Cijena izrade web stranice

[quote=“Stol3x”]Vi uber koderi i programeri mozete mi ga samo cuclat da se tako izrazim. Ucili ste PHP i slicna sranja na onim sajtovima iz '89. i sad mislite da znate nesto, niti jedan od vas nije napravio barem 2 CMS-a samostalno od nule sa svojim dizajnom. Svaki projekt vam se bazira na gotovom FREE CMS-u (wordpress, drupal, joomla etc.) i to instalirate extenzije.

Mjesec dana nije dosta za ovo? Pa sta pricas ti? Vidis ti sta on trazi? Za temu ti treba mjesec dana? Pa tko tebe placa? Temu napravis u 2 dana da radi kako treba. Dajte mi 500-600e i ja sam sa tim gotov za 2 tjedna. Prepreprevise cijenite sebe i svoje sposobnosti. Bubate cijene od 10 somova kuna za ovo? Pa koliko bi naplatili za neki sistem kao FB? Milju eura?

Btw, CreatifCode, ti kao iskusni “programer” i ovdje uvazeni clan pises 6 postova jedan za drugim kao da nikad cuo za multi quote. Bitch please.[/quote]
Koje ti gluposti valjaš to je strašno, glupani bi se uvrijedili.

Upravo se registrirao na iskricu da vidim. Jednostavno ne znam zasto vi ovoliko dizete frku oko ovoga? Ili sam ja slijep pa sam propustio nesto ili vi vidite nesto sto ja ne vidim. CMS sa profilima korisnika, medjusobnom komunikacijom, ogranicenje po privilegijama usera itd. Znaci sve sta ti treba je sejvaj u bazu, uploadaj fajl, iscitaj iz baze, update bazu.

EDIT: Trenutni projekt na kojem radim je u sigu, Vertex. Imam jos par slicnih koji nisu online, tko zeli neka cima na PM.

Svo potrebno znanje za ovaj projekt je rad sa bazama, upload i neke osnove PHP-a. Onaj tko PHP zna jednostavno ga zna, ako kuzite o cemu pricam. Kad naucite osnovu, kako PHP radi i kako se koristi sve sta vam kasnije treba su funkcije koje lako naci na php.net i njihove parametre. Sve ostalo je u glavi i stvar razmisljanja.

Stol3x pola toga na stranici ti ne radi i nevalja…

“Na kojem radim trenutno”. Nije jos sve gotovo, nemam vremena za to sada. A sve sta radi radi kako treba.

pričam o Vertex hosting
a ti pričaš o složenim projektima a nisi u stanju najjobičniju web stranicu napraviti
pola linkova ti ne radi, pa onda kakva ti je to kontakt forma…

Sve je radjeno na brzinu. Nije ulozeno 50 sati aktivnog rada. Uza to sam radio i jos neke projekte sa strane i nemam vremena to dovrsavat. Sta nije jasno?

Vezano za vertex Hosting, ima “gro” grešaka i “nebuloza”, ako se radi na tome onda je to ok, ali na ovo sam odvalio ko lud na brašno:
[HTML]

		<!-- jebeni JS fajlovi, radi nakon 3-4 sata xD -->
			...

[/HTML]
:roflmao:

Pa recimo ovo, redosljedom pojavljivanja:
[HTML]

[/HTML]
:student:

Čitam dalje i odvaljujem u gluha doba:
[HTML]

[/HTML]
:kava:

Niste vi nista vidjeli. Tek da vidite komentare u PHP :smiley:

@Stole3x, vidim sebe u tebi, i to ne čak tako niti davnog sebe. (Samo ja nikad nisam pljuvao po nikome… :wink: …pa tako ni po sebi u komentarima xd)

Uglavnom što hoću reći, nije grijeh nešto ne znati…ali loše je to ne priznati sam sebi. I sakrivati to od sebe preuvličavanjem vlastitih mogućnosti. Na taj način se dovodiš do ponora da zaista u konačnici pomisliš koliko si loš kad uvidiš da sve u što si sebe uvjeravao pada u vodu. I onda pomisliš da je cijela slika iluzija i da si na krivom putu… a zapravo prava istina je divna i nemaš ju razloga skrivati od sebe :slight_smile: . Na izvrsnom si putu, samo ne baš takav “bog” kao što SEBE lažeš (a za druge je nebitno).

Nema žurbe, polako …dopusti si da uvidiš svoje nedostatke…i lakano uz guštanje radi, vježbaj uživaj …ne pokušavajući zaobići područja koja u podsvjesti znaš da nisi najbolje svladao! Sigurno je da znaš puno više nego je ostalo tih rupa …i baš zato si nemoj dopustiti da s ovakim stavovima još daš prostora drugima da te uvjere da nemaš pojma…i poljuljaju tvoj “WILL” :slight_smile:

Sretno!

[quote=“bozoou”]@Stole3x, vidim sebe u tebi, i to ne čak tako niti davnog sebe. (Samo ja nikad nisam pljuvao po nikome… :wink: …pa tako ni po sebi u komentarima xd)

Uglavnom što hoću reći, nije grijeh nešto ne znati…ali loše je to ne priznati sam sebi. I sakrivati to od sebe preuvličavanjem vlastitih mogućnosti. Na taj način se dovodiš do ponora da zaista u konačnici pomisliš koliko si loš kad uvidiš da sve u što si sebe uvjeravao pada u vodu. I onda pomisliš da je cijela slika iluzija i da si na krivom putu… a zapravo prava istina je divna i nemaš ju razloga skrivati od sebe :slight_smile: . Na izvrsnom si putu, samo ne baš takav “bog” kao što SEBE lažeš (a za druge je nebitno).

Nema žurbe, polako …dopusti si da uvidiš svoje nedostatke…i lakano uz guštanje radi, vježbaj uživaj …ne pokušavajući zaobići područja koja u podsvjesti znaš da nisi najbolje svladao! Sigurno je da znaš puno više nego je ostalo tih rupa …i baš zato si nemoj dopustiti da s ovakim stavovima još daš prostora drugima da te uvjere da nemaš pojma…i poljuljaju tvoj “WILL” :slight_smile:

Sretno![/quote]

Hehe, hvala, lijepa prica. Ne glumim ja tu nista, svjestan sam svog znanja, mogucnosti i moci. Jednostavno se nekad raspalim kad vidim neke gluposti i zivciraju me “high-end” ljudi koji na kraju ne znaju sami sistem podici. Ne vrijedjam nikoga, ali vecina ovih clanova foruma je naucila PHP zbog para i to takoreci povrsno. Ja to radim iz ljubavi. Vecina ih ne zna puno o kompovima, znaju instalirat par programa i ono sta im treba za posao. Koliko ih zna koristit terminal na linuxu i sl.? Ali su opet high-end developeri. Sto bi bilo da ih netko unajmi za neki veci projekt (recimo gametracker, game panel ili nesto tako teze), koliko bi ih to znalo napravit? Niti ja ne bi, ne znam koristit ssh2 kroz php, to mi nedostaje.

Stari moj, ti si 2 tjedna radio 20 linija jQuery koda za slider a napravio bi sustav tipa iskrica.com za 2 tjedna…ne znam kaj da ti velim (osim: svi su gore)…poz

Gdje sam rekao da ja znam JS? Skoro sve nadjem na netu, sta ne nadjem napravi mi frend.

Dobro, daj primjer weba koji si radio (ili sudjelovao u izradi) a da je kompleksnost na razini iskrice, i navedi šta si radio i koliko ti je trebalo vremena, fer?

CItas moje postove? Vertex je jedini online. Nemam vremena da radim samostalne projekte, sve sta sam radio je bilo vjezbe radi. Da sam takvo sta radio nebi se nudio za rad, dosadno je raditi isti posao dva puta.

Znači nisi radio ništa slično, ovaj Vertex mi se ne čini nešto komplicirano tipa iskrica. Jel ti mitok dao posao?

Nisam nista slicno sto ne znaci da ne znam napravit. Nije mi dao posao :stuck_out_tongue: Daj pare i ja ti radim, ako ne napravim vracam pare, oces?
I vidim tema se pretvorila u spam i hejtanje mene i mog znanja. Svi vi koji mislite da imate nesto za rec saljite na PM i ja cu vam rado odgovoriti. lol

Ovaj thread je informativan da vidim otprilike kako se kreću cijene za ono što trebam. Kada ću krenuti s tim onda ću postaviti konkretnije zahtjeve i postati na odgovarajuće mjesto foruma.

:slight_smile: otprilike se cijene krecu od 500€, preko 10,000 do 200,000kn :slight_smile:
informativno si dobio cijenu ?

U ozbiljnoj firmi, najmanje 200.000 kuna.

Pa da objasnim:

BRZO - KVALITETNO - POVOLJNO -> biraj dvoje

Ako želiš kvalitetu, i da je u nekom normalnom roku, onda će firma zaposliti dvoje, a kvalitetnije bi bilo i troje ljudi na tvom projektu.
(dizajn, back-end, front-end)
Taj projekt će se odrađivati minimalno 6 mjeseci.
Tri plaće od 5.000 kuna (a to su male plaće) x 3 (jer firma mora i doprinose platiti i zaraditi) je 15.000 kuna x 3 = 45.000 kuna na mjesec.
I sad, 6 mjeseci x 45k kuna = više od 200.000 kuna
Ako računaš 2 čovjeka, onda smo tu negdje oko 200.

Ako ti nije bitna kvaliteta, odeš kod susjedovog malog (ima ih na ovom threadu), on ti instalira wordpress, pukne nekoliko pluginova i piratski downloadanu temu, platiš parsto eura, sajt ti ne radi kako si htio, pun je bugova, dođe novi update wordpressa, pola pluginova ti prestane raditi, upadne ti neki ruski haker na sajt i sl…

Been there, done that.

Ja ti nisam davao ponudu, nego procjenu, ozbiljnu procjenu.
A sad znaš i zašto je tolika.