ChatGPT - jeste li probali?

Bozesacuvaj. Romane, a tek slikovnice koje pise AI, neka hvala.

Ja sam prvo gledala AI slike. U fazonu, nema sanse da to ista valja. Nakon pregleda nekih, ostala sam prestravljena koliko je to dobro. To sto AI moze naslikati realisticnu sliku nije nish posebno, ali one nerealisticne su strasne jer su izuzetne. Realno iz koda i contenta AI kupi podatke, iz slika puno vise od tog - armosferu, emociju. Tj. ne kupi emociju, nego kupi nase ljudske reakcije i manipulira s njima.
Fejk. Mnogo dobar fejk. Strasna je AI taman toliko koliko su ljudi glupi da se prime i poistovjete s covjekom.
Nije covjek skup inputa, vec ono malo duse.

.

dusa jeste nesto posebno ali nase reakcije , ponasanje i delovanje jeste skup inputa sa predefinisanim funkcijama

1 Like

Potpuno se slazem s tobom.

No pitanje je kako? Spamati prije nego drugi? Tu nikakvu bitnu prednost covjek ne moze napraviti, jer kad krene navala spama nakon godinu, dvije, preplavice sve.

Pada mi na pamet “otvoriti pekaru” haha. Tu mi nije AI konkurencija. Ali i to su unistili. Pozatvarace ih sve, ima u Lidlu automat izbacuje kifle kakve hoces za 50 centi.

A nek kad dodju mocni 3D printeri.

@mitok vrijeme je da otvoris neki novi apokaliticni topik. Uvalice nam svima cipove, platu da sjedis kuci i nista ne radis. Zakljucani znamo biti, to je isprobano s koronom.

Dobro jutro i vama, odoh popit kafu. Ebla vas AI

1 Like

Ovo je fascinantno !

Problem je što ne možeš skužiti da je nešto AI. Evo samo jedan prompt koji sam upisao tu

Stavit ću sliku tu, ako ne radi link. Koji horror redatelj ili fotograf može ovo izmisliti? Sa AI ih možeš generirati tisuće u sekundi.

1 Like

A ima materijala, ali neda mi se trenutno opet svađat s cijelim forumom :slight_smile:

Ama moraces. ■■■■ koronu, ovo je Matrix Revolution

Prije ili kasnije ovo bi se moglo oteti kontroli. Ne mora nas AI pobiti, dosta da više ne znamo što je stvarno, a što nije.

2 Likeova

Neka mi neko navede neki argumentovan razlog zbog kojeg web developeri i dizajneri neće izgubiti svoje poslove zbog ovog?

Kratkoročno, ovo je tek početak i prosječan korisnik usluga programera i web developera ne zna za ovo, a kad sazna neće znati koristiti kako treba. Biti će i sumnje u AI i neki će više vjerojati čovjeku. Možda to? Ne znam. Dugoročno, tko zna što će biti. Ovo bi stvarno moglo kreirati neke promjene, mic po mic.

Iscitaj i komentare na toj stranici. Fora je da je fejk. Ne moze izracunati nesto komplikovanije, bukvalno sve glumi. Recimo MD5 rezultat je pogresan :slight_smile:

Varas se. Slike uz pjesmu, napravljene na osnovu lyricsa.

pa i to se zove input…

Ajmo jedan AI domaći sajtovi čelendž

2 Likeova

Pa ti rece ne moze da napravi kreativnu sliku SA inputom. Moze. Moze i realisticnu. Moze kakvu hoces. Ne moze tvoj selfi. Ako ga nisi okacio na net i potpisao s imenom i prezimenom.

napisao sam da moze da napravi kreativnu sliku, ali sam dao komparaciju vezano za copywriting, posto ,bar mislim da jos ne razume jasno prodaju i emocije, mozda razume nesto primitivno vezano za emocije i kreiranje slike , tipa ako napises “veselo” ili “strasno” dace ti sliku vezano za to

A jel ima ovaj chatgpt gospon emocije? Mislim si, valjda trebaš account, ili samo prati IP, pa onda mu postaješ poznat. Pa ga pitaš nešto, ne odgovori najbolje, a ti navaljuješ dalje (ili nedaj Bože pošalješ ga u PM), pa se on uvrijedi i počne ti namjerno davati lošije rezultate? Ili to dolazi tek kasnije? :smiley:

Napravio sam pokus za jedan speaker review članak na web stranici. Maknuo sam postojeći meta description i postavio meta descriptiion generiran od strane ovoga čuda. Sad ću pratiti pozicije, trenutno je review na 8 mjestu za glavni keyword. Upit sam napisao ovako:

Write call-to-action meta description for “XXX Review” and limit this to 160 characters.

Baš me zanima što će se desiti, jer do sada kad god bi napisao “xxx review” u Google nikada u nijednom slučaju se ne pojavljuje meta description kojeg sam postavio već ga Google sam izvlači iz mog sadržaja, a isto je i sa rezultatima konkurencije. Ovo je uvedeno relativno nedavno u Google Search algoritam. Sada me interesira da li će se opet desiti isto ili će ipak prikazati ovaj AI generated description u Googleu.

1 Like

Ja sam upravo se koristio AI za jedan novi članak na mom sajtu. Nisam dodao ceo tekst već par rečenica koje je Ai napisao iz onog što sam mu zadao u formi: "napši članak o “…”? Tako da mi je izbacio 4 pausa lepo napisanog kraćeg teksta i mogu vam reći da dobro odradio stvar! :grinning: