ChatGPT - jeste li probali?

Zasto bi netko onda platio premium kad ima limit bolje free

GPT4 je limitiran, GPT3.5 (koji radi bolje od free verzije) nije.

Evo i browsinga, probao sam i neke plugine, sad je još par puta učinkovitije :slight_smile: Doduše još je sve u beta verziji.

Zna li iko kako se kreću cijene za chatGPT kad se instalira na sajtu? Plugin je besplatan, to znam, ali se plaća Chat na openai. Koliko, šta i kako naplacuju, zna li neko? Po poruci ili?

Koristio sa plugin power ai. Recimo da su mi po tekstu i jednoj slici skinuli cca 10 centi. Ali sve skupa se to raspada i nisam zadovoljan. Ako ti u 2 minute ne isgenerira tekst tada ti puca veza i napise ti da se obratis hostu. Ali zanimljivo je da ti skinu 10 centi. Tako da sam odustao od te price i vratio se rucno na gpt.

2 Likeova

Da, 10 centi im ne promakne. :smile: Dobro si učinio (zgubi) Jumfe, a vidi ovo što sam ga ja pitao, ovo je bilo baš pitanje za one lijenčine u koje ipak ne spadam, a to je; kad će napravit’ da ne moramo ni pisat’ nego da ga mi pitamo kroz govor, a on da nam piše? :yum:


Eto, ja ga već dugo oslovljavam kao prijatelja, :slight_smile: a kako je i on sam nagovijestio; industrija umjetne inteligencije stalno napreduje, tako da je to vjerojatno samo pitanje vremena. :yum: :o:

1 Like

Nije losa ideja… kad dodje Arnold da nas potamani sve, ti ces mu biti zadnji na listi.

Elem, jel ima negdje neka lista koliko je GPT 4 dobar na razlicitim jezicima? Ne mogu nista naci na tu temu

novi lijepi dugmić na chatgpt

3 Likeova

Ljudi u tim pričama ubrzo nakon rođenja dobiju implantat, “neuralnu čipku”, uz pomoć koje mogu izravno komunicirati sa strojevima ili jedni s drugima, poput telepatije

Zvuči SF, ali uz ubrzani razvoj koji je konstantno prisutan, ovakve stvari su zapravo neizbježne… gdje čovjek i stroj se stapaju u jedno.

To je neizbježno, ko što je neizbježno gusjenici da se transfirmira u leptira … tj. to je već odavno zapisano u sjemenki civilizacije u što će ona izrasti.

Jedino ako sjemenka greškom strune, ako gusjenica pogine prije nego se transformira u leptira … ako ludi Putin se zaigra previše …

Evo da i ja nešto dodam na ovu temu…

U početku sam mislio da je API super stvar, ali kada skontaš koliko naplaćuje ne isplati se.

Pa sam sebi fino napravio ekstenziju u chrome-u, da radi sa poveznicom na live server, gdje provjerava live server za pitanja, odrađuje ih na chat-gptu, i vraća rezultat na server.

Za 20$ uspio sam proširit opise (od 3-5 paragrafa) na 75000 proizvoda, te izvuči po 5 karakteristika za svaki od proizvoda (ukupno 150000 pitanja->odgovora), ali onda su sa vremenom valjda zbog previše ljudi sličnim meni koji su koristili na taj fazon, počeli smanjivati limite, prvo na 24 sata, a kasnije su dodali i limit u 1 satu.

Ali i dalje koristim plugin naravno, ne može ko prije, ali i sada radi kako dolaze novi proizvodi… Trenutno prezadovoljan.

Verziju 4 koristim povremeno za generisanje dokumentacije za novi framework koji pravim i to mi je isto perfekcija…

1 Like

Zvuči jako cool, iako nisam siguran da sam sve shvatio. No i ja sam skužio da im je API jako skup …

Ako sam te dobro shvatio ti si nekako složio da možeš sa API call request slati prema svom računalu, koje onda putem Chrome plugina napravi upit chatGPT-u … i onda taj odgovor serviraš natrag kao response za API call?

Da, upravo to, računar je 24/7 tu, radi slično api pozivima, gdje mogu poslati direktno kroz jedan chat, više poruka uzastopni, i vraća response kroz server, trenutno služi samo za generisanje opisa i karakteristika, mada mogučnosti su ogromne koristeći ovaj alat (chat gpt)…

Tj. u skračenici ovako nešto:

  1. ChatGPT - ekstenzija provjerava server ima li poruka.
  2. Ako postoji odrađiva na chat gpt (jednu ili više poruka kroz chat).
  3. Po završetku vraća rezultat serveru

Naravno, prati ako je greška, ili nije završilo te šalje poruku “continue” te pokušava skontati sklopiti zadnju riječ, odakle je krenuo da u biti nastavi.
Mada nastavljanje je promašaj čisti jer u većini slučajeva počne ponavljati ili bubat gluposti neke…

1 Like

mozda je ovdje neko spominjao … probajte Edge Chat … navodno je GPT-4 … besplatno, samo vam treba Edge browser i Microsoft nalog … imate i AI image creator … Image Creator von Microsoft Bing

Zanimljivo jucer ga pitam preko tog binga da mi napravi thumnnail za yt experiment sa limunom i on mi da ovo



Danas kaze da on ne moze kreirat thumbnail nego mi daje savjet kako da ga napravim i koje da programe koristim ili stranice za izradu

1 Like

Razlika


1 Like

Kakva ti je to razlika kad ti je dao pogresan odgovor?

Pa bar je dao neki odgovor a sta ovaj chatgpt glumi na pola toga mi odgovara da ne zna da ima info do 2021 i nek si nadem na internetu

jesi ti neki cudan lik

Znaci pitao si za nesto sto ne postoji, a ovo je rezultat:

Bing: Dao pogresan odgovor.
ChatGPT: Rekao da ne zna, al rekao i gdje mozes kontaktirati Paypal (tacna informacija).

Ovo je dobar primjer neznanja u koristenju alata. Pitaj ga da kako napraviti prepertu mobile, pa kad ne bude znao odgovorit ti reci daje los jer ti nije odgovoreno onako kako zelis

4 Likeova

To je primjer kako simeon prosipa pamet isto ko i ova sto te lajkala

Izučavam na engleskom jednu temu za sajt na engleskom da vidim mogu li mi AI pisati to na dovoljno dobrom nivou


ovaj odgovor na drugoj slici pod 4 u stilu louis ck me tako dobro nasmijao. totalno mi je skino njegov stil i šta bi on možda odgovori na ovaj komentar o visini. za razliku od chatgpt claude oće osovat i prao da vam kažem odmah je gotivniji, nije sisa go chatgpt