Cloudwokers iskustva?

Zdravo, mozes li mi reci nesto detaljnije o poslu? Da li mora da se dostavi kopija licne karte? Brine ne samo da ne zloupotrebe podatke. Nisam nikad ovo radila, generalno drustvene mreze i ne koristim vec duze vreme. Na koliko sajtova morate da budete aktivni, ili se bira jedan? I koje drustvene mreze uopste koriste? Najvise me zanima da li si anonimna, ne vide korisnici tvoju sliku i licne podatke?
Trenutno sam bez posla, trazim. Tako da mi i 100e mesecno i manje znaci. Cisto da nesto kaplje dok ne nadjem drugi posao.
I zanima me ovde se spominje porez, jel se placa nesto? Da ne bude posle jos neki minus sebi da napravim, da se ukanalim. :slight_smile:
Mozda su neka pitanja glupa, ali stvarno nisam nikad ovo radila niti pomisljala da cu raditi. :slight_smile:
Hvala

Zdravo. Ja sam poslala lk i nikakve probleme imala nisam,meni je dodatni posao pored moje plate posto sam na.porodiljskom,i super mi budr,300,400e mesecno. Za porez ne znam,ali mislim da.se to placa tek posle 1000e

A da,ne vide tvoje podatke,tamo se vodis kao broj moderatora
Ne koriste klasicne drustvene tipa facebook i insta,nego neke sajtove,i na dva si aktivan uvek.

Hvala ti na brzom odgovoru. Ok razmislicu onda. Ja se samo bojim da nije neka prevara, pa jos posle ja njima da placam. Haha Mozda zvuci glupo, ali svasta se radi u danasnje vreme pa me strah. Koji je vremenski period da ti odgovore da li si primljen i da pocnes da radis?
Jel moras imati devizni racun za isplatu?

Meni su brzo odgovorili,prosla obuku i pocela
Ali mislim da trenutno ne primaju za RS. Devizni,ili paypal

1 Like

pozdrav raja ja govorim B2 Njemački jezik i engleski radio bih za cloudworkers, kako da upadnem.Tražim minijob može neki odg.

Ja sam poslala 5 mailova, ali nikad odgovora nisam dobila. Preko cega si se prijavila ?

Možeš li da mi malo bolje objasniš kako sve to funkcioniše i kakav je posao u pitanju? Hvala unapred na odgovoru

Posao je honoraran i solidan tko nema nešto drugo za raditi jer nije naporan fizički koliko psihički, ali ima dosta uvjet koje treba ispuniti poput minimalno 12 odrađenih sati tjedno, minimalno 70 znakova u svakoj poruci jer inače sistem ne dopušta slanje poruka, prilagođavanje svake poruke korisniku, zabranjeno dupliciranje poruka, dopisivanje sa napaljenim tipovim, davanje lažne nade i zavlačenje ljudi sa kojima se dopisujete da čim više novaca potroše na poruke, tako da sa vremenom postane zamorno svo to dopisivanje, i na kraju plaćanje po poruci je katastrofa ( 0,06 Eura po poruci za hrvatski chat) s obzirom na sve.

Pozz ja sam aplicirao i na bosanskom i sroskom i hrvatskom ali nema odg još ništa. Zvao sam cloudworkers u Švicarskoj altendorf ali kažu zvat ćemo vas i ništa. Aplicirao sak 06.06.2022.

Radila sam za njih do prije par dana kada sam dala otkaz.Plaćanje je sigurno i pouzdano, oko desetog u mjesecu, dobijate tridesetak lipa po poruci, dnevno se traži da odradite 12 sati, mjesečno da pošaljete minimalno 1500 poruka.
A sada ono “ali”…
Posao je izuzetno psihički naporan, morate svakodnevno pisati na desetke poruka napaljenim tipovima od kojih su neki krajnji bolesnici, čak i pedofili… Ima tu i normalnih ljudi koji se iskreno nadaju da je sa druge strane netko tko ih voli i tko će se upoznati sa njima- taj dio posla je posebno odvratan, lagati i varati ljude.
Supervizorica koja vas nadgleda je krajnje dosadna, spama vam mail svakodnevno sa “upiši smjene, otkazat cemo ako ne odradite toliko i toliko” što dodatno opterecuje cijelu stvar… također, vrši se pritisak da se odrađuju nocne smjene, što u praksi znači da ćete ponekad dežurati do tri u jutro za dvadesetak ili manje poruka.
Meni je nakon godinu dana ovog posla došlo preko glave, za otprilike devedesetak sati rada mjesečno dobila bih oko 130 EUR-a a toliko se preko ljeta zaradi u čišćenju apartmana preko vikenda.
Eto, nadam se da sam pomogla.

1 Like

Pa ovo je žešće sranje

4 Likeova

Pozdrav da li je neko uzeo cloudworkers accound od nekoga i onda počeo raditi.
Imam ponudu da kupim račun na englekom jeziku pozdrav

Sve si super napisala i objasnila, samo se traži da se minimalno tjedno odradi 12 sati.
I da, supervizorica je dosadna kao uš, puno previše traži za to što nude tako da ju je najbolje ignorirati.
Jedino što valja je isplata na vrijeme, sve drugo je za zaborav pogotovo koje zahtjeve imaju, a plaćaju 6 centi po poruci. Jad i bijeda.

1 Like

da, zeznula sam se, tjedno minimalno 12 sati… ali doslovno minimalno jer ponekad to nije dovoljno za neku zaradu, posebno ako si odabrao gluhe ure kada nikog nema on line. Sve u svemu meni je to bilo previše mučenja, a najgore mi je bilo trpjeti supervizoricu Sofiju i njeno bahato obraćanje.

Nema govora o velikoj zaradi tak da su si oni to dobro posložili, eventualno ako radiš 16 sat na dan za nekih 600 eura mjesečno, mada sve ovisi koliko brzo se tipka. Da, Sofija je dosadna sa svojim zahtjevima kao da u Microsoftu radiš, a zapravo nude crkavicu i još imaju obraza od ljudi zahtijevati da rade noćne i vikende. Istina, samo previše mučenja za nikakve pare.

1 Like

Inače, zaboravih napomenuti, “klijenti” koje zavlačimo poruku plaćaju oko 5-6 kn…a moderator dobije 0.30 lipa od toga. Maloprije mi iskočilo na fejsu da opet traže moderatore pa se sjetih ove teme. :smiley:

Da li ima još uvek da radi neko preko njih?Da čujem još nekih iskustva.pozz

Pozdrav mozes li reci molim te o kakvim se tu porukama radi kakve poruke se pisu hvala

Javi se za slican posao, ma drugom sajtu?