Cijena izrade web stranice

[quote=“CreatifCode”]

Referiram se na prvi post. A kasnije je ponovio da ga zanima cijena od nule do kraja,

Pa gledaj, dijete drago, trebalo bi te biti briga jer ovim načinom i razgovorom sebi upropaštavaš budućnost jednog dana kada se zaposliš u nekoj tvrtci ili daj Bože otvorip svoju znat ćeš o čemu pričam.[/quote]

Ako se referiraš na prvi post onda se jasno vidi da tamo nigdje ne piše da hoće izradu stranice od nule, odgovor da hoće od nule je na moje postavljeno pitanje i to je jedan jednini post do ovog tvog posta gdje se spominje izrada od nule, na koje sam mu lijepo odgovorio da bi onda cijena bila približna koju je iznio dev_masta,

Pa gledaj dijete drago, bitno je ostat čovjek i objasnit klijentu kakve ima mogućnosti tj. moguća riješenja za njegov projekt, a odabir neka ostane na njemu. Zar ne?

[quote=“mitok”]Znam da nisam dobro objasnio što želim, ali problem je što niti ne znam konkretno objasnit :slight_smile: Znam što hoću, ali ne znam to objasnit.

Recimo Iskrica bi bila neki poluprimjer. Koliko bi koštala izrada Iskrice od nule?
To bi bio neki primjer, iako niti to nije ono što tražim. Recimo tipa iskrice kombinirano s mogućnošću da se možeš ulogirat kao A, B ili C kategorija (npr kao muško, žensko, dvospolac :slight_smile: ). Nije dating niša, ovo je samo primjer. Vidim da na iskrici plaćeno članstvo otključava neke opcije i to bi mi obavezno trebalo.

Može sad neka točnija procijena cijene ako sam sad uspio malo bolje pojasnit? :smiley:

To je nešto o čemu dugo razmišljam, ali uvijek sam odgađao i nikad započeo. Jednom prilikom sam sjeo s čovjekom koji bi to trebao znat napravit, objasnio mu što mi treba i on je rekao cijenu 5000kn. To mi se činila dobra cijena, ali nismo to realizirali jer sam tad bio sav u dionicama i nije mi se dalo posvetit ovom projektu. On je rekao da bi to napravio za 5000kn jer sam do njega došao preko dobrog prijatelja i zato što je bio totalno bez love i bilo mu je bitno dobit neki posao. Ili je on je on jeftin, ili mu ja nisam dobro objasnio što trebam, ili…? :)[/quote]

Neki iole ozbiljan i zainteresovan za ovaj posao neće ti napisati cijenu javno. Za takvo sto bi trebao do najmanjih detalja imati razradjen projekat koji bi poslao potencijalnom developeru, koji bi nakon procjene odredio broj radnih sati potrebnih za izradu takvog projekta, a nakon toga te radne sate pomnožio sa svojom satnicom i formirao okvirnu cijenu.

Jer ti ako kazes ja hocu sistem naplate članarine - nisi rekao da li zelis moderiranje tog sistema tj. da li zelis da nekome mozes rucno dodati specijalno članstvo, da li zelis uvid u broj prodatih članstava za sat, dan, mjesec, godinu itd, da li zelis nekome skinuti specijalno članstvo, da li zelis vise payment servisa, da li zelis uvid u eventualne greske servisa da nebi nekoga ostetio…itd…

A to sve usložnjava i produžava vrijeme izrade.

Svi koji ti javno iznesu cijenu (koju su iznijeli) mozes komotno da batalis jer isti uopste nemaju predstavu o kakvoj slozenosti se radi i koliko detalja ima taj tvoj projekat.

[quote=“HepeK”]Neki iole ozbiljan i zainteresovan za ovaj posao neće ti napisati cijenu javno. Za takvo sto bi trebao do najmanjih detalja imati razradjen projekat koji bi poslao potencijalnom developeru, koji bi nakon procjene odredio broj radnih sati potrebnih za izradu takvog projekta, a nakon toga te radne sate pomnožio sa svojom satnicom i formirao okvirnu cijenu.

Jer ti ako kazes ja hocu sistem naplate članarine - nisi rekao da li zelis moderiranje tog sistema tj. da li zelis da nekome mozes rucno dodati specijalno članstvo, da li zelis uvid u broj prodatih članstava za sat, dan, mjesec, godinu itd, da li zelis nekome skinuti specijalno članstvo, da li zelis vise payment servisa, da li zelis uvid u eventualne greske servisa da nebi nekoga ostetio…itd…

A to sve usložnjava i produžava vrijeme izrade.

Svi koji ti javno iznesu cijenu (koju su iznijeli) mozes komotno da batalis jer isti uopste nemaju predstavu o kakvoj slozenosti se radi i koliko detalja ima taj tvoj projekat.[/quote]

Dobar post :slight_smile: Da, nisam rekao puno toga jer mi nije niti palo napamet. Želim da kada netko plati članstvo da mu se automatski otvaraju nove opcije bez da mu ih ja moram ručno odobravati. Uvid u plaćanje po danima, satima itd nije bitno jer mogu pogledati stanje računa i to je bitno :smiley: Da, želim više payment servisa. Svakako bih htio znati ako je došlo do greške da nebi netko ostao oštećen.

Temu sam postavio ovdje jer me zanima približna cijena, još ne tražim kandidata za izradu iako ću sigurno i ovdje tražiti ono što trebam kada ću to moći točno definirati.
Ideja je odavno iskristalizirana jer se u mojoj glavi kristalizira već punih 16 godina. Sjećam se točno trenutka kada mi je to prvi puta palo napamet. Problem je definiranje weba koji trebam. Ja znam kako to mora izgledat i radit, ali ne znam definirat.

Čini mi se idealno kada bi išlo od nule, ali ako je to moguće napraviti i na nekom predlošku onda još bolje jer je sigurno jeftinije.

[quote=“mitok”]Dobar post :slight_smile: Da, nisam rekao puno toga jer mi nije niti palo napamet. Želim da kada netko plati članstvo da mu se automatski otvaraju nove opcije bez da mu ih ja moram ručno odobravati. Uvid u plaćanje po danima, satima itd nije bitno jer mogu pogledati stanje računa i to je bitno :smiley: Da, želim više payment servisa. Svakako bih htio znati ako je došlo do greške da nebi netko ostao oštećen.

Temu sam postavio ovdje jer me zanima približna cijena, još ne tražim kandidata za izradu iako ću sigurno i ovdje tražiti ono što trebam kada ću to moći točno definirati.
Ideja je odavno iskristalizirana jer se u mojoj glavi kristalizira već punih 16 godina. Sjećam se točno trenutka kada mi je to prvi puta palo napamet. Problem je definiranje weba koji trebam. Ja znam kako to mora izgledat i radit, ali ne znam definirat.

Čini mi se idealno kada bi išlo od nule, ali ako je to moguće napraviti i na nekom predlošku onda još bolje jer je sigurno jeftinije.[/quote]

Stavi na papir točku po točku, za svaku točku napiši što treba odraditi i kako do u detalja. Ako je na 100 stranica, 10 stranica nije bitno, to ti je dobar temelj za traženje ponuda. Nakon toga ti svatko može točno ili približno definirati cijenu.

Takvi sustavi se rade uvijek, ali uvijek, od nule. Prerada nekakvih postojećih CMSova traju puno, puno duže i u konačnici ispadnu skuplje nego ti se to čini na prvi pogled, a da nekažem koje peripetije nastaju kasnije za održavanje.

Dakle tipkovnice u ruke i deri po definiranju sustava i onda možeš tražiti točne, približne ili okvirne ponude.

Znam, nisi ti mene skužio izgleda. Imamo “Lost in translation” slučaj. :slight_smile:

Vi uber koderi i programeri mozete mi ga samo cuclat da se tako izrazim. Ucili ste PHP i slicna sranja na onim sajtovima iz '89. i sad mislite da znate nesto, niti jedan od vas nije napravio barem 2 CMS-a samostalno od nule sa svojim dizajnom. Svaki projekt vam se bazira na gotovom FREE CMS-u (wordpress, drupal, joomla etc.) i to instalirate extenzije.

Mjesec dana nije dosta za ovo? Pa sta pricas ti? Vidis ti sta on trazi? Za temu ti treba mjesec dana? Pa tko tebe placa? Temu napravis u 2 dana da radi kako treba. Dajte mi 500-600e i ja sam sa tim gotov za 2 tjedna. Prepreprevise cijenite sebe i svoje sposobnosti. Bubate cijene od 10 somova kuna za ovo? Pa koliko bi naplatili za neki sistem kao FB? Milju eura?

Btw, CreatifCode, ti kao iskusni “programer” i ovdje uvazeni clan pises 6 postova jedan za drugim kao da nikad cuo za multi quote. Bitch please.

Super, neka onda ovaj što je pokrenuo temu traži 1k eura i da Stol3x 0.5k evra i gotovo za 2 sedmice.

:djizus:

hehe :slight_smile: za ostalih 500€ mu napravi facebook, tjedan dana vise ce trebat :wink:

Znas na sta sam mislio.
Koristite PHP 4, optimizirate sajt za IE 0 i onda se cudite zasto vam sajt ne radi na GC 27…

[quote=“Stol3x”]Znas na sta sam mislio.
Koristite PHP 4, optimizirate sajt za IE 0 i onda se cudite zasto vam sajt ne radi na GC 27…[/quote]

e, tocno si opisao bas to sto me muci i kako radim :wink:
jel bolji nesto php 5?

[quote=“webdeveloping031”]e, tocno si opisao bas to sto me muci i kako radim :wink:
jel bolji nesto php 5?[/quote]

Nope.

a 17.4 u kojoj ti radis?
:slight_smile:

nemas sta biti grumpy, dobio si minimalno 2 preporuke, jos ce covjeku i ostat nesto od budgeta

[quote=“webdeveloping031”]a 17.4 u kojoj ti radis?
:slight_smile:

nemas sta biti grumpy, dobio si minimalno 2 preporuke, jos ce covjeku i ostat nesto od budgeta[/quote]

Haha, neda mi se svadjat i prepirat. Ispamali smo covjeku temu. AKo zelite i dalje trollat imate PM. Sto se tice ponude ja to ozbiljno mislim.

Tvoja cijena bi mi potpuno odgovarala :wink:

Creatif je dobro napisao, trebam sve što želim staviti na papir pa onda vidjet što i kako. Stavio sam temu ovdje, a ne u “Mijenjam, tražim, itd…” jer još ne zapošljavam nekoga za web nego me samo zanima okvirni trošak weba. Moram se prvo psihički pripremit jer ću se ovome morati ozbiljno posvetit, a znam biti lijen :smiley:

Stol3x, jel to znači da bi za 500-600 EUR napravio nešto poput Iskrice s svim mogućnostima koje sam napisao da trebam?

Koja su druga mišljenja, koliko bi koštala izgradnja nečeg poput Iskrice s tim svim opcijama koje ja trebam?

Ako ti sam napraviš iskrica.com u 2 tjedna za 500E inda sam ja Đon Vejn, ti izgleda nisi svjestan o koliko se tu detalja radi pa lupaš napamet. Živo me zanima dali će ti mitok dat posao i na šta će to ličit, nemoj mislit da te omalovžavam, nikako, samo me zanima.

Sretno s poslom :stuck_out_tongue:

@mitok

Ako se dobro sjećam netko je prodavao gotov web tipa iskrica/smokva tu na forumu za oko 10.000kn pa potraži. :eu:

[quote=“Uber_Gosu”]

@mitok

Ako se dobro sjećam netko je prodavao gotov web tipa iskrica/smokva tu na forumu za oko 10.000kn pa potraži. :eu:[/quote]

Ne treba mi taj tip web stranice (ta niša), ali baš ću potražit radi usporedbe cijene. Hvala

[quote=“mitok”]Tvoja cijena bi mi potpuno odgovarala :wink:

Creatif je dobro napisao, trebam sve što želim staviti na papir pa onda vidjet što i kako. Stavio sam temu ovdje, a ne u “Mijenjam, tražim, itd…” jer još ne zapošljavam nekoga za web nego me samo zanima okvirni trošak weba. Moram se prvo psihički pripremit jer ću se ovome morati ozbiljno posvetit, a znam biti lijen :smiley:

Stol3x, jel to znači da bi za 500-600 EUR napravio nešto poput Iskrice s svim mogućnostima koje sam napisao da trebam?

Koja su druga mišljenja, koliko bi koštala izgradnja nečeg poput Iskrice s tim svim opcijama koje ja trebam?[/quote]

Molim link nakon šta Stol3x to obavi.

Nemora biti side projekt…mora biti u nešto što vjerujem da ima potencijala, i da ostajem u timu do kraja (i kad se ulaže i kad se dijele pare)! Onda pristajem na krvave uvjete ako treba. Trenutno mi je recimo na projektu koji radim prosjek 14 sati/dan +sub, ned free. Znači jako krvav tempo …a satnica će mi možda biti 7kn ako Bog da :slight_smile:

Dali živim pod krovom staraca ili ne…to je druga priča, ali ne žvim.
Ovo je naravno moja politika i imam pravo na nju…i sam sam naveo da pod drugim okolnostima bi tražio veću satnicu…iako mislim da je besmisleno pričati o satnici, mislim da je realnije procjenjivat čovjeku koliko treba radnih sati za njegov projekt…pa nek sam procjeni koliku satnicu nekome želi platiti u ovisnosti o njegovoj kvaliteti (referencama jelte)

Dobro si mu rekao da sve točke moraju ići na papir…i sam sam u prvom postu rekao

…jer bez konkretnih zahtjeva se može samo izdaleka okvirno pogađat cijena…ali opet će neki dojam steći. Ako je s budgetom na par tisuća kuna…da se ne muči djabe tipkat točke na papir, hehe

Tako da mislim da za daljnju raspravu nema smisla spominjat samo cijenu…nego prvenstveno procjenu radnih sati, pa onda umnožiti u kune ako treba.

Ne poznam previše iskricu (jer su me sve žene odhebale u startu xd) …stoga se neću truditi biti precizan, ali mislim da se broj radnih sati nalazi u intervalu 400-1000.

Ja bih molio link nečega što je Stol3x već obavio…već sam pitao, ali je tiho to prešutio. Netreba javno, može PM. Ako nisi muljator kao što je očigledno, naravno da ćeš ići opravdat obraz a ne smišljat neke daljnje spletke…