Crypto vs Paypal vs Ostali

Ja ne bih nikad poredio crypto i paypal prvo sto crypto vjerovatno nikad nece bit popularan i koristen kao sredstvo placanja kao sto je to PayPal i ima vise razloga zasto je to tako. Slazem se za fees to bi moglo da bude manje kod PayPal-a ali eto i oni moraju da zarade, a sto se tice prevara / refund-a pa svaka ozbiljnija firma ima vise nacina kako da im se plati za usluge ili proizvode i nece sigurno prodati nesto sto vrijedi $10.000 - $20.000 (virtualnu uslugu) nekom u drugoj drzavi i naplatit to PayPal-om ( za to se koristi Wire transfer ) ili ako i postoje takvi slucajevi onda su to firme koje sigurno imaju ugovore i znaju kako dobiti dispute/refund ili tuziti drugu stranu u slucaju prevare itd. Sto se tice nas malih, pa rizik je u svakom poslu kad radis moras kupcima da vratis novac ako im nesto ne odgovara bez ikakvih pitanja cak iako si na gubitku. IMO nece nestati ni crypto a pogotovo paypal, crypto ce i dalje biti koristen kao i dosad za trade, online kriminal itd… samo sto ce u sledecoj fazi pada cijene jos vise ljudi propasti i izgubiti interes, a paypal ce biti naravno kome se ne svidja ima stripe, 2checkout i stotine drugih payment processora.

1 Like

Potpuno se slazem ,za coin prvo treba da bude vizuelno razuman za obicnog coveka,nikoga ne zanima pozadina necega nego recimo vidim na ekranu imam
122 necega i kupim pivo koje kosta 2 necega cene tipa 0,0022334455 je BAUK u svetu gde i dalje bar polovina ljudi ima probleme sa matematikom u jednostavnim operacijama
dodaj oduzmi podeli pomnozi tako da , fixna cena ,viziuelno dopadljiv i bez mnogo pitanja oko registracije ako putujes po celom svetu sa pasosom ne razumem zasto za bilo kakav sajt,banka,telefon operater ili bilo sta treba jos neki podatci ,znaci svet je kompetno otisao u K, i tu nece ni coin nista popraviti

1 Like

@bozoou

Crypto ce biti ok, kad se uvede zakon i kad valuta postane stabilna i kad ih prihvate banke i opet ce ici preko banke.

Hoces placu u coine-a? No problem, u kojem god, hoces u svoj walet? No problem.

Nakon toga ti treba kredit za prosirenje poslovanja, bankovna garancija, osobni stambeni kredit i sl. , dodjes u banku i hoces nesto od nabrojenog.

Banka ti kaze molim izvode po svim racunima u u svim bankama u kojima imas racune. I onda ces reci, znadete ja vam sve imam u coinima, mogu vam dostaviti sve transakcije, banka ti kaze, nista od kredita bilo kakvog.

Druga stvar, ako pak zaradjujes toliko da ti kredit ne treba i sve kupujes za cash, onda ti ne treba ni coin. Bankarske transakcije nisu sigurne?

Tesko da ce btc biti bez oscilacija iz razloga jer se nitko nece htjeti odreci valuta i uvijek ces imati ili vecu potraznu ili vecu ponudu coina i trziste ce oscilirati.

Jesam za promjene, opet ponavljam, ali sa redom, ne sa divljim zapadom.

Nista ja ne odbijam. Crypto valute su dosle kad?
Ideja postoji od 83’, realizacija prve prave crypto valute 2009, bilo je jos 83’, ali to je prahistorya, a inace proslo 10 god., jos uvijek nema nekog znacajnog pomaka ni po prihvacanju od strane ljudi, a ni vlada, ni zakona. Niceg nema, ako netko kaze pa nesto se desava, sve je to sitno, sitne promjene koje ne znace apsolutno nista. Mozda za 20 god. najranije i to mozda. Ili ce propasti sve skupa.

@kay-cee

To je tocno, ali iz svog novcanika ces morati konvertirati coine, ako prodajno mjesto ne podrzava coine.

Isto tako za coine ne zelim 100 app, nego jednu jedinu gdje cu imati sve, od mogucnosti placanja, pracenje transakcija, stanje racuna, mjenjacnicu itd., bez posrednika, dakle app koje nitko nece biti vlasnik, a za koju ce se razvoj financirati od postotka od naknada.

1 Like

Opet jedna tema za guštanje :smiley:

Poslije ću detaljnije pročitati postove, ali ovo što sam pročitao do sad je Bože sačuvaj. Ako nemaš pojma o nečemu onda se nemoj pravit pametan na tu temu.

Već dugo postoji BitPay. Prodaješ nešto za $100 i nudiš između ostalih načina plaćanja i uplatu u Bitcoinu. Kupac ako želi platiti u BTC njemu se u tom trenutku preračuna $100 u BTC i on odmah plati BTC, a ti odmah dobiješ USD. Prodavaču sjedne $100 u USD, a ne neki iznos u BTC. Rizik promjene tečaja ne postoji, dajte shvatite to više. Čitao sam nedavno da su i neki naši napravili nešto slično, zove se PayCek ili tako nešto. Sigurno u svijetu postoji još takvih servisa.

Evo dijelića sa BitPay weba:

Receive funds directly to your bank account with zero price volatility or risk.”
“Bank deposits in 38 countries, settled in US Dollars, Euros, GBP, and more.”

Zato je stvarno glupo čitati da netko i dalje tvrdi da je rizično primiti uplatu u BTC. To je najbrži, najjeftiniji i najsigurniji način primanja uplate koji postoji. Charge back ne postoji što je također jako važno jer ima jako puno kartičarskih i PayPal prijevara, a povremeno i preko bankarskih transakcija.

Postoji i UTK koji želi postati nešto tipa Crypto PayPal. Sudjelovao sam u njihovom ICOu, ali nisam poslije pratio što rade pa ne znam detalje, ali znam da rade nešto poput Crypto PayPala.

Pišu se i gluposti da je BTC transakcija skupa. Povremeno kad je zagušenje na mreži zna biti skuplja od standardnih nekoliko centi, ali to nije ništa strašno. Dolazi i LN pa će sve transakcije biti uvijek par centi. Ovo spada u tehnološki dio Bitcoina koji nije moje područje pa se možete sami dodatno informirati.

PayPal ima neku fee tablicu, ali iz iskustva znam da je drugačije. Meni je fee na PayPal uplatu 5-6%, i čak nije uvijek jednak nego varira, ali se kreće na 5-6%. Nije ni prihvat plaćanja karticama besplatan. Napravi posao od $5000 i ponudi plaćanje PayPalom i karticama, a istovremeno pljuj po cryptu, jako pametno :slight_smile:

Spominje se i da cijena ovisi o ponudi i potražnji. Pa normalno, isto kao što o tome ovisi i cijena eura, dolara, funte itd., samo što neki uopće ne razumiju neke stvari :slight_smile:

Vidim da mnogi uopće ne razumiju što je crypto i kako bi se mogao koristiti. Zato se slažem da je još daleko mainstream primjena, ali je crypto toliko bolji od svega što trenutno postoji da sigurno neće nestati nego će samo čekati da i zadnji tukac shvati koliko je superiorniji po svemu od PayPala, bankovnih transakcija, kartica itd. Razumijem da ima ljudi koji nisu informirani i nemaju volje informirati se pa su protiv crypta, ali ne razumijem ljude koji se i ovdje i drugdje uključuju u crypto teme, čitaju na tu temu i onda i dalje guraju po svom. Nekima stvarno treba crtati.

Za knjiženje uplata u cryptu pitajte firme ne u svijetu nego i Hrvatskoj koje legalno primaju crypto uplate i naravno knjiže ih. Malo se informirajte prije bacanja “argumenata” koji ne stoje.

Postoji onaj ogroman Bitcoin topic na kojem je već manje više sve rečeno i stvarno je glupo da se i dalje umanjuje vrijednost crypta bacanjem gluposti koje uopće ne stoje. Puno pametnije je da se bolje informirate i iskoristite prednosti koje pruža najbolje sredstvo plaćanja koje trenutno postoji.

Jedan dan će Amazon ponuditi plaćanje i u Bitcoinu, držite me za riječ.

2 Likeova

Evo nešto i sa Utrust weba:

“Say goodbye to inconvenient chargebacks, credit card fraud and other fraudulent payments. With UTRUST, you can accept several cryptocurrencies at once and every payment received can be instantly converted to fiat currency — protecting you from market volatility.”

Toliko o tome da ponuda uplate u cryptu nosi rizik promjene tečaja i da je jednako kockanju. Samo se treba malo informirati :wink:
I BitPay i Utrust su ozbiljne kompanije.

Pa logicno onda da ne nosi rizik ako nisi ni primio crypto nego si zavrsio sa dollarima odmah

1 Like

Na svom shopu nudiš uplatu u BTC, kupac plati u BTC i tebi se to odmah pretvori u USD. Transakcija je bila u BTC, chargeback je nemoguć itd.

Čini mi se da nama zaostalima ne preostaje ništa osim isprike naprednim poduzetnicima i ekonomistima ovog foruma.
Oprostite na različitom mišljenju ekipa, neće se ponoviti :slight_smile:

2 Likeova

Znam sta je u pitanju… Ali ono sto sam rekao stoji- nemas nikakav rizik jer je rizik preuzeo middle man koji je to prebacio u dolare.

Sto se tice charge backa, opet- ovdje je samo prebacivanje sa kupca na prodavca i obrnuto… Nikakvo specijalno rjesenje samo ono- ne moze se kupac zaliti i to je to… znaci one prednosti koje prodavac ovdjeje ono sto je kupac izgubio time sto nije platio recimo paypalom il kreditnom karticom

Čini mi se da je ovo išlo na moj gornji komentar :slight_smile:

Isprika prihvaćena :wink:

Da, stvarno je glupo raspravljat o nečemu što je sto puta ponovljeno i konstantno to uzimati kao neki “argument” protiv kripta. Shvaćam da ljudi ne razumiju crypto, ali onda je bolje informirat se nego držat se stvari koje ne stoje. Funkcionalnost je jedno, špekuliranje nešto drugo. I kod špekuliranja sa Bitcoinom se nabacivalo puno besmislenih “argumenata”, pogotovo vezanih uz ponudu i potražnju, utjecaj na cijenu itd. Jedan jedini šeik može već sutra utjecati čak i na cijenu ribe na placu u Vinkovcima, ali to očito ne kuže oni koji kao negativnost Bitcoina vide to što netko može staviti ogromnu količinu na prodaju i tako privremeno malo srušiti cijenu.

To nema nikakve veze. Prodavač nudi plaćanje u BTC i kupac izvršava plaćanje u BTC, a niti jedan od njih dvojice ne snosi rizik promjene tečaja. Jedino to je tu bitno. Ako ti baš jako smeta middle man onda možeš primiti BTC na wallet na burzi i tu sekundu prodati primljeni BTC za USD pa opet nema rizika i nema middlemana (ako ti neće i tu smetati što je burza neka treća strana). Uglavnom, opterećuješ se sa nepotrebnim stvarima. Poanta je da se vrlo jednostavno može naplaćivati nešto u BTC i da se ne mora snositi nikakav rizik promjene tečaja.

1 Like

PayPal je eBayov, tako da to nećeš nikad vidjeti. PayPal i jeste nastao za potrebe eBaya.

Najveći konkurent im je bio nekadašnji Moneybookers, ali su onda i oni digli fee-eve, i promjenili ime u Skrill, sada su rupa.

Ja na Crypto gledam kao na banku bez vlasnika, nesigurno ulaganje novca. PayPal je stamen.

Bio nekad…

2 Likeova

Ne samo da je bio nekad nego ebay izbacuje paypal sa ebaya… Do 2022 bi ga se trebali rijestiti i prodavaoci nece moci primati preko paypala nego ce se koristiti onaj ayden il kako se vec zove iz Holdanije

2 Likeova

To nigdje tvrdio nisam!

Pazi ovo, lik ima 457BTC-a, za mjesec dana on bi mogao na holdanju zaraditi pola miljuna dolara, za to postoje velike sanse, i onda kazes da se neisplati primati BTC. Danas je cjena BTC-a 5100, dodjite 9.5.2019 pa da vidimo koliko je lik zaradio…

Evo zasto sam otvorio ovaj topic:

Penzije prek bare, ako je tamo lose, onda si mozete samo zamisliti kako je u nas lose.

Evo ovo je moj stav na Crypto:

Nije mi cilj imati puno FIATA, iskreno niti ga gledam, cak sam se malo i uskrtario pa ako nemam trenutno u djepu pare onda tesko diram Crypto, nego pricekam da dodbijem pare…

kada otvorim sajt

RS is not supported by CoinGate. Please contact support for additional information.

razmenili smo 20 mailova napravio sam scren shot mojih mailova kada sam se registrovao
cren shot stanje na racunu i zatrazio da mi isplate i zatvore racun dok sam se mogao logovati sve sam to napravio i namestio pay aut na skrill

zadnji odgovor da se logujem i da dodam pay aut opciju

■■■■ sma im sada mamu glupu pa reko cela prica je pocela jer posle 3 godine logovanja iz srbije pise da srbiju ne podrzavate kako da se logujem i namsetim pay aut

Thank you for contacting us.

In order to withdraw your funds you would need to add payout settings in Dashboard> Account>Payout settings> Select a method (

1 Like

@brane333

U vecini slucajeva support radi po uputama bez razmisljanja. Ako nemaju neko rjesenje, predloze obicno nesto nemoguce.

ma znam sve nego umirem od smeha

Evo samo da napisem posle nekih 5 nivoa suporta pao je dogovor da mi isplate novac na skrill i da zatvore moj racun ,sve je do zadnjeg dolara isplaceno ,

2 Likeova

Sad da ne citiram ostatak @mitok komentara moram ti priznati da mi je bas drago sto ima ljudi (trenutno ti) koji kad ih nesto zanima oni u cijelosti istraze temu i eventualno neke vezane alternative i fino pokusaju educirati druge. Upravo je ovo i poanta foruma medjusobno se educirati i davati savjete :+1:

Aa ovo sto si rekao da ima oscilacije tj varira paypal fee sam takoder primjetio ali mislim da je to kao u skoli davno neka od lekcija iz matematike “zaokruzivanje vrijednosti” sad recimo 6.4 je jednako 6 ili 6.6 je jednako 7… recimo da si nesto naplatio 150$ i na to ti uzmu 5% aa isto te izadje vrijednost provizije na 149$ iako je $ razlike tj naplate ti proviziju kao da si naplatio 150…sad nezz jel to tako ali tu smo da raspravljamo…