ChatGPT - jeste li probali?

Vjerojatno će to biti integrirano u sljedeće Windowse AI :wink:

Moguće, ali ovo što spominjem nije nužno vezano uz windowse. To je client koji bi mogao ići na win/linux/mac/android …

…nadalje u tom smjeru može se napraviti još jedan “primitivniji level” …tj. mehatronička komponenta koja upravlja nekim stanjima/aktuatorima (output) … a input joj je AI koja s njom komunicira preko mreže (wifi) … i onda su opet mogućnost takve komponente nebrojene.

Tipa postavi se za upravljanje svjetla u kući, ili za upravljanje grijanjem ili nadzora … generalno dobije se “smart home” koji dohvaćamo preko sučelja umjetne inteligencije i koji pored glasovnih komandi ima svojstvo da odradi i neke logičke operacije.

Tipa mogli bi joj reći:
“Ako počme padati kiša, molim te zatvori prozore i pojačaj grijanje.”
Ili: “Molim te svaki dan pola sata prije nego dođem s posla napravi to i to … osim ako xy onda to i to …”

U autima bi se takav komad hardwera koristio da zamjeni sve one beskonačne gumbiće. Doduše to je onda samo glasovni asistent, ali kao i u gornjem primjeru taj glasovni asistent dobiva sposobnost kompleksnih/uvjetovanih naredbi… gdje će on samostalno od određenih parametara odlučiti što napraviti. I gdje je input nativni ljudski jezik.

Pomoću takve mehatroničke komponente, takvu vrstu “pametnog” glasovnog upravljanja može dobiti bilo koji stroj/uređaj.

Windowsi su tek samo jedan specijalni case.

Ja ne znam kakav je placeni ChatGPT ali ovaj free kojeg sam danas probao (ne znam jel to ta famozna cetvorka) je zesci bullshit.
Postavim mu upit da mi nesto iskodira u CSS-u. Revidirao sam upit jedno 20 puta i nista - kodovi koje on pravi nisu niti blizu onome sto meni treba. Plus, poceo je izmisljati neke gluposti koje uopce ne spadaju u CSS. Tako da, sta bi rekli mi primorci, jos puno palente njemu treba da bi bio prava i kvalitetna pomoc.

Možda je ChatGPT nagluv i pomalo ćorav? :rofl: Ko zna!

Navodno se vid i sluh popravljaju sa šuštanjem novčanica :slight_smile:

2 Likeova

@trnac da, to je istina. Kolega ima placeni chatgpt. Isti drek.

1 Like

2 Likeova
2 Likeova
2 Likeova

Sada sam opet slusao Stefana Gajica na Biznis pricama, ko nije slusao/gledao preporuka, covek izgleda mlad ali vidi se da zna marketing i deluje prizemno, a vezano za ovu temu, bas je spomenuo indirektno i AI , iako u vreme snimanja on nije bio u trendu jos, ali imamo tu crtu da kao nesto propustamo, a vidi se i po temama na Black hat forumu svaka druga tema je kako da iskoristim AI, znaci oni cuju da je to moderno i jako ali ne zna sta, ali oseca potrebu . A i sada izlaze svaki dan neki noviteti, uglavnom, covek lepo kaze, super je sve to, ali ti radi kako osecas .

Evo ga, kinezi (ModelScope 魔搭社区) su napravili AI model za text to video koji možete isprobati na:

1 Like

Malo sam isprobavao da vidim što može.
Nije uopće loše za početak, evo par rezultata:

Albert
Albert Einstein na skateu

Winnie
Winnie Pooh pleše po šumi

Dog
Pas jede kolač, crtani stil

Girl
Atraktivna djevojka šeće prema kameri

2 Likeova

Jako koristan video kako možemo sve koristiti GPT, naravno YouTube je preplavljen raznim glupostima na ovu temu ali mislim da je ovo dobra preporuka

2 Likeova
1 Like

Vele da nije još uvijek supported u BiH

Kao ni u HR (karakteri)

Kao i inace samo US i UK

Bard se za sada nije nešto pokazao