Cijena web site sa CMS-om

Dosao je tek kad si ti konkretno rekao sta te zanima tocno :slight_smile:

[quote=“sasaa”]1.[color=“Red”]Izrada web site na osnovu klijentove skice i dostavljenog materijala(slike i itd)[/color]

2.[color=“Red”]programiranje + jscript za galeriju slika[/color]

3.[color=“Red”]Treba mi opcija da sam mogu mijenjati neke stvari da mogu ubacivati i brisati slike za isti, ako to spada u CMS onda DA[/color]

4.[color=“Red”]nebitno u čemu se radi[/color]

5.[color=“Red”]
To znači da bih imao 7-8 stranica u kojima bi bio određen sadržaj + slike, stranice koje bih mogao svremena na vrijeme promijeniti(njihov sadržaj) , “Promijeniti” na osnovu nekog Back end-a a ne da moram stranicu mijenjati u frontpage ili nečemu drugom pa istu prebacivati na server.[/color]

7.[color=“Red”]dodatni zahtjev je site napraviti na još jednom jeziku sa svim opcijama koje postoje za osnovni jezik stranice.

Kontakt forma + 4-5 statični stranica

[/color][/quote]

Ok, malo bolje si odgovorio. Da radim na domaćem tržištu i da ja to idem raditi cijena bi bila okvirno nekih >8k kn. S obzirom da ne radim na dom. terenu neću uopće elaborirati zašto je cijena tolika.

Samo bi se osvrnu na točku br. 4. Jako je bitno u čemu se radi jer svaki programski jezik ima drugačiju cijenu rada. Nije isto da li ti dajem ponudu za programiranje u PHP-u ili u ASP.net-u ili ROR-u itd. Ovo kažem da bi za ubuduće znao. Zato sam i napisao više od 8k kn.

P.S. Iskreno mislim da bi implementacija bilo kakvog “jačeg” CMS-a za tvoju potrebu bila overkill.

[quote=“CreatifCode”]Ok, malo bolje si odgovorio. Da radim na domaćem tržištu i da ja to idem raditi cijena bi bila okvirno nekih >8k kn. S obzirom da ne radim na dom. terenu neću uopće elaborirati zašto je cijena tolika.

Samo bi se osvrnu na točku br. 4. Jako je bitno u čemu se radi jer svaki programski jezik ima drugačiju cijenu rada. Nije isto da li ti dajem ponudu za programiranje u PHP-u ili u ASP.net-u ili ROR-u itd. Ovo kažem da bi za ubuduće znao. Zato sam i napisao više od 8k kn.

P.S. Iskreno mislim da bi implementacija bilo kakvog “jačeg” CMS-a za tvoju potrebu bila overkill.[/quote]

tnx CreatifCode na odgovoru :doki:

[quote=“Petarcro”]Da sam vlasnik tvrtke i da moram odradit takav posao mislim da ispod 5k kuna nebi islo. Što se tice rada na crno , slažem se nisam smio objavit onu glupu i nepromisljenu cifru od 1000kn.
Na kraju krajeva bitna je kvaliteta a kvaliteta se placa.
Nadam se da će u budučnosti stanje biti bolje.

I nemojte misliti da su samo freelanceri ti koji rade stetu , vjerujte ima firma koje imaju preko 30-40 projekata u kojima su masno naplatili kljentima a rezultti su katastrofalni…

Šta reć na ovo a pogledajte cijene…

http://www.gama-it.com/index.php?option=com_weblinks&view=category&id=8&Itemid=19

Kao da je dijete to radilo , katastrofa…[/quote]

S obzirom na Vaše objave prema obrtu Gama-IT zanima me nekoliko Vaših radova radi usporedbe.

Nadalje, cijena prosječne stranice od 3500 kn, koliko je na stranicama bilo navedeno je vrlo konkurentna. Kao što ste i sami primjetili sadrži PDV i troškove poslovanja. Oduzmemo li od toga samo poreze, troškove poslovanja poput servera, struje, amortizacije računala, licence za programe, vjerujem da se približavamo Vašoj cijeni od 1000 kn. A sami ste rekli da imate tvrtku ne bi radili ispod 5000 kn. Licemjerno, zar ne?

Uostalom, na jednom freelance portalu Vaša cijena je 11,11$ po satu. Po trenutnom tečaju od 5,30 kn za dolar za 1000 kn vi radite cca 17 sati. To su dva radna dana od 8 sati. Imate dnevnicu od 500 kn, stoga, ne razumijem Vašu referencu na naše cijene! Zanima me, stoga, kakva to kvaliteta izlazi iz Vašeg računala za toliko brzo, poučite nas!

Što se tiče neprofesionalizma, to je na klijentima da zaključe, a naši su svi zadovoljni. Ovo je otvoreno tržište.

Vaša kritika je Vaše mišljenje, no bez konkretnih pokazatelja Vašeg rada neosnovana je. Shvatit ćemo je zato kao kompliment našoj sposobnosti i prijetnji za Vašu dobrobit.

Živio hrvatski jal!

Tko je sposoban taj radi, tko nije - kritizira!

[indent]color=green sadržaj posta uklonjen - offtopic (…)

Radovi navedenog poduzeća su kritički prozvani u postu #17. U prethodnom postu je dan odgovor. Daljnja polemika je offtopic.

– tsereg (rokovnik #193)[/color][/indent]

Pozdrav

p.s. evo jedne reference
http://www.cronuts.com/
za koju vecina zna da sam ja radio a ukoliko vam je potrebno jos javite na pm pa vam posaljem jos njih par…

da, neke stranice su zastarjele, no, to je zato što se dugo time bavimo i dugo smo na tržištu - u prilog našoj kvaliteti

o ukusima se ne raspravlja, no, ja bi o vašem uratku imala nešto za reći.

ne mislim Vam slati nikave pribatne poruke, vi ste prvi javno krenuli ocrnjivati, pa javno i stanite iza toga…

mi pravno stojimo iza svojih radova, vi ih skrivate kao zmija noge