Čudan zvuk laptopa

Pa prodaje se za slucaj da je ostecen fizicki,puknut i tako to. Heatsink je pricvrscen za maticnu plocu sa sarafima. Skini ga dole, ocisti staru pastu sa heatsinka i procesora,stavi novu i ponovo ga zasarafi. Moguce je da nije dobro pricvrscen pa vibrira.

Ma već sam to uradio.

Bem ti pamet, skuplja poštarina od samog fan-a, $10,50 fan, poštarina $13. Samo raja iz USA prodaje.

Našao sam jedan iz Latvije a jedan iz Latve :smiley: ali sad mi iz Della vele moram i matičnu da mjenjam wtf?!

“Replacement of system board ( motherboard ) and system fan will do the needful . I will arrange for a quotation to be sent out .”

Glupost. Spoji ventilator na 5 v pa vidi jel zuji. Svaki usb ti daje 5v pa se probaj snac s tim.

Nema “svaki” ventilator usb input :smiley: .

Svasta, maticna zbog ventilatora… Najbolje laptop cijeli promijenit.
Daj nazovi Dell servis u HR pa pitaj koliko te kosta zamijena venta…

Tako kažu iz USA DELL-a kojima sam sve objasnio. Lahko je meni nabaviti ventilator preko ebaya.

Nego, recite mi, da li taj zvuk govori da fan radi loše ili radi isto kao i prije samo što mu se prdi?

Dell mi kaže: The controller for the system fan is on the system board ,replacing only the system fan would not resolve the issue .

Neces nista saznat dok ne spojis taj vent na 5 v i vidis da li skripi dok se okrece

Da li to imaju svi ovi što popravljaju TV-ove i sl. ili samo oni što popravljaju laptope? Jer, nemam ja u šta uštekati onaj ventilator, nije na usb :smiley: .

Joj meni, naravno da nije na USB. Treba ti 5V, ako nemas adapter od 5 V mozes taj napon dobit iz nekog USB prikljucka, recimo: http://pinouts.ru/Slots/usb_pinout.shtml . Znaci uzmes USB kabel od bilo cega, utaknes ga u komp a prije mu drugi kraj odrezes. Crvena i crna zica ti daju 5 volti.

Kako da ga prikopčam sa onim malim čudom (bijelo na slici) za ventilator?
http://i.ebayimg.com/00/s/OTAwWDkwMA==/z/gyMAAOxyEFFTlp5J/$_57.JPG

Fino ogolis zice sa usb kabela i dotaknes s njima ta dva mala pina na tom prikljucku.

Postoji li mogučnost da se nešto ošteti, kako ovaj fan tako i moj život? :smiley:

Zivot ne,ali vent bi mogao ostetit ako ne pazis. A i skurit usb port na kompu. Jbg ja to znam napravit bez da ista skurim,ali nismo svi isti…

Bolje da ne rizikujem, jel inaće to posjeduju ovi što popravljaju elektroniku kao tv-ove i sl.? Ili, da li ima gdje kupiti adapter za input kao što je ovaj za ventilator?

Pretvarače imaš kupiti u dučanima sa elektro-tehničkom opremom.
Standardni (kučni) adapter ima 10-ak različitih jackova za razne uređaje (mobitele, mp4 uređaje) i
raspon voltaže 1.5 - 12 V.

Možeš i kupiti bateriju 9.5V i spojiti žicicama.
Zbog par volti razlike ti fun neće pregoriti, jer je to običan elektro motorić.
Samo će se vrtiti brže i ne smiješ ga pustiti predugo, zbog pregrijavanja.

Mislim da bi se vrtio i sa baterijiom od 1.5V ali puno sporije.

Mislim da ne postoji takav adapter s tim jackom

1 Like