Cijena web site sa CMS-om

[quote=“cronuts”]Da sam vlasnik tvrtke i da moram odradit takav posao mislim da ispod 5k kuna nebi islo. Što se tice rada na crno , slažem se nisam smio objavit onu glupu i nepromisljenu cifru od 1000kn.
Na kraju krajeva bitna je kvaliteta a kvaliteta se placa.
Nadam se da će u budučnosti stanje biti bolje.

I nemojte misliti da su samo freelanceri ti koji rade stetu , vjerujte ima firma koje imaju preko 30-40 projekata u kojima su masno naplatili kljentima a rezultti su katastrofalni…

Šta reć na ovo a pogledajte cijene…

http://www.gama-it.com/index.php?option=com_weblinks&view=category&id=8&Itemid=19

Kao da je dijete to radilo , katastrofa…[/quote]
na faviconu weba koji si linkao stoji ikonica koja već sama po sebi puno govori
Artister, o SEO url-ovima da ne govorim, hm nisu ovo recenzije a ni reklamni prostor

Zato što znam, pa vald’ istražuješ konkurenciju !?
ps. skidam kapu za avatar (serija je perverzija :))

Pa baš i ne. Nisam lokalni igrač, tako da me ne zanima baš previše. :slight_smile:

Istina.

to je neko moje mišljenje, koje sam stekao na osnovu nekih vaših odgovora i cijena na koje sam naletio na net-u, naravno ima onih koji bi ovo sve uradili za dosta manju sumu za razliku od nekih “profi firmi” koje se bave sa ovim istim poslom naravno ne mogu oni ovo sve uraditi za neku siću, možda ovi što rade jeftinije rade kvalitetnije ali problem je u tome što većina kupaca nema takvo mišljenje i odmah ima sumnju.

[quote=“mikibm”]na faviconu weba koji si linkao stoji ikonica koja već sama po sebi puno govori
Artister, o SEO url-ovima da ne govorim, hm nisu ovo recenzije a ni reklamni prostor[/quote]

Kao prvo ja nikog ne reklamiram a kao drugo nisam trazio recenzije nego sam postavio jedan primjer( od mnogih) gdje su “ugledne tvrtke koje znaju naplatiti” ustvari one man show koji nezna osnovne stvari o poslu koji radi.

Iz tog razloga je žalosno. Pronači kvalitenog i jeftinog freelancera nije toliko teško , pronač kvalitetnu i jeftinu tvrtku je teško. Čim je tvrtka u pitanju cijene rastu u nebo.

  1. Itekako je, itekako je. Ne kvalitetnog i jeftinog, nego kvalitetnog, a kvaliteta košta
  2. Nije bitno jeli tvrtka ili pojedinac bitna je kvaliteta. Kvaliteta je ta koja određuje cijenu.

[quote=“CreatifCode”]1. Itekako je, itekako je. Ne kvalitetnog i jeftinog, nego kvalitetnog, a kvaliteta košta
2. Nije bitno jeli tvrtka ili pojedinac bitna je kvaliteta. Kvaliteta je ta koja određuje cijenu.[/quote]
stavka 2. nažalost tu se nebih složio, cijenu određuje i tržište, kvaliteta nemora biti mjerilo cijene i obrnuto

Zaboravih još nešto da priupitam važno kolika bi cijena išla gore ako bi se tražilo da se sve odradi na još dva jezika (komplet web site na drugom jeziku + opcije u CMS-u za unos drugih jezika).

Recimo jedan web site + CMS košta 450 € koliko naplatiti to sve isto da se odradi na recimo Engledkom jeziku?

[quote=“mikibm”]stavka 2. nažalost tu se nebih složio, cijenu određuje i tržište,[/quote]Između ostaloga.
Prihvaćam nadopunu. :slight_smile:

[quote=“mikibm”] kvaliteta nemora biti mjerilo cijene i obrnuto[/quote]Nažalost i to je istina

[quote=“sasaa”]Zaboravih još nešto da priupitam važno kolika bi cijena išla gore ako bi se tražilo da se sve odradi na još dva jezika (komplet web site na drugom jeziku + opcije u CMS-u za unos drugih jezika).

Recimo jedan web site + CMS košta 450 € koliko naplatiti to sve isto da se odradi na recimo Engledkom jeziku?[/quote]

Tvoja satnica puta procijenjeno potrebno vrijeme. E, a ako ne znaš kolika ti je satnica onda si u gadnom problemu.

Samo da nadodam da također ako ne znaš ni vrijeme procijeniti da si također u gadnom problemu. A kombinacija i jednog i drugog zajedno ti je katastrofa^3

[quote=“sasaa”]

Recimo jedan web site + CMS košta 450 € koliko naplatiti to sve isto da se odradi na recimo Engledkom jeziku?[/quote]

Ako je na engleskom onda 450€ puta 7 jer je nama koji radimo dizajn i ubacujemo sadržaj jako bitno jel na engleskom ili na grčkom.znaci cc 3k eura. :doki:

Uglavnom svi koji imaju kvalitetne reference jako dobo mogu proći na mnogim stranim serfisima gdje se kvaliteta cijeni i gdje su ljudi spremni dobro platiti.

JA bih reko da i cjena određuje kvalitetu kod samog dizajnera jer vise love vjrojatno znaci vecu pridodanost detaljima.

[quote=“sasaa”]Pozdrav svima

Interesije me kolika bi bila cijena web site + CMS-a za isti nebitno u čemu se radi (php ili asp) sa otprilike 7-8 formi koje bi se mijenjale preko CMS-a (ubacivanje novog sadržaja + ubacivanje slika u galerije), može cijena i nekih gotovih CMS riješenja tipa Joomla, Wordpress.

Unaprijed hvala[/quote]

Znaš šta mene zanima? Jesi li ti pitanje postavio kao netko tko planira raditi web ili kao klijent? Možda sam nešto propustio?:hmmmmmm:

Ja mislim da je on jedan od onih bad dizajnera koji nemogu sami ni sastavit cijenu a nezelim ni zamislit konacan rezultat :smiley:

nebitno šta sam to nije pitanje ove teme već me interesuje odgovor na postavljeno pitanje naravno ako se može doći do njega a osnovu ovih nekoliko stavki što sam naveo!

[quote=“sasaa”]Pozdrav svima
Interesije me kolika bi bila cijena web site + CMS-a za isti nebitno u čemu se radi (php ili asp) sa otprilike 7-8 formi koje bi se mijenjale preko CMS-a (ubacivanje novog sadržaja + ubacivanje slika u galerije), može cijena i nekih gotovih CMS riješenja tipa Joomla, Wordpress.
Unaprijed hvala[/quote]

S obzirom da sam se naknadno uključio u raspravu sad tek vidim tvoje pitanje.

  1. Da li je u pitanju samo web site i što pod tim misliš. Dizajn, prebacivanje dizajna u funkcionalnu stranicu.

  2. Da li je u pitanju samo “programiranje”? Da li “programiranje” uključuje i nekakv Javascript?

  3. Da li treba biti CMS ili ne?

  4. Uopće nije ne važno da li je to php, asp, asp.net, python, ruby on rails, perl, asp.net, java.

  5. Što ti znači 7-8 formi? Kakve su to forme? Što ti znači “koje bi se mjenjale preko CMS-a”? Kakav CMS? Koja funkcionalnost?

  6. Kakva gotova riješenja, template ili design from scratch?

  7. Da li ima dodatnih zahtjeva?

itd, itd, itd.

Kada prikupiš detaljne odgovore na ova sva pitanja možemo krenuti dalje razgovarati.

Ali opet generalno vrijedi procijenjeno vrijeme * tvoja satnica = cijena izrade - ( eventualni popust zbog moguće dugoročne suradnje, preporuka od drugog klijenta itd.) = konačna ukupna cijena projekta

Ako ne znaš jednu od dvije osnovne varijable za izračun cijene onda si u g…a, a ako ne znaš obadvije onda si u g…a^3

Bitno je itekako što si, jer ovdje želimo pomoći! Tada ne možeš reći da je nešto nebitno, ako mi smatramo da je bitno.

I jos jedna stvar kod firmi i zasto su skuplje je to sto imaju vece troskove nego freelanceri. Placanje ljudi, doprinosa, prostor etc. zato kazem da su freelanceri isplatljiviji za male poslove.

[quote=“CreatifCode”]S obzirom da sam se naknadno uključio u raspravu sad tek vidim tvoje pitanje.

  1. Da li je u pitanju samo web site i što pod tim misliš. Dizajn, prebacivanje dizajna u funkcionalnu stranicu.

  2. Da li je u pitanju samo “programiranje”? Da li “programiranje” uključuje i nekakv Javascript?

  3. Da li treba biti CMS ili ne?

  4. Uopće nije ne važno da li je to php, asp, asp.net, python, ruby on rails, perl, asp.net, java.

  5. Što ti znači 7-8 formi? Kakve su to forme? Što ti znači “koje bi se mjenjale preko CMS-a”? Kakav CMS? Koja funkcionalnost?

  6. Kakva gotova riješenja, template ili design from scratch?

  7. Da li ima dodatnih zahtjeva?

Kada prikupiš detaljne odgovore na ova sva pitanja možemo krenuti dalje razgovarati.

Ali opet generalno vrijedi procijenjeno vrijeme * tvoja satnica = cijena izrade - ( eventualni popust zbog moguće dugoročne suradnje, preporuka od drugog klijenta itd.) = konačna ukupna cijena projekta

Ako ne znaš jednu od dvije osnovne varijable za izračun cijene onda si u g…a, a ako ne znaš obadvije onda si u g…a^3[/quote]

1.[color=“Red”]Izrada web site na osnovu klijentove skice i dostavljenog materijala(slike i itd)[/color]

2.[color=“Red”]programiranje + jscript za galeriju slika[/color]

3.[color=“Red”]Treba mi opcija da sam mogu mijenjati neke stvari da mogu ubacivati i brisati slike za isti, ako to spada u CMS onda DA[/color]

4.[color=“Red”]nebitno u čemu se radi[/color]

5.[color=“Red”]
To znači da bih imao 7-8 stranica u kojima bi bio određen sadržaj + slike, stranice koje bih mogao svremena na vrijeme promijeniti(njihov sadržaj) , “Promijeniti” na osnovu nekog Back end-a a ne da moram stranicu mijenjati u frontpage ili nečemu drugom pa istu prebacivati na server.[/color]

7.[color=“Red”]dodatni zahtjev je site napraviti na još jednom jeziku sa svim opcijama koje postoje za osnovni jezik stranice.

Kontakt forma + 4-5 statični stranica

[/color]

Ja iskreno takvo nesto ne bi radio ispod 5-6 tisuca kn.

hvala na konkretnom odgovoru:doki: