Contabo - VPS Serveri

ja sa contabo nemam dobrog iskustva, server mi je iznenada padao bez razloga a kada treba da ga startam ne može se pokrenuti jer im je panel bio buggy haos

ali sam čuo od nekih drugih, oni nisu imali problema, valjda kako te zapadne neam pojma

ja mislim da hostgator dozvoljava adult? ima i tmdhosting, abelohost, knownsrv

mislim da ima razlike između adult embedovanja i uploadovanja adult sadržaja na server, neki ne dozvoljavaju ovo drugo

uostalom, najbolje da pitaš support, skoro svaki hosting sada ima livechat, samo pitaš da li dozvoljavaju adult i eto

1 Like

Contabo dozvoljava sve, cak i ako neko posalje abuse oni to ignorisu ali mnogi se zale a mnogi se i hvale na njih, mene vise muci realnost sta nude a 1600 gb ssd za 25€ a digitalocean 160 gb za vise novca, tu je meni problem, koliko tu ima istine

@Delija

Sto mislis, zasto je tako jeftin?

Oni imaju svoj DC ali i opet je jeftino :grinning:

ima i veesp svoj datacentar pa nisu tako jeftini, ja mislim da se tu radi o oversellingu

Ako imaju svoj DC, onda nemaju kvalitetne inzenjere ili kao sto je @korisnik9758789 napisao.

Ma kakv do ljudi to nevalja nista vidite nezavisne ovene ljudi https://www.trustpilot.com/review/digitalocean.com

p. s. evo za vas što govorite da ne postoji unlimited bandwidth … evo objašnjenja

60 Tb is the maximum amount of traffic that can be transferred over 200 Mbps channel with full round-the-clock load, that’s why it really means that there is no limit! You can see that number just because it is a technical limit in the system.

Koristi li neko vps od knownsrv?

i njih sam koristio prije 5-6 godina … možda i više, vlasnik je Krunoslav, imaju firmu i Hrvatskoj i UK, serveri su smješteni u Holandiji ja mislim, možda još neke lokacije imaju, sarađivali su, ne znam da li još uvijek sarađuju sa Igorom i KGB-Hostingom dakle Krunoslav je suhi profesionalac, zna svoj posao, odgovoran, podrška im je odlična, ja se sjećam prije kada smo uzimali knowsrv servere plaćali smo na lokalne bh. žiro račune na imena ljudi iz KGB-Hostinga znači tijesno su sarađivali

čim su do sada opstali znači da dobro rade i da ne oversellaju, jako su tolerantni vjeruj svašta se hosta na njihovim serverima hahaha bar je tako bilo prije, sada su holanđani malo uveli reda ja mislim sa tom njihovom državnom agencijom

uglavnom, za knownsrv sve najbolje, server nikada nije pao, podrška je brzo i odlično odgovarala (iako smo zaista dosta problema pravili haha), serveri stabilni …

imaju svoj ASN

https://ipinfo.io/AS200514

a mislim da je to NForce datacentar

1 Like

Zna i taj Knownsrv cesto biti u problemima ali je najgori digitalocean

nemoj knownsrv miješati sa knownhostom, ne mogu povjerovati da Kruno može biti u problemima