Crypto vs Paypal vs Ostali

Mislim da se ne radi o tome. Ne znam zašto, ali primijetio sam da ima razlike iz koje države se plati. Npr., provjereno, uplata na isti iznos iz Hrvatske mi ima nešto manji PayPal fee nego uplata iz BiH i Srbije. To je iz iskustva i baš svaki puta, pa ne vjerujem da ima veze sa time da li netko plaća sa balance ili povlači sa kartice. Velim, nije bilo jednom tako da mogu tvrditi da je to pravilo, barem na mom PayPal accountu. Razlika nije velika, ali je ipak dovoljno veća da se ne radi o zaokruživanju. Zato velim, kod mene je PayPal fee uvijek 5-6% (iako varira u tom rasponu). Hm, sad sam računao i zapravo mi fee ispada cca 4-6 %, ali stoji ovo da je za isti iznos različit ako primam uplatu iz Hr ili iz npr. BiH i Srbije. Ako primam iz US onda je opet malo drugačiji :slight_smile:

Ne znam zašto, ali ima razlike među accountima. Vidio sam da neki iz BiH kažu da im kod povlačenja na karticu novac momentalno sjedne. Ja sam u Hr i kod mene ne ide momentalno nego treba proći 1-2 radna dana (kako kad, a nekad se i otegne).

Ne opterećujem se s tom razlikom u feeju, ali je ipak previsok fee kad se radi o većoj uplati. Zato kad god mogu birat preferiram npr. Escrow.com za veće iznose. Manji fee, a veća sigurnost. Crypto bi mi bio prvi izbor, ali još uvijek nije prihvaćen koliko će biti kroz neko vrijeme :slight_smile:

Ama imate tacno na PP, dole terms and conditions pa se nadju i feeovi…

Default fee kad primate iz stranih zemalja (za USA sam siguran, nez dal je za evropu isto) za Bosnu je 4,4%+ 0.30e (sad ce to povisit). Ako se prima iz Bosne u Bosnu onda je valjda 1% manje… ali uglavnom sve je tacno odredjeno, drugo je sto neko ne zna pa ocekuje fiskno 5% svaki put…

Amerikanci placaju samo 2,9%+0.30 s tim da % moze da padne na 1,2% ako imate dosta prometa na paypalu

Pa normalno da nece, nece se ni igrat s blockchainom jer onda bi trebao smanjiti feee, ovako ako na racunu u godini imate 1 000 000 prometa oni si lijepo uzmu 100 000, zar bi vi izmisljali nesto kad vam biznis cvjeta?

ali oni imaju tradiciju dugi biz godina i milione korisnika sirom sveta,
sta ima BTC sem nestabilnu cenu ,nikoga takva koncepcija ne zanima
za ozbiljan posao sem spekulanata,stalno ista prica,

2 Likeova

Imao je i MySpace milijune korisnika, a FB tada nije postojao. Ukoliko nsšto trenutno nije popularno, ne znači da za nekoliko godina neće biti ukoliko nudi bolje uvjete. Isto tako ono što je trenutno popularno, za nekoliko godina više ne mora biti. Vremena se mijenjaju.

ne mozes da poredis dve mreze za zaglupljivanje raje , sa paypalom,ja znam dosta payment procesora koji su nestali ali znam i dosta koji stabilno rade sa svojim provizijama bez obzira kolike su,

Evo naletio sam post nesto malo kasnije… pa usporedi … :slight_smile:

Fulao sam prognozu. On je zaradio duplo vise, znaci u mjesec dana sto je samo holda on je zaradio miljun dolara, i onda kazu da se svijet ne mjenja ovim BTCem, pa ovo se mjenja astronomskom brzinom…

Kako kupiti taj BTC ? Evo ja imam nešto para za bacit pa bi probao s tim, ali naravno nemam pojma o tome svemu. :blush: Dajte mi TLDR; upute za kupovinu BTC. :smiley: Kako se to kupuje i gdje ?

Ehhh, cekaj jos malo da kazu an dnevniku…

Hocu rec da modza kasnis s kupovinom jer sad trenutno svi ocekuju neku korekciju, pa mozda da pricekas, prvo mroas reci iz koje si drzave pa ti onda sturnemo linkove…

Iz BiH sam ali imam i RH putovnicu :smiley:

Ehh, neznam sad kak to ide, ali najednosatvnije ti je creditnom karticom direkt na Binanceu kupiti. Mozda ima neki jeftiniji nacin no meni se ovaj cini anjednostavnijim i najsigurnijim.

Cini mi se da ovaj Binance blokira BiH IP adresu :frowning: Ne mogu se ni registrirati.

  1. Prohibition of use

By accessing and using the Services, you represent and warrant that you are not on any trade or economic sanctions lists, such as the UN Security Council Sanctions list, designated as a “Specially Designated National” by OFAC (Office of Foreign Assets Control of the U.S. Treasury Department) or placed on the U.S. Commerce Department’s “Denied Persons List”. Binance maintains the right to select its markets and jurisdictions to operate and may restrict or deny the Services in certain countries at its discretion.

Vjerovatno me ovo zahvatilo. :smiley:

Da onda izgleda da te tretiraju kao da si iz Bosne. Mislim da ima ljudi koji su kupili BTC na ovom forumu a da su iz bosne. mozda se tko javi pa akze kako tocno.