Chernobyl - 1986 - Smak Svijeta

Hahaha pa kak te moze razocarat pa nisi valjda mislio da ce smak svijeta. meni nije razocaranje, bas je zanimljivo sto se desavalo 4 mjeseca nakon toga kako su cistili zivotinje i kako su sve cistili zemlju i popravljali krov s ljudima. Koliko je tu ljudi nastradalo majke ti pa nezna se ni broj ali definitivno posljedice su osjetili miljuni ljudi…

Gledao sam prije par god dokumentarac o ljudima koji su dosli iza ovih koji su cistili i navodno morali ubiti sve koji su se razbolili da nebi slucajno pricali o tome. Ako slucajno tko naide na to, nek stavi link, ja vise ne mogu naci.

e jbg ti, znas tacno sta ce se dogodit, mozes izguglat sta god hoces… ali to ne sprjecava ove sto prave flm da naprave odlicnu stvar. Poceli su odlicno pricu sto se vremenske linije tice, pocevsi od samoubistva profesora.

Ali preskocili su mnogo stvari, tj izrezali kako bi mogli sve ubacit, npr znam da su planirali ubacit kako su Svedjani otkrili povisen nivo radijacije, kako su sve one naucnike koji su se bavili problemom ubacili u jedan lik kako bi ustedili na vremenu (i kako bi to sve bilo jednostavnije)… i onda naprave pola epizode o onom ubijanju zivotinja, sto je za mene bio wasted time. Onaj dio kad lik ubije prvog psa je klise koji bude vidjen u svakom trecem filmu… bas mi je zao da su na to potrosili 25min filma, s obzirom da su film nekako pravili da izbjegava takve stvari (da bez obzira sto znas sta ce se desiti, da te opet nekako iznenadi).

S druge strane svaka scena sa profesorom je odlicna.

Nadam se da ce peta epizoda biti bolja, zbog prve tri epizode su ocekivanja velika.

1 Like

Meni vise lici na upoznavanje sa likom koji ce da ima neku bitniju ulogu u narednim epizodama.

Inace serija je super, bas na pravi nacin pokazuje besmisao komunizma. Prava scena je kad profesorka dodje kod onog debelog obucara koji je na visokoj poziciji. Tako su unistene i zemlje na Balkanu. Polusvet je sisao sa brda, zaposeo pozicije a pametan i ucen narod je zavrsio po logorima ukoliko su podizali glas za nedela koja su radjena. Komunizam kao komunizam je jedna lepa ideja jednakosti, samo sto je u praksi neodrzivo iz mnogo razloga. Ali da ne idemo u off. Sve u svemu super serija kao i vecina koje HBO radi.
Ali za mene je i dalje serija “Band of Brothers” br. 1.

1 Like

Znas kako, ovo je moja nada jedina ovdje :smiley: Da cemo mi njega vidjeti opet u petoj, ali sumnjam, ne vidim neku bitnu ulogu.

Trebali bi ponovo u petoj vidjeti Djatova, onu dvojicu direktora (sto su prijavili radijaciju od 3,6 r/h svojim nadredjenima). Imaju mnogo stvari koje bi mogli ubaciti a samo sat vremena.

Kakva serija, ja sam bio prezadovoljan s njom, jedva cekam 2 sezonu ako bude. :smiley:

:slight_smile:

Govore da je skuplja 1 sezona altered carbon nego prve 3 sezone game of thrones, i da ce 2 sezona imati 8 epizoda. Kako god da bilo, samo da nastave kako su poceli :slight_smile:

Da i ja cekam 2019 da onaj peti reactor koji jos radi bukne…

Moram ovo staviti :slight_smile:

???

Morat ces i pojasniti zasto inace cete moderator strpati u zatvor.

Cisto preporuka serije, prica je predobra, igraju se tu i osjecajima, sountrack predobar, efekti i animacije, akcije nece falit iliti po “vasemu” nedostajat :slight_smile: U moru serija, ovu jednostavno morate pogledati.

Nije tak dobra, ja odgledao, i eto sad me pitas i neznam tocno sto se dogadja toliko je dobra, tako me se dojmila da je vjerojatno moj mozak napustila po brzom postupku, hahaha

No dobro ispalti je se odgledat ako nemate pametnijeg posla…

Od Cernobila do serija :smile:

Ko nema vremena ni želje da gleda 8 sezona neke serije i voli 3d animaciju, topla preporuka za Netflixov Love, Death & Robots


18 epizoda u trajanju od 15 minuta. Svaka pojedina epizoda osmišljena je i odrađena od strane potpuno drugog tima, pa se i stil animacije stalno mijenja. Apsolutni paket iznenađenja

1 Like