Cijena izrade webstranice

Postovanje , netko me trazio da mu izradim stranicu. Odabrao sam wordpress jer najbolje pase za ono sto on trazi. I sada me zanima koliku cijenu da mu kazem.
U izradu ukljucuje se:

1- Webhosting kojeg sam ja platio
2- Instalacija wordpressa , podesavanje databaseova.
3- Dodavanje teme , Podesavanje teme ,
4- cijeli setup wordpressa znaci sve (kategorije,postove,stranice,evente,galeriju,kontakt formu)
5- nalazenje i realizacija pluginova
6- dizajn bannera za njegov sajt
7- pravljenje facebook stranice,te podesavanje facebook stranice.
8- te ucenje tu osobu kako nastaviti odrzavati tu stranicu(ili da mu ja odrzavam)

Ako biste mogli staviti cijenu za svaki broj.Nadam se da vas nisam upilao.

  1. Web hosting - 50-100 kuna više nego si ga ti platio :slight_smile:
  2. Besplatno! Ne znam o kakvom podešavanju baza pričaš jer je potrebno samo kreirati bazu i korisnika a WP ostalo uradi sam.
  3. 300 kuna
  4. 700 kuna
  5. 700 kuna
  6. 300 kuna
  7. 100 kuna
  8. 200 kuna

Ovo je malo para, ali za početnika je dobro :wink:

wtf? Sorry, ali čak i stranca da zamolim na msn-u učinio bi mi to besplatno osim dizajn bannera. Neznam za vas, ali meni je ovo jako smješno naplačivati sve ove gluposti…

  1. ok tu digneš neku proviziju
  2. 0kn
  3. dodaš temu, označiš par stvari u theme options i to bi naplatio -.-
  4. cijeli setup? to znaći otići u admin panel napraviti 3-4 menu i 2-3 top menu -.-
  5. nalaženje pluginova za wp? ufff realizacija? daj nemoj me zajebavati koja realizacija klikneš 1 put install
  6. dizajn bannera, ovo je druga priča ako sam praviš,a ne koristiš gotov banner pa editiraš
  7. pravljenje fb stranice? -.- podešavanje fb stranice^^
  8. Napišeš u u notepadu sve što treba znati u 10 min i to je.

Ovo bi naplatio 50-100kn ni lipe više, čisto jer si izgubio 20-30 min vremena za sve ovo.

@Vecheron
pa da pravi sam temu i pluginovi itd razumio bi tu cijenu, ali ovo je stvarno smješno.

Moj savjet je da ga odereš što više.

[quote=“aaaaaa21”]wtf? Sorry, ali čak i stranca da zamolim na msn-u učinio bi mi to besplatno osim dizajn bannera. Neznam za vas, ali meni je ovo jako smješno naplačivati sve ove gluposti…

  1. ok tu digneš neku proviziju
  2. 0kn
  3. dodaš temu, označiš par stvari u theme options i to bi naplatio -.-
  4. cijeli setup? to znaći otići u admin panel napraviti 3-4 menu i 2-3 top menu -.-
  5. nalaženje pluginova za wp? ufff realizacija? daj nemoj me zajebavati koja realizacija klikneš 1 put install
  6. dizajn bannera, ovo je druga priča ako sam praviš,a ne koristiš gotov banner pa editiraš
  7. pravljenje fb stranice? -.- podešavanje fb stranice^^
  8. Napišeš u u notepadu sve što treba znati u 10 min i to je.

Ovo bi naplatio 50-100kn ni lipe više, čisto jer si izgubio 20-30 min vremena za sve ovo.

@Vecheron
pa da pravi sam temu i pluginovi itd razumio bi tu cijenu, ali ovo je stvarno smješno.[/quote]

slazem se !

Reci cu covjeku 200 kuna. Ja sam platio webhostinga , napraviti cu mu sve i objasniti i to je jedna jednostavna cijena …

[quote=“aaaaaa21”]wtf? Sorry, ali čak i stranca da zamolim na msn-u učinio bi mi to besplatno osim dizajn bannera. Neznam za vas, ali meni je ovo jako smješno naplačivati sve ove gluposti…

  1. ok tu digneš neku proviziju
  2. 0kn
  3. dodaš temu, označiš par stvari u theme options i to bi naplatio -.-
  4. cijeli setup? to znaći otići u admin panel napraviti 3-4 menu i 2-3 top menu -.-
  5. nalaženje pluginova za wp? ufff realizacija? daj nemoj me zajebavati koja realizacija klikneš 1 put install
  6. dizajn bannera, ovo je druga priča ako sam praviš,a ne koristiš gotov banner pa editiraš
  7. pravljenje fb stranice? -.- podešavanje fb stranice^^
  8. Napišeš u u notepadu sve što treba znati u 10 min i to je.

Ovo bi naplatio 50-100kn ni lipe više, čisto jer si izgubio 20-30 min vremena za sve ovo.

@Vecheron
pa da pravi sam temu i pluginovi itd razumio bi tu cijenu, ali ovo je stvarno smješno.[/quote]

To je posao ko i svaki drugi, cak i ovako osnovne stvari se ne rade ispod 100-200e sad drugo je ako ti je zao naplatiti al gledaj ipak ti dajes svoje vreme i znanje koje ocigledno nema svako inace ti ne bi trazio da mu ti uradis ( meni je dosta free poslova jer ljudi su uvek nezahvalni i hoce jos i jos i nikada im dosta )…

Po meni za ovo ispod 100e nemoj ni da se zamaras posebno jer u zadnjoj tacki si naveo da ga ti ucis ja sam jednom se tako zajebao i nikad vise reko sam aj objasnicu kad nesto zapne na kraju lik za svaku sitnicu aj ovo, aj ono a njega boli qc em sto ne zna em sto nece da nauci…

Tako da sada za svaki posao ima okvirna cena kupac pre placanja proveri jel sve ok i ima 7 dana da zahteva neku izmenu a posle toga svaka izmena ili dogradnja se placa ko hoce hoce, ko nece nek radi sam il trazi povoljnije…

da davore posao kao svaki drugi, ali posao za 20-30 min -.- jeli ti vidiš za kakve stvari on traži cijenu? pravljenje fb stranice, klikanje INSTALL na temu i pluginove, 10-20 klikova za menu-top menu. To je isto kao neki ljudi koji traže 200kn+ za micanje virusa sa kompjutera i lik zaradi 200kn+ zato jer je pokrenuo 2-3 programa i završio skeniranje u roku sat vremena,a što je radio sat vremena? kliknuo 10-20 puta da skine,updejtira i skenira -.- Ja osobno ovakve ljude gledam kao lopove jer da je nešto teže pa ajde, nego nešto što bilo tko na jubitu može naučiti eto u max 2 sata kako postaviti temu,napraviti menu itd sve osnovne stvari, a i sam zna koliko je ovo lako napraviti i da nije potrebno neko posebno znanje za napraviti ovo. Mene bi bilo sramota naplatiti išta ovo preko 50-100kn

aaaaaa21 pa ok al al oduvek je bilo da se to papreno placa recimo ovde kod nas je dizanje Os 20-35e a sat ipo posla, niko nece da ti pogleda racunar il sto ti kazes ocisti od virusa za pola sata ispod 10e ( ne racunam ono drugari i poznanici )…

druga je prica ako neko radi ispod cene samo da uzme koji dinar al da on radi sve sto je napisao za 10-13e ( vodim se da je 1e oko 7 kuna) je smesno, ok ni ono u 2 postu sto je napisano nije ok sto je puno puno je al opet 10e je smesno za to ne vredi ni da mu objasnjava jer ce ovaj ako je pocetnik verovatno da ga udavi…

Al opet svako zna svoje :slight_smile:

Ako osobno ne poznaješ klijenta svaki posao mu naplati.

Neki uspoređuju posao sa radom na baušteli gdje je satnica 20-30kn - znači treba se dobro fizički naraditi da se zaradi plaća izradom web stranica ?
Bez obzira dali je to wp i tema ili kodiranje iz nule.

Zašto onda klijent nije uzeo sam i za 20-30 minuta kako vi kažete to napravio?
Odgovor je - jer ne zna!

Za većinu ovdje je instalacija WP-a mačji kašalj, ali za nekoga tko prvi put čuje za to je kvantna fizika.

Da aaa , a ja mislim da kada bi ti nekome radio ti bi mu prvi dizao cijene , ja nisam znao koju bi cijenu rekao i dosao sam ovdje.

kazzy, samo ti naplati šta više možeš, vacheron ti je dao ok cijene. ako možeš više - samo daj!
vjeruj mi da će klijent biti sretan ako mu sve dobro napraviš.

a aaaaa21, ako ti ne znaš ili ne želiš zaraditi, pusti druge koji to žele da rade i zarade. neka se ljudi nauče da se izrada web stranica i dizajn skupo plaćaju, i svima će nam biti bolje.

Znanje jue novac, ako mu radiš uslugu naplati si troškove, ako nije naplati uslugu šta te ima biti sram.

Odredi si satnicu i naplati mu ovisno o utrošenom vremenu.

pa nije ovo gradjevina il rad na plantazi da se placa po satu, ispada da recimo neki posao kodiranja za koji je potrebno veoma strucno i iskusno lice on treba da za sat dva uzme 10-15 e iako je taj posao u stvari vredan 500+ evra ( ne kazem za ovu temu nego generalno te price o satnicama ) :slight_smile:

Pa to ovisi o tome koliko cijeniš svoj sat rada, zar ne? Freelance poslovi se uglavnom naplaćuju po satu. Tako činim i ja, uz pomoć hrpe alata koji služe upravo tome.

Znaći po vašemu,
svatko bi naplačivao recimo instalaciju cms/foruma+stavljanje teme+pluginova najmanje 200-300kn

Za sve potrebno klijentu potrebno je učenje od 1 do 2 sata,a JAKO vjerojatno i manje, a sve se može naučiti besplatno na jubitu. Čovjek koji sve ovo zna i potrebno mu je ne više od 30min da sve napravi naplatit će 300kn -.-

Računajući vrijeme učenje za ovako nešto i pravljenje zamislite čovjeka čiji klijent traži od njega da napravi neku web aplikaciju za koju je potrebno znanje jquery,sql itd itd učenje svega ovoga je nemogu ni zamislit, pravljenje oko sat ipo, po vašoj računici ovaj čovjek bi naplatio najmanje 10k kuna za sat ipo posla. Znanje treba naplatiti slažem se, ali budimo iskreni koje znanje?

cpanel -> fantastico -> install wordpress 10 sek učenje ovoga 30 sek- 2 min (ako vodi korak po korak po cpanelu)
wordpress -> theme -> search -> install 1-2 min eto max 5 učenje ovoga 1min
wordpress -> plugin -> search -> install 3-4 min eto max 10 učenje ovoga 1 min
wordpress -> widget -> drag&drop 10 sek učenje ovoga 10 sek
wordpress -> menu 30 sek učenje ovoga 1min

Minimalno vrijeme: oko 5:50 min
Maximalno vrijeme: oko 15:50

@ Homer
da izrada sajta i dizajn skupo koštaju u potpunosti se slažem, ali kakva izrada sajta? nije da on kodira nego jednostavno klika što hoće, a dizajn opet pitanje koji dizajn? što par puta klikne da vidi koju će temu i klikne install?

Radije bi da postoji neki sajt gdje naplačuju ovakve usluge 50-100kn i imat će mnogo više klijenata nego netko tko to naplati 200-300kn ili što je vacheron napisao 2k kuna.

Vidim da bi po nekima Kazzy još trebao platit klijentu što je ovaj eto baš njega odabrao.

Ako takvi stvarno znaju raditi navedeno, molio bih da mi se jave. Jamčim full time job. Plaćat će samo 10kn po satu, a možemo dogovorit i cijenu po projektu. Kako god vama odgovara.

Kazzy, ili procjeni koliko si vremena potrošio i pomnoži to sa satnicom koja tebe zadovoljava, ili probaj izvući maksimalno koliko misliš da možeš.

[quote=“aaaaaa21”]Znaći po vašemu,
svatko bi naplačivao recimo instalaciju cms/foruma+stavljanje teme+pluginova najmanje 200-300kn

Za sve potrebno klijentu potrebno je učenje od 1 do 2 sata,a JAKO vjerojatno i manje, a sve se može naučiti besplatno na jubitu. Čovjek koji sve ovo zna i potrebno mu je ne više od 30min da sve napravi naplatit će 300kn -.-

Računajući vrijeme učenje za ovako nešto i pravljenje zamislite čovjeka čiji klijent traži od njega da napravi neku web aplikaciju za koju je potrebno znanje jquery,sql itd itd učenje svega ovoga je nemogu ni zamislit, pravljenje oko sat ipo, po vašoj računici ovaj čovjek bi naplatio najmanje 10k kuna za sat ipo posla. Znanje treba naplatiti slažem se, ali budimo iskreni koje znanje?

cpanel -> fantastico -> install wordpress 10 sek učenje ovoga 30 sek- 2 min (ako vodi korak po korak po cpanelu)
wordpress -> theme -> search -> install 1-2 min eto max 5 učenje ovoga 1min
wordpress -> plugin -> search -> install 3-4 min eto max 10 učenje ovoga 1 min
wordpress -> widget -> drag&drop 10 sek učenje ovoga 10 sek
wordpress -> menu 30 sek učenje ovoga 1min

Minimalno vrijeme: oko 5:50 min
Maximalno vrijeme: oko 15:50

@ Homer
da izrada sajta i dizajn skupo koštaju u potpunosti se slažem, ali kakva izrada sajta? nije da on kodira nego jednostavno klika što hoće, a dizajn opet pitanje koji dizajn? što par puta klikne da vidi koju će temu i klikne install?

Radije bi da postoji neki sajt gdje naplačuju ovakve usluge 50-100kn i imat će mnogo više klijenata nego netko tko to naplati 200-300kn ili što je vacheron napisao 2k kuna.[/quote]

Ti si neki iskompleksiran lik! Daj se smiri više. I za tvoju informaciju to nije tako jednostavno kao što ti pričaš. Ja ne radim sa WP ali radim sa Joomlom, i za dobru stranicu za neku firmu mi treba 5+ dana posla, naravno ne radim 8 sati dnevno, ali nije to samo INSTALL kao što ti govoriš.

Obrati mi se preko privatne poruke pa ću ti pokazat jedan primjer stranice u Joomli za koju mi je trebalo 10 dana posla!

Nemojte biti smjesni sa tom cjenom 200-300kn samo kopate cijeli svoj posao, izbor wordpressa ili joomle je logican jer 1% klijenata zeli vlastiti CMS a niteko ne zeli vise html i css stranicu, programiranje od nule u rubiju je preskup posao koji se ne prodaje…
Moja preporuka je ispod 1300-1500 kn nemoj nista radit jer time samo sebe omalovazavas i podajes za kikiriki…
U to ukljucujem osnovni seo…