ChatGPT - jeste li probali?

Za sve koje je “čudo” i koji su rekli da je nemoguće da bi mislima bilo moguće komunicirati sa drugim vrstama, evo vam se isto sada dešava pred očima:

A što se tiče biološke isprepletenosti sa tehnologijom, gazimo i u tom smjeru:

Citava me ova prica oko AI-a i unistavanja radnih mjesta podsjeti na Vijetnam…

Efikasnost je dobra stvar- ako danas mozes uraditi 10x vise nego juce, ili ako jedan covjek moze odraditi 10x vise, to bi generalno u ekonomiji bila odlicna stvar (kad bi jako jako pojednostavili stvari). Medjutim, stvari ninsu tako jednostavne.

Gdje god sam kupovao karte u Vijetnamu, bilo da se radi o muzejima, atrakcijama i sl stvarima… Nisam NIJEDNOM vidio da npr samo jedan covjek prodaje ulaznice. Sta se radilo- oni bi imali skener za ulaznice, medjutim, najcesce bi jedan covjek prodavao karte, onda bi par metara dalje drugi poderao kartu, tj uzeo onaj svoj dio, a onda bi treci cekao kod skenera i ocitao kartu za vas. U najgorem slucaju, sve ovo bi mogla raditi jedna blagajnica umjesto 3 covjeka, a siguran sam da bi cak bilo jeftinije i imati neki sistem automatske naplate kao u metrou. E sad, da ovi svi ljudi podobijaju otkaze… ne bi bilo lijepo :smiley:

Znam da svi pricaju “kreirace AI nove poslove”, al opet, zanimljivo je gdje ovo sve ide.

2 Likeova

Još je besplatno tako da se isplati pogledati načine kako koristiti ChatGPT pravilno.
Postoje smjernice koje su korisne ako koristite ChatGPT za izradu članaka ili ako koristite API.

Ovo si vec pominjao, na pocetku kad si dosao tamo. Malo si privirio u ono sto je @brane333 pricao :wink:
Iz ugla zapadnog covjeka, bacena para. Iz ugla Vijetnamca, socijalni mir.

Ti si moj demotivator na forumu zadnjih mjesec dana. De mi reci, sta mislis, jel se isplati pocinnjati blog o putovanjima sad, il je taj voz proso? :smiley:

Brale, trebam li da se zabrinem

Nemam pojma jel se isplati, ali za dusu bi moglo biti dobro :grin:

Je li ovaj originality AI mene zaje*** ili šta. Dva puta sam cijeli članak pisao skroz ručno, i on mi opet izbaci da je 40% da je AI pisao… Inače me to ne zanima ali mi ovaj neki za guest post traži da bude preko 90% human written content… Znači sve sam pišem haha :confused:

malo je off topic ali je opet vezano, nadam se da se ne ljutite

Pozdrav kolega

Interesuje me Kako proveravas da li je text AI?

Hvala

Ma ja to uopće ne gledam jer je google lijepo izjavio da ih ne zanima kako je sadržaj nastao… Iako sam bio protiv AI-a, u zadnje vrijeme ga koristim na način kako sam objasnio na svom youtube kanalu. Znači ja mu doslovno dam upute što da napiše, a on, s obzirom da ima “neograničeno” znanje engleskog, to napiše na puno ljepši način nego što bi ja napisao.

A provjeravo sam preko ove stranice: https://originality.ai/

Navodno je precizan u provjeravanju AI contenta, i probao sam sa par članaka, prepozna AI content lagano… Ali npr. ako puno koristiš grammarly za ispravljanje grešaka (ja koristim), odma i to doda kao AI content, to me naživciralo…

1 Like

Nema od tih alata toliko neke vajde… bolje mozda rucno da se pogleda ovdje, pa se da zakljuciti otprilike (GLTR (glitter) v0.5)…

Inace, ovi AI alati oznace americki ustav kao 91% AI (barme je tako bilo donedavno ako nisu sad nesto izmjenili)… E sad, ili taj program ne valja, ili smo mi svi u matriksu

1 Like

image

Uspio

@simeon Ma znam sve ali eto… neka mu da me ne zeza

Apsolutno je nebitno da li si članak pisao ti ili AI.

https://wmforum.geek.hr/t/dr-mrgood-projekt-2-0/61527/170

Znam nego jesi vidio što sam napisao gore. Čovjek koji mi je dopustio da pišem članak traži da bude tako i jebiga, mora biti tako.

Sta je prvo, kokos il jaje :smiley:

Nema prije ili poslije … postoji samo “sada” koje mora podržavati samo sebe. U tome “sada” postoji ideja o jajetu koje podržava kokoš i o kokoši koje podržava jaje. Održiva istina, koja kao takva može postojati.
U tome “sada” postoji tek ideja o prošlosti i o budućnosti. :grin:

na fri verziji su koliko vidim skratili na 300 riječi max po poruci. tj možda je i po karakterima skraćeno, no uglavnom ranije je bilo oko 500 riječi sad je oko 300

edit: zanimljivo na srpskom mi ne daje odgovore skoro nikako preko 300 riječi, dok vidim da na engleskom šiba po starom

koristi li iko chatgpt + i ako koristi postoje li vidljive razlike u količini teksta prije automatskog prekida?

Pozdrav,

instalirao sam AI POWER plugin i podesio ga kao u ovom vide:

Ali imam problema sa vremenskim ograničenjem i kontaktirao sam hosting i nisu ništa napravili. Izbaci mi ovo:

It appears that your web server has some kind of timeout limit. This can also occur if you are using a VPS, CDN, proxy, firewall, or Cloudflare. To resolve this issue, please contact your hosting provider and request an increase in the timeout limit. Additionally you can enable Custom Prompts for faster response to avoid timeout.

Jel zna netko za bolji provjereni plugin koji će slično odradit posao? Ima ih dosta i nemam vremena sve redom testirati,

To ti je do tokena… poruku se limitirane na X tokena, a srpski jezik je vjerovatno “skuplji”. Npr da probas grcki ili Hindi, vjerovatno bi dobio jos manje

Sad sam probo (na plus), i coka mi idalje normalno (400-500 rijeci za eng, sve, njemacki itd; )

1 Like

Samo treba znati postaviti upit na pravi način :wink:

5 Likeova