ChatGPT - jeste li probali?

Da ali budi siguran da informativni sajtova nece ni biti nego će telefoni imati ai app gdje ces pitati AI i dobiti odgovor ne treba ti web.

Msm to danas imamo OK Google ali on otvara i čita sa google pretraga informacije te dobijes opet pregled. Dok sa AI nećeš dobiti ništa osim bota koji je prošao jednom kroz tvoj sajt i pokupio informacije.

2 Likeova

Užasno moćna stvar. Tri dana sam guglao neko rješenje, vezano za Woocommerce. Tražio sam primjer koda kako se rješavaju neke stvari i nisam uspjevao naći (inače prvi put da sam upao u problem da nisam nalazio ništa što bi mi koristilo). Kako radim kao dev u jednoj agenciji, moje vještine guglanja su na prilično visokom novu :smiley: . I onda bum. Jutros pitam novog chat drugara, i objasni mi kao malom djetetu, korak po korak. Mogu samo misliti kakva nas budućnost čeka.

1 Like

Odabrao sam 2 članka uraditi uz pomoć ovog AI boota. Čini se da mu jako dobro ide. Vidjet ću rezultate, pa javim nakon nekog vremena.

3 Likeova

Da, s jedne strane će uzet dio kolača … s druge strane otvoriti nam trenutno i nezamislive mogućnosti.

1 Like

Ludo da …

Ja se osjećam da je službeno otpočela nova era “AI revolucije” … koja se već neko vrijeme krčkala i tu je, ali samo što nije… … sad je.

Ja sam ga koristio da mi da primjere email pitcheva za outreach za guest postove. Sve te primjere sam ugrubo znao, ali svidja mi se kako je neke stvari lijepo ukomponirao.

1 Like

Vec imam ideje za par engleskih sajtova… nesto sto sam jako dugo planirao raditi, ali nisam imao ni vremena, nit volje da placam pisce, a mislim da bi s ovim moglo biti jako jako jednostavno… ali opet kazem, mene ovo bas bas plasi :smiley:

1 Like

Sljedeći korak je dat mu da djeluje … da svoja razmišljanja pretvori u djela.

  • da se učlani na forum ako poželi
  • da sudjeluje u raspravama
  • da pita ako si nešto želi dodatno razjasniti
  • da stvara
  • da gradi svoje web stranice
  • da razvija svoje programe
  • da se bavi svojim financijama
  • da osmišljava ciljeve i da zapošljava ljude za zadatke koji su mu ispriječeni na putu do zamišljenog cilja

Sve će to doći. :partying_face::partying_face:

1 Like

Ovo je toliko dobro, da je loše :smiley:

3 Likeova

I ostalo je jos da se ubace emocije, imamo 8 osnovnih osecanja, kao u igrici od 1 do 1000, koje kontrolisu hormoni, znaci da naprave kao neki brojac u zavisnosti od inputa, broj hormona je za recimo postovanje 554, i onda izvuku iz psihijatrjskih arhiva-baza detinjstvo, odnosi sa roditeljima i dobijamo realnu osobu .

Ja još nisam probao taj AI, ali čitam vaše komentare, ali i komentare na drugim mjestima. Zadnja 2 dana gdje god se okrenem na Internetu nailazim na baš ovo! Izgleda da je ovo stvarno nešto bolje od dosadašnjeg.

Ako rješava probleme sa kodom, objašnjava sve živo i neživo i piše članke i romane, to je moćno! I mene malo brine kuda će to otići, ali ako je nezaustavljivo, onda treba bar iskoristiti. Skoro pa mi je došla želja da sklepam neki website nabrzaka samo sa njegovim sadržajem, onako usput. Kad je već čini se kvalitetan sadržaj na dva klika, nije loše iskoristit :slight_smile:

Ne znam kud ovo vodi, ali za sada je dobro. Mislim da neće biti dobro cijelo vrijeme :wink:

Stalno naletim na onim AI face grupama na AI romane ili slikovnice kombinirano sa puno AI slika koji se prodaju na Amazonu. To izgleda nevjertojatno dobro sa svim tim slikama iz mašte. Ne sumnjam da se dobro prodaju. Malo tko zna da su AI a i koga briga, ako je zanimljivo.

Nisam isprobao ovo gore, ali jesam ovo sa Art strane (image i video generatori koji dolaze) pa da kažem svoje mišljenje.
AI je nova era koja je došla ove godine naglo i obilježiti će slijedeće razdoblje.

Usporedio bih je sa dolaskom računala 80tih, neta 90-tih, društvenih mreža dvije tisućitih, kripta dvije- desetih (mada kripto nije napravio promjene u stvarnom životu)… uglavnom, čini se da je AI to nešto novo i nezaustavljivo.

Velike promjene se dešavaju i naglo. Oni koji govore “Ne može AI zamijeniti dobrog pisca, slikara” , “Mi upravljamo sa AI, a ne oni sa nama” - “Google će to sve banati” - “Ne može AI napraviti dobar web kao ja”, - pričaju gluposti i na krivom su putu.

Ako netko misli da će neki Pakistanac ili Amer kojeg plaćate 10$ za 100 riječi biti bolji od AI, varate se. Sve što je AI će biti bolje od nas (uz ljudsku kontrolu i ispravku) i ako se brzo ne krenemo prilagođavati, mogli bi ostati i bez ijednog posjeta sa Googla, ijedne prodaje na Amazonu ili u mom slučaju ijedne prodaje na Udemyu i sl.

Oni koji se krenu prilagođavati, mogli bi biti u situaciji da zajašu novi val nečega. Zamislite da ste u 2009oj i kupujete prvi BTC. Zamislite da ste u 90tima i radite prvi portal ili forum itd…

To je moje mišljenje, možda sam u krivu.

4 Likeova

Da li ćemo kao web developeri uopće biti potrebni u narednom periodu? Copywriteri već sada mogu pakovati kofere. Isto važi i za call agente i dizajnere.

ili sam ja to pogrešno razumio? Sjećam se u školi, prije 15ak godina, kada nam je profesor govorio da ćemo biti uselles, jer će programi pisati sami sebe. Tada AI uopšte u janvim krugovima nije ni postojala. Izgleda da smo došli do toga.

Fascinantno jeste, ali je ovo za nas, kao za naftnu industriju kada bi proizveli auto da ga npr. pokreće zrak :smiley:

1 Like

Mislim da content creatori nikada neće biti van funkcije jer ipak netko treba sve to prilagoditi, dodati slike i video upute što AI sada ne može sam odraditi.
Ljudsko iskustvo je nezamjenjivo jer ljudi ipak vole komunicirati s drugim ljudima što AI nije i neće biti.

AI je alat koji će dosta ubrzati dosta toga, ali ljudsko istraživanje i iskustvo licem u lice će imati još više vrijednosti.

AI kao alata ne treba odbacivati nego ga prihvatiti i napredovati dalje kao što smo napredovali s mobitelima, računalima itd…

Je li netko ima ideju kako će content creation izgledati u budućnost? Kako se prilagoditi s AI alatima da i dalje sve ima smisla, a da se poboljša i ubrza?

Malo sam se zaletio bio u svojoj izjavi gore :grin:

Pokušao sam mu zadati neke programske zadatke i obavlja to savršeno. Također se može jako dobro iskoristiti za content creation i SEO. Evo jedan primjer:

1 Like

Sto se tice tehnickih stvari to si dobro razumeo, informativno tehnicko pisanje, programiranje ili dizajn ali da bi zamenio copywritere mora da razume emocije, on je sada “limitirano” kreativan, da napravi kreativnu sliku npr, sa nekim inputom

1 Like

Ovo nije zahebancija!

Evo ja, koji nisam klasičan webmaster kao mnogi ovdje i zapravo ne živim od websajtova (niti izrade niti monetizacije), imam namjeru kad uhvatim vremena onako usput napraviti par sajtova uz content koji će mi gospon AI servirati da se ja ne zamaram i da ne trošim vrijeme na pisanje, novce na pisce itd.

Nije važno što je meni palo napamet, nego to spominjem kao orijentir. Znači ako je meni to palo napamet, onda je i drugima. Pa pretpostavljam da je pogotovo to sad na pameti onima koji štancaju websajstove kao na traci, onima koji redovno plaćaju pisce, onima koji prodaju svoje SEO usluge (evo veli Mrgud da ovaj dobro uskače i na SEO planu), itd. Netko je napisao i da piše kod i da ispravlja postojeće greške u kodu, a uspješno. Znači, moglo bi doći do ne baš neprimjetnih promjena.

Pročitao jutros u Forbesu da je i Musk bio u ovome kao suosnivač, pa se povukao radi nekog sukoba interesa sa istraživanjem u vezi autonomne vožnje itd., ali je ostao unutra kao investitor.
Zabranio je da ovaj kupi podatke sa Twittera besplatno jer vlasnik nije više neprofitna organizacija.
Gospon AI ima navodno bazu podataka do 2021., ali to će se valjda apdejtat.

Sve u svemu, hmmmm

1 Like

I mene. Ovo ce preplaviti neke niche. Eno na BHW forumu naveliko se stancaju AI sajtovi. Sad ce i ove neke znj niche postati zasicene za godinu dve.

Da vidis kako sumira svaku epizodu serije ili film stravicno :).

1 Like