ChatGPT - jeste li probali?

E napokon ce se moci procitati nesto pametno :grinning:

Maloprije naletim na ovaj servis, koji prema navodima kreatora radi tekst sa točnim podacima, i provjerenim činjenicama.

Nisam isprobao, pa da zakačim dok nisam zaboravio

mali rant… kao da zagupljuju ChatGPT svakim danom. Dva mjeseca generisem tekstove za svoje sajtove. Imam vec format napravljen za 12000 clanaka… isit promptovi, samo ubacujem drugi format i pazi sad- sve islo ok… od juce ne daje vise normalne rezultate…

Sve nesto pocne mjesati, izbacivati glupost. Prije me za jednu turu generisanja (da izvucem maks) trebalo oko 40 min i dobijem 30-40 generisanih clanaka. Ev sad sam radio sat i po za 10 clanaka. Sve neek gluposti izbacivao, mora ponovo generisati, mjenjati strukturu i sl.

Sto je najgore, kao sto sam rekao gore, nisam nistam izmjenio. Isti promptovi kao i ranije. Probah i sa drugim promtovima ali iste mi se stvair ponavljaju: u pola generisanog clanka, prekine recneicu, stavi “##” i onda krene opet nesto ispocetka nepovezano. Nije u pitanju dug tekst, pa da se probio onaj kontekst limit od 4000 tokena.

update- skontah sta je problem. Ne radi Continue dugme. Ako kliknem na to onda pocinje generisati ispocetka, pa se tako sve izmjesa. Medjutim, ako ukucam 3 tacke, onda nastavi kako treba (mada clanak bude podijeljen na vise dijelova, sto je mali problem jer treba vise klikova a meni je cilj da bude sto lakse jer planiram odradit 10-12k tekstova rucno :smiley:

men vec 2 mj daje gresku oops error kad se pokusavam ulogirat…od onog breacha…

Ima li iko pristup GPT 4 API?

Trazih online da kupim nalog s pristupom, al svi prodaju samo s 3.5

GPT 4 je public available od pre nekoliko dana…

Koji se naravno placa, kao i Jasper, kao i svi drugi AI content alati…

@Zdenga na API je mislio, GPT-4 online je za plus korisnike.

Upravo isprobao na svom racunu, radi.

Nije, nego su dobili pristup oni koji imaju istoriju uspjesnih transakcija (znaci koji koriste api vec neki period);

@Zdenga Ta public verzija je gpt 3.5; kad uzmes plus, onaj chat sto dobijes je gpt 4 (istreniran za chat);

API ili mislis na chat?

Mislim da moras prebaciti na chat i koristiti i odgovarajuci api endpoint

1 Like

Sve pet - dok je na engleskom.

Kada zatražim da preformulira rečenicu na hrvatskom nastane kaos :slight_smile:

API je dobio GPT-4, a na chatu imam na plus racunu.

Dobio si API access za gpt4 na playgroundu?

Da imam i tamo.

Koja je razlika između ovog free i ovog gpt-4 koji se plaća? Ima li ovaj plaćeni chat ograničenje u broju znakova? Daje li kvalitetnije odgovore od ovog besplatnog?

Mislim da moras da dodas samo karticu i to je to, ja imam na nalogu gpt-4 ali nisam imao prethodne transakcije, nisam koristio API jos ali imam karticu dodatu… GPT-4 API general availability and deprecation of older models in the Completions API

imam vec dodanu karticu… ako ne koristis api, bil iznajmio profil? pusti poruku ako bi

@Kosana imas li ti plus nalog na chatu? Da li bi ucinila uslugu i probala nesto izgenerisati na njemackom, ali koristeci engleske promptove (“write me xxxx about yyyy in german language”);
kad generise, onda otvorit novi chat i dati mu promptove da uradi to isto, ali da promptovi budu na njemackom.

Ja na ovim svojim sajtovima imam promptove na engleskom, a radim na 12 jezika. Kontam da moze daje losiji tekst jer prvo generise eng pa onda prevodi