Copytrack - korištenje fotografije naknade platiti ili ne?

Imam stranicu sa više autora (frendova) postova: stranica ima google oglase, ali baš i ne privređuje nešto, 2x godišnje 100 eura. Imali smo na jednoj objavi sliku dimenzija 300x200, pronađenu na internetu- Stranica je više manje pala u zaborav, održavamo ju najnužnije(nismo nešto pretjerano aktvni na njoj). Sada nam copytrack salje upozorenja da platimo korištenje te slike. Traže cca 200 dolara. Za prvu ruku, slika je maknuta sa stranice.
Da li netko ima iskstva s plaćem tih kazni. Da li se treba platiti puni iznos ili pregovarati. Što ako i platimo full iznos, da li će nas poslije stalno iznuđivati novac.
Svako iskustvo i savjet dobrodošli.

Odmah da ti kažem pregovaraj s njima o spuštanju cene (mislim i nadam se da ćeš uspeti u tome)

Eo ja da rečem da ja ne bi centa dao šanse nema. Rađe bi se bakćo i na sudu i više platio no nekom zbog mejla i slike dao ijedan dinar. Naravno tu se do suda ne dolazi u slučajevima ko što je tvoj. Za zemlje van eu i manje sajtove prijetnje su samo to i ništa više. Ako prođe prođe. Ovo je samo moje mišljenje i kako bi se ja ponašao, obrisao bi mejl na pola čitanja.

4 Likes