Contabo - VPS Serveri

Slavko jels e tu radi o conttainerima ili stvarnim virtualnim mashinama.

Akom mozes provjeriti:

cd /proc/vz/veinfo 
cd /proc/vz/version

cd /proc/sys/xen
cd /sys/bus/xen 
cd /proc/xen

Ako ima ove prve onda je container ili ti ga slaba masina, ako ima ove druge onda je OK.

Nije bas ni jeftin taj digital ocean, a kvaliteta je upitna. Recimo ovaj paket:
$ 160 / month
16GB Memory
8 Core Processor
160GB SSD Disk
6TBTransfer

Tu kod njih je 1050 kn, a ja istu konfiguraciju sa 300 GB SSD diska i 15 TB bandwidtha mogu ponuditi za 900 kn. Naravno kod mene je cijena s uracunatim PDV-om.

XEN ili ovo drugo?

Kvaliteta nije upitna uopce. Mnogi koji koriste DO a znaju sto rade nemaju ama bas nikakvih problema. Kvaliteta njihovih servera je neupitna. Jedino je upitna podrska koje gotovo nema, drugim rijecima vi ste odgovorni za svoju masinu, naravno osim ako nesto petljate ilegalno…

Sto znaci onako kako si slozite server tako ce vam server radit i oni vam nece pomoci u nicemu da vam sloze server, imaju neke support forume i chatove ali to je sve na open community bazi, sto govori da su maksimalno posveceni kvaliteti servera.

Kod mene je KVM virtualizacija …

Vezano za DO, slazem se da je to unmanaged usluga … no sto ako neki node zasteka … down je i sl … koga zvati … kome se obratiti … i sam si rekao da podrske gotove i nema, a ako ima … uzasno je spora. Sam sam se uvjerio u to :smile:

Ja osobno kod main providera (ISP) imam 24/7 liniju telefonsku, support chat a i email. Na srecu nikad mi to nije trebalo … buduci da je sve u cloudu … i prakticki je 100% uptime, jedino ako nesto softwerski na serveru zajebes :slight_smile:

Da, ali zato su oni toliko popularni. jer netrebate s njima nista razgovarati. Ako ensto krepa s njihove strane oni to rijese u sekundi, vi niti ne skuzite i downtime vam vrate novac.

I to sto oni tvrde da su uptime 99,99% stoji, a potvrda za to je ovo:
Time on server
24/Jan/2015 22:09 , Up 483 days, 10 hours, 23 minutes

KVM je dobar isto, samo meni nije jasno kako ti mozes nuditi server jaci u poola cijene, ako si rekao da kod digitalocean.com stoji 1050 kuna, a kod tebe 900kuna, odnosno kad maknes porez od 25% to ti je 675 kuna. iskreno to meni ensto smrdi… ili objasni. Dali ti radis s minusom ili u cemu je caka?

Osobno iskustvo s DigitalOcean podrškom - ukupno tri poslane poruke u životu. Odgovore sam dobivao nakon 30, 36 i 53 minute.

Da i ja sito, nekazem da oni nemaju podrsku, oni imaju podrsku za kupovinu, odabir servera i sve to onic e jako brzo odgovoriti. Ali za podesavanje servera i bilo kakve softwerske probleme oni se nece muciti jer su serveri unmanaged sto znaci da ga morate samo managirat.

Virtualne Mashine nece NJemacka firma nudit takvo sto cilj im je da su kunde zadovoljni :wink:

ps. zasto neprobas jos i ovh.com imas i cloud vps

Pogledaj cake:
Dedicated masine mozes naci jeftino a on od toga moze napraviti par vps i to mu se jako isplati.


A ovdje imate vps:
https://www.ovh.co.uk/vps/vps-classic.xml
Dobri su imaju anti ddos zastite itd :smile:

ne drzi ti ovo vodu, jer on mora kupiti taj host i sve podesiti, pa ne radis e to o malom poslu, to je v eliki posao.

A zarada mu je koliko 100 kuna po serveru, pa nije lud da radi za to. A s njeovim cijenama i racunicama je jos uvijek u minusu jer ovh.co.uk nije ejftiniji od 900 kuna. Ne, to nije caka, mora da je negdje drugdje, neznam dali postoje tako jeftini serveri ili je engdje softwerska caka.

Pa jedan vps koji on nudi dode 150$ a masina samo 30$ dolara vise,A na masinu stane 4 takva vpsa + cpanel i sve ostalo dobijes sredeno tako da nemam niti nekog posla oko toga. :slight_smile:

Kako?
Ako on kupi 8 jezgreni VPS i proda 8 jezgreni VPS? Onda nemoze staviti 3 takva, nego 1. Drugim rijecima gubi 30$. Osim ako stavrno ne stavi 3 na 1, odnosno prevari korisnike, ali sumnjam u to.

Ma vps ima 8 jezgri koje se dijele na 4 accaunta ;),

Svaki VPS se prodaje sa dedicated resursima, i ne radi se o nikakvim dedicated serverima pa se na njih nakalemi 3-4 VPS-a, vec o ogromnim cloud nodovima na kojima su KVM VPS-ovi. Nebih se upustao u public raspravu. Cijena je ta koju sam naveo za konkretan primjer. Upiti u inbox ako ima nekog da je zainteresiran.

Ima kakva suvremeno rjesenje za virtualiacijom servera? hvala :slight_smile: Pitam jer neznam gotovo pa nista
p.s. u međuvremenu sam naletio na ovo rjesenje, jel netko upoznat sa ovom virtualizacija servera?

Koristi mozda neko contabo vps (ssd) kakva su iskustva

Ako hoces mirno spavati , uzmi neki drugi.

Ja sam godinama kod Hetzner i mislim da im server nikad nije bio off ali hocu da pokrenem adult sajt a to kod njih ne moze, mozda digitalocean ali je malo skuplji