Citanje tudjeg Vibera, kako je realno?

Da li je neko imao od vas slicno iskustvo? Dozivio sam da mi je treca strana (djevojka) na neki nacin pristupila porukama u viberu.

Znaci u trenutku kad se to desilo, moj mobitel zakljucan je bio pored nje i nema sanse da je otkljucala, sto i nije, ja sam bio odsutan na 7minuta. Poslati su joj screnovi mojih razgovora, kako i na koji nacin je ovo uradjeno?

U pozivima bi ostao trag da je aktiviran negdje drugo, bukvalno nema nista.

Ima li neko predstavu kako je neko mogao ovo uraditi?

https://www.hoverwatch.com/viber-spy ili tako nesto, ima ih poprilicno.

Na koji nacin radi gledam ali ne kontam, nije bas realno ukucati negdje tako neciji broj i dobiti sve?

Moras instalirati app, ali taj app je skriven i ne mozes ga naci i tad na sajtu dobivas sve poruke iz vibera i svih ostalih aplikacija koje koristis.

To stoji otpisano. Nikad nije imala mobitel u svojim rukama da se to uradi.

Znaci uradjeno je na drugi nacin…

Onda ti jedino preostaje da ju pitas.

1 Like

Ni ta opcija vise nepostoji :joy: cisto me zanima ko to moze uraditi i kako, rado bih tuzbe podnio.

1 Like

Jos jedino moze biti online viber logiran u nekom browseru.

1 Like

Na to sam odmah pomislio, ali ostao bi trag u potvrdnim pozivima ili sms code, a zakljucan je bio da se moze prijaviti pomocu qr code.

U viberu u menu se mogu vidjeti logirani uredjaji i nema nigdje laptop ili tablet. I kada se tako logira dodje notifikacija na viberu gdje pise ip mjesto itd.

Mogla je druga strana iz razgovora da posalje, mogla je bivsa da hakuje viber ili ti je instaliran uredjaj, on moze biti instaliran i remote, da ti je poslala neki fajl i da si sa tim fajlom ubacio spy uredjaj

Taj dio me i zanima kako je moguce “hakovati” viber. Druga strana nije isto, jer se radi o zadnjih nekoliko mjeseci i razlicitih osoba.

Nikakav fajl nisam primio to 100% znam, gdje bi mogao biti skriven spy. Osim slika ili videa koji, ali nije nista u fajlu bio.

Pregledao sam i umetke sima da nema gdje kakav spy tracker zalijepljen nije ni to.

ne znam kako tako decidirano govoris, postoji milion scenarija, da gledate film i da si otisao u wc, a ona preko blu tuta ti posalje i samo klikne ili ubaci preko kabla i uploaduje u sistem, ti fajlovi imaju 50 kb za 2 sekunde je gotovo

Pa nerealno je nije mi nikad ostao otkljucan ili upaljen mob a da spavam ili slicno(tako da ne moze prebaciti blutootom). Znaci to se desilo u tom trenutku gdje nisam bio 7 minuta, a mobitel he ostao zakljucan.

Screenovi su njoj poslati, radi se o informaticki nepismenoj osobi i nema sanse da je ona sta spajala.

Zato i polemisem o tome jer je jedino moguce neko tamo da je pristupio, a ko i kako tako moze pristupit

a sta je sa osobom sa kojom si chatovao, kako znas da ona nije poslala namerno ? Prosto je nemoguce da se nikada nije desilo da cackas telefon i napustis ga na minut, da je ukljucen ostao i samo je trenutak potreban za kabl .

Kazem nije moguce, jer sam mislio o tome.

Da je ta osoba poslata isto nije realno, radi se o vise osoba.

sta znaci vise osoba, vise osoba koristi isti telefon i medjusobno se nadziru da li ce neko poslati tvojoj devojci screenshot ili vise osoba u chatu, zasto je vise osoba prednost da niko od njih nije poslao ?

Jesam dobro shvatio, moment kada ona dobiva screenove je moment kada ti ostavljas sa njom zakljucan mob na 7 min?

Kako ti saznajes da je ona dobila baš tada screenove?
Pretpostavljam da te dočekala sa istima nakon tih 7min?

Pa što ona kaže od kuda joj?

Upravo tako, nakom mog pojavljivanja pokazuje se to i sve ostalo sto uz to ide.

Nece da kaze kako je dobila, osim uz objasnjenje " svacim se ljudi bave".

a @freemind chatovanje sa vise razlicitih osoba u zasebni razgovorima.

Vjerovatno da je vise prepiski dobila sa različitim osobama… pa nema smisla da je više osoba slalo screenove…

1 Like

Da li je slikan cijeli ekran? Koliko je sati u ćošku? Da li se poklapa sa tvojim odlaskom u WC?