Cloudflare i T-com problemi sa sporim loadom sajta

Zanimljivo …Ja isto sa Tele2 neta ucitavam sve bez greške… T-Com nikako. Možda mozes ovdje staviti te rezultate ? Javi update . Tnx

Ma nista, ne mogu mi pomoci u Cloudflareu jer sam jedini koji je do sad prijavio problem…

Hi Filip,

We aren’t recieving reports from other customers in your area nor seeing a big influx of errors for Cloudflare.com in vienna Data-center currently. If you can obtain any data from T-COM or your host showing the latency between us that is something that we can look into with our network team, but I am unable to recreate it currently.

Let us know what you find and we are happy to dig in further if it’s something that we can assist with.

Best regards,

Brian- Support Engineer

Poslao sam t-comu mailove pa mozda i rijese nesto…

U svakom slucaju svi koji imaju sajtove na Cloudflareu, ovim problemom mozda gube dobar dio posjeta pa bi svakako trebali prijaviti problem t-comu i CF-u. sto vise ljudi prijavi problem, to bolje.

TCom je jedini provider u RH koji ide preko drugog čvora, mislim Beča, uglavnom najspecifičniji su i kad su neka DNS related sranja gotovo uvjek je do njih.

2 Likeova

Forum u nekoliko navrata nije bio dostupan niti iz Vipnet mreže tijekom zadnjih 24 sata.
Ovaj problem je CF related, to je definitivno. T-com izlazi preko Slovačke prema Beču, ne ide izravno na hrvatski CIX.
Moja preporuka od prije par godina za izbjegavanje CF i dalje stoji.
LP

Samo za RH sajtove ili generalno?

Ma generalno. CDN je dobra stvar ali uvijek postoji mogućnost ovakvih i inih problema zbog xy razloga. Tad nastaje loptanje između CDN-ISP a u konačnici vlasnici webova gube posjete i trpe štetu.

1 Like

Vidim maknuli ste se s CF. Well done! A tu je i 3-mjesečni Let’s Encrypt :slight_smile:

Ahh… to nisam znao, that explains it.

E ma to je bio problem jer smo switchali DNS s CF-a natrag na server na kojem smo zaboravili SSL instalirati pa je sve prestalo raditi… otisao sam spavati prije nego sam ocistio cache i preko proxya provjerio jel sve u redu :slight_smile:

Uglavnom problem s t-comom i CF serverom iz Austrije i dalje postoji al sad me iskreno nije ni briga hoce li to uskoro rijesiti.

Da, kod mene i dalje neda otvoriti login page cloudflarea, a sitevi koji su na cloudflareu rade.

Forum je isto bio malo off i kod mene.
cloudflare.com webstranica je u banani. Kako drugi nemaju problema nego samo mi koji koristimo “najbolji” ISP na sviejtu T-Scam onda mislimd a je ocito gdje je problem. A njih nije ni briga.

A meni od nedavno i max tv prekida konstantno, sad kad mi se vrati glas nazvat cu ih i j**** im sve po spisku.

Meni trenutno na istom hostu jedan sajt online drugi offline. Ovaj koji je offline je na CF. Skinuo sam ga sa CF ali opet sito, offline…
Pisao sam hostu da vidi sta je problem…

Evo odgovor T-coma:

Poštovani,

ne vidimo probleme u otvaranju navedenih web stranica. U slučaju da su problemi i dalje prisutni molimo da napravite nslookup na web adresu, te da provjerite dobijete li odgovor s IP adresom lokacije.

Nakon toga traceroute do web adrese i ping, molimo da nam informacije proslijedite u txt formatu zajedno sa informacijom o IP adresi sa kojom ste spojeni na Internet.

Srdačan pozdrav,

Vaš Hrvatski Telekom
Hrvatski Telekom d.d.
Korisnička podrška za poslovne korisnike
0800 9100 (tel.)
Hrvatski telekom d.d., p.p. 192, 10020 Zagreb
mail: [email protected]
web: http://www.hrvatskitelekom.hr

Pa ako se netko zeli zezati s tim, moze im poslati ovo sto su trazili pa mozda nesto i poduzmu. Ja sam jucer cijeli dan potrosio na ovo, tako da mi je dosta, imam drugog posla za nadoknaditi :slight_smile:

Ajd hvala Bogu sad barem znam da nisam jedini. Meni također zadnja 2 dana ne učitava neke stranice, a na t-comu sam.

Mislim da nije problem u DNS-u ili pingu, imam razuman ping, traceroute isto. Problem nastaje kada se sadržaj počne učitavati sa stranica.

2 Likeova

Dubrovnik

Otvorio sam sada cloudflare, ali i dalje ide loading vjerojatno dio sajta pokusava loadati (vidim par slika fali), ali neide…

nema edita naravno…
Kontaktirao chat kaze restart rutera… za sva sranja kazu restart…

ja na kompu imam google dns.

Isto je i sa T-Com DNS Serverima, probao

Ova podrska to nece rijesiti, najbolje je nazvat i zatrazit raskid ugovora, onda MOZDA posalju zahtjev za ukllanjanjem ovog problema nekom tko ima pojma o svemu tome.

Isto tako me zanima, ako ja palcam mjesecno, a ISP nije pruzio uslugu dokraja odnosno ovako pruza traljavo uslugu da pola interneta ne radi, dali imam pravo na smanjenje racuna ili mozda da dobijem besplatni internet na mjesec dana kao ispriku?

EDIT:
Cini mis e da nije tu samo Cloudflare u pitanju… Meni i neke druge stranice i plaikacije se vuku sporo …
Takodjer sad vidim da mi se pola stranice na cloudflareu otvori a pola ne.

1 Like

Upravo sam im poslao mail

Poštovani,

Jučer sam Vas kontirao zbog predugog učitavanja pojedinih stranica na internetu , Vaša tehnička podrška mi je pokušala pomoći restartom rutera, resetom itd , zatim je došao tehničar pogledati o čemu se radi i nije uspio otkloniti poteškoću iako ju je on zabilježio kao otklonjenu (nebitno , jasno mi je da on nema znanja ni mogućnosti za to).

Naime od 28.03.2017 od otpriklike 2:00 imam poteškoća sa otvaranjem pojedinih stranica , kasnije sam shvatio da se radi o stranicama koje koriste cloudflare. Nakon što sam pročiotao na forumu shvatio sam da nisam lud , kao što mi to vaša podrška pokuša objasniti već da i ostali imaju istih problema.
Link : https://wmforum.geek.hr/t/cloudflare-i-t-com-problemi-sa-sporim-loadom-sajta/

Dobili ste više prijava za istu smetnji i svima ste odgovorili kako to nije Vaš problem . E pa vidite nije niti moj , ja se preko tele2 interneta spajam na sve stranice bez ikakvih poteškoća.

Jednom korisniku ste odgovorili : “ne vidimo probleme u otvaranju navedenih web stranica. U slučaju da su problemi i dalje prisutni molimo da napravite nslookup na web adresu, te da provjerite dobijete li odgovor s IP adresom lokacije.Nakon toga traceroute do web adrese i ping, molimo da nam informacije proslijedite u txt formatu zajedno sa informacijom o IP adresi sa kojom ste spojeni na Internet.”

Ja nemam dovoljno znanja za učiniti tako nešto niti se osjećam da je to moj posao kao Vašeg korisnika.

Dakle , ukoliko ne možete otkloniti problem ili ne vidite problem ja Vas molim da mi javite kako bi mogao preći na drugog internet providera, budući Vaša usluga ne radi.

Čekam odgovor , pa javim . I da nije samo cloudflare izgleda …

Bravo jos ti je samo falilo da napises da trazis odstetu sto nisu omogucili ono sto si paltio, naravno to u ovoj vukojebini neces vidjeti, ali recimo DO mi uvijek vrati novce kada njihova usluga ne radi, dobro to je par centi kad nesto popravljaju ili podesavaju i to je vrlo rijetko… Ali ipak lije znak paznje. Recimo Endomondo aplikacija, imam premium, nije mir adila par tjedana aplikacija, uredno su mi sami rekli da ce mi produzit uslugu.

A sto T-Com radi, gura problem pod tepih i nece se nikom niti ispricat, ali nedaj boze da ne paltis racun na vrijeme, odmah idu kamate i to one lihvarske.

1 Like

Meni vec danima se net čudno ponaša, sporija veza, danas i CF ne otvara… već sam mislio resetirat sve passworde i router jer sam posumnjao da mi neko krade konekciju…lakše mi je kad vidim da nisam jedini