Contabo - VPS Serveri

Pozdrav,

interesuju me Vaša iskustva s Contabo VPS? Ako je neko koristio bilo bi dobro da napiše kako je prošao s njima i da li i dalje koristi njihove usluge ili da li je imao nekih problema…

Najbolji, serveri uvijek online…

Ja sam na icebluehost jer imaju managed servere i vps ali kada bi contabo to imao samo kod njih jer su najbolji i imaju svoj DC

Nažalost, nisam koristio VPS, ali web hosting jesam i bio sam zadovoljan dok sam imao novaca za platiti… ugl. pouzdani su

Procitajte malo review-ove o navedenim :)) Ima tu svasta. . al nacelno koliko sam citao jakooo su jeftini … ali naplacuju svaku sitnicu … ama bas sve dodatno

I ja to gledam… VPS osnovni 6 GB rama, 2 Cora - Kakvi su procesori, sam Bog zna + 500 GB diska… U odnosu na ostale nude puno više, ali opet ne znam… Previše dobro da bi bilo istinito…

Na server4you 2vCore , 2 GB rama, 100SSD za istu cijenu kao kod ovih, jedino što za S4Y znam da su pouzdani i da su jako blizu.

Čitao sam i reviewe, ima dosta i pozitivnog i negativnog… ali, opet bih volio da ima neko da napiše da koristi njihove usluge tj. bar što se tiče VPS/Dedi…

Neces se pokajat Contabo koristim godinama i imam posjetu mjesecnu preko 1 milion :wink:

Vidim da nerazumijete razliku izmedju tih ejfitnih VPSa koji su vecinom containeri, ovi na server4you jesu. I pravoh VPS machine. Zato i je takva razlika u cijeni. Containeri su vecinom lose rjesenje jer su u biti to shared VPS i netko drugi an serveru moze utjecat na vas site.

Znaci ako trebas pravi VPS, onda moras kupiti pravi VPS, ne container tipa server4you openvz ili neznam koji sve jos ne nude te takozvane cheap VPS koji nemaju bas veze s VPSom.

EDIT:
da malo da kazem svoja nedavna iskustva s containerima: site jednostavno udje u high load i vi tu nemozete nista rpevise optimizirati jer netko drugi na serveru radi load. Isto tako nude 10gb rama +10gb rama burs i v10 cores. Sve za 20$. Naravno vi nikada necete iamti 10 jezgra na raspolaganju non stop. Drugim rijecima imate server s 1 jezgrom i 10gb rama sto je velika glupost. No site radi kak treba, samo sto dolazi do tih load upova akd netko drugi przi host. Isto tako je jako tesko optimizirat takve servere na kojima neznas tocno sto imas.

Preporuka? Osim hetznera - imam loše iskustvo s njima…

altushost.com isto je ok

Kupi pravi VPS. Preporuka ovisi o budgetu. I nabavi si nekog tko ce ti podesiti i optimizirati server. Neznam zasto kazes da je hetzner kos, nisam ih koristio, modza je njihova podrska losa kod managed hsotinga, to nemogu komentirati. Kod vecine managed hostinga oni ti jednostavno postave server i to je to, on radi, ali nije uopce optimiziran. Onda ga mroas ili sam optimizirati ili nadji nekog. Recimo mene, haha.

Ja trenutno radim s webmin+virtualmin na digitalocean.com
Vise od godinu dana sam kod njih i server niej bio down ni minute (bio ej down sekundu dvije, al to su mi vratili novce, par centi) od kad sam ga pdoesio. No podesio sam jos i dedicated servere kod drugih providera i sito su dobri. Sad trenutno pdoesavam server koji koristi plesk i tu se radi o tom containeru i ne svidja mis e bas to sve skupa. Ali eto jeftin je za 20$ kod server4you i mozda nakraju bude radilo kak treba.

https://contabo.com/?show=configurator&vserver_id=132

Ovo je ejftino ali aj bi ih svejedno pitao dali se radi o VPS containeru ili o pravom VPSu gdje ti stvarno imas 6 cores zagarantiranih. Kazu da je ram 30gb guaranteed, sto mi je sumnjivo jer za tu cijenu meni se cini da je ovo container. Ne da mi se cini engo sam 99% siguran. E sad ako nije onda se ovo isplati JAKO.

dadaas - Da li ti razumeš da ni u drugim vidovima virtuelizacije nije moguće nekome garantovati da dobije 1, 2, 6 jezgri na korištenje all the time?

Po tvojoj logici (a i logici mnogih drugih), ja, kao hosting provajder ću na jedan VPS node koji se sastoji iz 6 fizičkih (12 logičkih) jezgri staviti samo 3 korisnika po dva jezgra koji će mi plaćati mesečno po $20-$40 (ukupno $120 mjesečno) dok ja za zakup istog servera na gigabitnom linku dajem $160-$200?

U svakom vidu virtuelizacije (čak i OpenVZ), korisniku će biti dodeljen X broj jezgri, ali on će moći koristiti samo 20% po jezgri. Ono što ti nisi shvatio jeste to da OpenVZ tehnologija ne ograničava korisnika koliko može iskoristiti tog jezgra, dok druge virtuelizacije da.

Dok je to drugačije na cloud serverima. Na cloud serverima zapravo dobijaš garantovano jezgro, zato su u jednu ruku oni skuplji.

Morate razlikovati softwersku i hardwersku virtualizaciju :slight_smile:

Evo malo na tu temu :smile:

U svakom slucaju XEN rulz … jer je to punokrvna hardwerska virtualizacija i imate sve resurse dedicated, nikakav sharing. Ako kome treba dobar, pouzdan a prihvatljiv VPS, nek mi sibne PM, pa dam ponudu.

Bapocetku anpises da je nemoguce, a na kraju da je moguce. i o tome sam ja pisao VPS container nije isto kao i pravi VPS gdje imas garantirano jezgri i rama i nisi vezan za druge nicim. O tome je i in4hr pisao… o tome ja govorim i kazem dajte malo vise para i kupote pravi VPS

Napisao sam ti da nije isplativo, ne da je nemoguće.(edit - sada pročitah šta sam napisao u prethodnom postu, i skontah da si upravu. my bad :slight_smile: )

@in4hr Upravu si, međutim Xen nije hardverska virtuelizacija, nego omgoućava hardversko deljenje po jednoj istanci i nije potreban dodatni hardver da bi uradio tu virtuelizaciju). Takođe, Xen hipervizor se unazad pokao kao veoma ranjiv :slight_smile:

Dadaas, molio bih tebe i in4hr mišljenje o https://www.digitalocean.com/
Hvala :blush:

@c3po Pisao sam vec o digital oceanu … no evo jos jednom. Imao sam prije nesto vise od 2 godine testni paket za 10-15$ … digo taj droplet … instalirao cPanel trial … premjestio 1 account … radilo sve OK taj dan … da bi mi sutra dan bez ikakve najave lockali account i kazali kako na serveru postoji DNS problem i da je to sigurnosni rizik koji sam ja uzrokvao. Da bi dobio taj odgovor morao sam postati ticket i cekati punih 5 sati. Bas se pitam sto bi se dogodilo da sam zakupio najveci droplet od 100-200 dolara … premjestio sve svoje korisnike (tada am imao oko 70 korisnika) … pa valjda bi me raspeli na kriz zbog downtime-a. Iz navedenog razloga ne preporucujem ih nikako :slight_smile: Kod VPS-a gledajte da je smjesten u EU, po mogucnosti na SSD diskovima i da je XEN virtualizacija. Oni su malo skuplji od OpenVZ-a … no svakako kvalitetniji, stabilniji i imaju opcenito manji load. Dakle, zakljuceno, moje razmisljanje je izbjegavajte digital ocean. Moguce da su se popravili tokom godina … no ne vjerujem. Preskupo je financijski, vremenski i zdrastveno kockati se s takvom uslogom pa kolko ona kostala. Pravi hoting, VPS-ovi i drugo … ako hocete vrhunsku podrsku, stabilnost i kvalitetu … odna to mora i kostati. Gledajte svakako da navedeno ima online chat podrsku … ili ako nema to … da je barem fast response time mailom.

Evo ja mogu samo reci da je digitalocean najbolji hosting. Pogotovo za VPS. S njima uopce nisam komunicirao, a i sta cu komunicirati kada oni dadu masinu i vi s snjom radite sto zelite. U masini dobijete tocno onos to pise, nistam manje i nista vise.

Podrsku nemaju, support je kaakv takav na forumu i na chatu, ali tu se radi o advanced userima. Dakle ako ste pocetnik onda ne preporucam digitalocean, jer morate sve sami pdoesiti.

Ako je na serveru postojao sigurnosni rizik koji ste vi prouzrokovali onda je stvarno postojao. Jer oni imaju svoj DNS, pa je to jos jedan dodatni plus, nemorate se muciti s DNSom.

Drugim rijecima, ako znadete sto radite onda je digitalocean jako dobar, cijene su im prihvatljive i serveri su online 99.9%. Imaju i droplete pa mozete skinuti i prebacivats e na slabiji ili jaci paket jako brzo. Sve u svemu ja sam prezadovoljan.

Ako moram usporediti server4you i digitalocean onda je to nebo i zemlja. bez obzira sta ovi na server4you nudili u paketu.

koristim jos i https://www.reprisehosting.com/ i mogu isto rec da niti neznas da imas hosting. Podrsku ne trebam uopce jer sve radi onako kako bi trebalo raditi. No ovdje koristim dedicated server, nemogu komentirati njihove VPSe.

Ukoliko radis nesto stoje ilegalno mani se Contabo, a ako je sve okay neces imati nikakvih problema, godinama ih koristim… i znam x ljudi koji ih koriste…