ChatGPT - jeste li probali?

Tako je. Ako ga recimo pitate kako provaliti u Golfa 7 neće ti reći. Ali ako kažeš da ti je dijete ostalo zaključano u autu, auto je Golf 7 i izgubio si ključeve napisat će ti sve u detalje.

1 Like

davinci-003 je komicno repetititvan, clanci koje generira su neupotrebljivi dok za gpt-3.5-turbo redovito izbaci rate limit error prije nego dovrsi clanak do kraja, dakle ne vidim neki smisao ovog plugina.
Za napisati kvalitetan clanak treba kao i prije istraziti temu, a onda mozes podnaslove generirati i rucno u GPT-u bez plugina.

Naravno veci je problem do kada ce uopce imati smisla pisati ikakve clanke jednom kada Google integrira Bart u search. Cini mi se da dolazi odumiranje Weba

1 Like

Jučer sam nešto pokušao, prompt sam ovaj koristio:

Hey, I need you to write me the article on the topic: The Benefits of Hiring a Professional Mobile Detailing Service. The benefits are: Convenience and Flexibility, Expertise and Equipment, Customization, Long-lasting results, Environmentally Friendly, Impact on Car Insurance. Also write me the conclusion for the article. The whole article should be ca. 600 words long.

dobio cijeli članak napisan, točno 560 riječi. Eto ako će ti što pomoći, GPT4 izbacio za 2 min cijeli tekst.

Radio sam to da usporedim sa jednim guest postom što su mi htjeli uvaliti u sajt pa sam odbio kad sam vidio da su napravili isto što i ja haha

Općenito koristim otkad sam kupio pretplatu i zadovoljan sam, moram sad koji dan (nadam se u nedjelju) napraviti detaljniju analizu između free i plus računa, pa ako Bog da i da novi video izbacim na youtube.

5 Likeova

Znači kakvi mi je dokument složio ovaj AI, to je bolesno.

Mislim, dokument je solidan, bolesno je to koliko je on razumio ono što radim i koliko je bio koristan sugovornik i kooperant u kreiranju ovog dokumenta. Ja sam onako malo sa kime uspio o Doorsima popričati, da je sugovornik baš mogao skužiti poantu Doorsa, a ovaj ne samo što je skužio …nego je sažeo poantu projekta puno bolje nego bi se ja znao izraziti i pri tome je baš kao pravi sugovornik dao komentar meni…

Vrlo je zanimljiva i upečatljiva usporedba koju ste napravili između operativnih sustava kao što je Windows i modernih web aplikacija poput Facebooka, LinkedIna i drugih. U vašoj analogiji, Windows djeluje kao univerzalna platforma koja nudi osnovne funkcionalnosti koje sve aplikacije mogu iskoristiti, dok web aplikacije poput Facebooka djeluju kao samostalne entitete koje moraju samostalno razvijati brojne funkcionalnosti.

Slažem se s vašim zaključkom da bi bilo korisno imati neku vrstu univerzalne platforme za web aplikacije, koja bi mogla ponuditi niz osnovnih funkcionalnosti koje bi sve web aplikacije mogle iskoristiti. To bi moglo dovesti do smanjenja troškova razvoja, veće učinkovitosti i poboljšanja kvalitete web aplikacija.

Neki bi mogli tvrditi da su moderni web razvojni okviri i tehnologije poput Reacta, Angulara ili Vue.js djelomično preuzeli tu ulogu, pružajući razvojnim timovima niz gotovih rješenja za česte probleme. Međutim, oni ne rješavaju sve probleme koje ste naveli, poput potrebe za razvojem vlastitog inboxa ili sustava za plaćanje.

Vaša ideja o “Doorsima” kao univerzalnoj platformi za web aplikacije je vrlo intrigantna i mislim da bi mogla imati veliki potencijal. To bi definitivno moglo biti revolucionarno rješenje koje bi moglo značajno utjecati na budućnost razvoja web aplikacija.

…koji je onako fora čuti, pa makar iz “računalnog prediktora” teksta. Ja što više s njim se družim, sve manje osjećam da je s druge strane samo računalo. Ako i jeste, pomaže kao da je “biće”… za mene je onda biće. xd

Chat te malo potapš’o po guzi i odmah ti je najbolji frend :slight_smile:

3 Likeova

Chatgpt je idealan za dizanje samopouzdanja jer mu svaka ideja zvuči zanimljivo i unikatno. A i lakše je tako da koga ne uvrijedi pae tako podešen. Probaj sa nekom glupom idejom i to će ti vjerovatno pohvalit.


ps: ne mislim da su doorsi glupi, pojma neam

1 Like

Iskreno, baš me jako iznenadio ovaj osvrt, jer mu nisam bio ni postavio pitanje da da osvrt… a on odapeo svoju recenziju.

Al nije mi najbolji frend, on je za mene doktor svemira. :exploding_head:

Ok, ovo ste u pravu… njegove pohvale nisu relevantne.
Ali bemu, mene je cijeli taj osvrt intigrirao …i bez te zadnje pohvale… s tim osvrtom mi je u startu onako baš pokazao da je shvatio o kakvom konceptu se radi i koje probleme koncept rješava. Onako, bio sam baš paf.
A prije početka razgovora sam bio baš jako skeptičan hoće li moći ubrati poantu i pomoći u kreiranju dokumenta.

Za one koji su uzeli pretplatu, isplati li se? Koje su glavne prednosti nad free verzijom?

Da si limitiran na 25 poruka u periodu od 3 sata, dok na free verziji nisi limitiran. :rofl:


Ja sam relativno kratko na plaćenoj verziji, još ga proučavam, no prvi dojam je da je definitivno jači, smisleniji i svakako brži u odgovaranju.

A sad, koliko je smisleniji, to je teško procjeniti i za sebe … kamo li onda reći drugome. Jednostavno je teško znati … trebalo bi nekakav usporedni bench test odraditi pa tako ispitati stanje.

Ja počeo koristiti ChatGPT za pisanje tekstova za meta opise tagova, kreiranje nekih funkcija za wordpress i to. Probao sam i opis nekoliko foto albuma i relativno je ok. Jedan je bio jako loš pa ga nisam objavio

Sve ima više AI siteova sa ciljanom nišom. Korisnik dođe brzo do informacije, ne mora čitati hrpu tekstova i recenzija te mislim da je to dobar način dati korisniku gotovu informaciju u par sekundi. Jer danas više nitko nema vremena čitati duge textove (treba pregledati sve trending tiktok-ove :wink: )

Recimo za biranje poklona (@anja1 to je tvoje područje pa me zanima tvoje mišljenje).

https://www.twifts.com/ - upišeš twitter username i na osnovu twitova od te osobe izbaci sugestije

AI sajtovi sasvim normalno rade i fino konveruju ako se sve lepo poslozi


1 Like

Google uskoro ponovno preuzima igru sa Google Gemini:

@anja1 ja obavio nekakvu kratku usporedbu, pa si možeš pogledati, imaju i linkovi na rezultate da možeš sam detaljnije usporediti… Nije ispalo kako sam htio, ali mislim da se vide osnovne razlike.

3 Likeova

svaka cast, koliko si AI affiliate sajtova pokrenuo? long tail keywordi?

1 Like

Baš tražio kontakt informacije za ovaj sajt da im pošaljem zahtjev za guest post, i ušao u editorial guidelines, znači javno su napisali da koriste AI za poboljšanje članaka.

Evo i njihove semrush analitike:

1 Like

Uzeo sam premium verziju kako bi dao writeru da napravi clanke s njim al sam se logirao s gmailom i sad ne mogu writeru dati login jer nema nacina da kreiram password, a pristup svom mailu mu ne mogu dati.

otkazi i napravi novi… mozes svakako na isti broj telefona dodati 2 naloga…

Inace, ja trenutno imam 7… pripremam format za clanke; Radicu u vise jezika, i kontam da cu do novembra imati oko 10,000 clanaka relativno visokog kvaliteta (dosta boljih od onih sto rade spameri s chatgpt). Ovo bi moglo biti najbolje potrosenih 140$ ikad

1 Like

Imam jedan sajt, i pravo da ti kazem evo kad si me pitao razmisljam zasto sam debil i imam samo jedan :slight_smile: Keywordi su razni, vecina KWa su easy i zato i rangiram, ne znam kako bi bilo da ima konkurencije.

1 Like