Da li biste radili za platu od 300 evra mesecno (php, html,css, javascript)

Da li biste vi radili posao php, mysql programera, naravno to ukljucuje znanje css,html, javascripta?
Posao je siguran godinu dana (takvu sam informaciju dobio), a ako sve bude islo kako treba onda jos koju godinu uz mogucnost povecanja plate. Radi se na izradi web aplikacija. Placao bi nas covek ovde sa balkana, al nije firma trenutno.

Sve ovisi koliko je opsazan taj app i koliko sati rada treba provest na njemu al 300 eura to je jako malo

Radilo bi se kao neko klasicno radno vreme, oko 8 sati. Mislim da aplikacije nisu teske, to su manje aplikacije za WP i obicne sajtove koje bi se prodavale posle na Codecanyon, sto znaci da se moraju pisati po pravilima njihovim.

Uzgred da pitam, gde se mogu naci na Codecanyonu ta pravila, vezano za PHP, javascript, css, cega je potrebno pridrzavati se? Znam da sam nekad to citao, ali sad ne mogu da nadjem.

Taj koji zna da ih pise za Codecanyon nije mu potreban taj uopste, ali ja sam uvijek bio za ono bolje i 300e da imas svaki mjesec nego 500 al ono ovaj mjesec mozda bude sledeci mozda ne bude itd.

Kad sam tražio radnike, puno njih je prvo pitalo za plaću i nakon rečenicu dvije je išla izjava u stilu “moj prijatelj radi za toliko i toliko…”.
Potpuno krivi pristup i potpuno pogrešan stav.
Ne trebaš se opterećivati s drugima i njihovim plaćama. Sam procjeni da li je navedeni posao za tebe financijski isplativ i možeš li iz tog posla izvući nekakve koristi za budućnost osim same plaće.

2 Likeova

Tocno to dobro si reko… Ali mislim mjesec dana za 300 eura radit to je premalo ljudi u trgovini imaju 2500 kn

Ovisi od kud si, nisu svugdje plaće iste.

Ljudi u Srbiji, Crnoj Gori ili recimo Bosni (i slično) rade za takve plaće od parsto eura. Ko ima 300€+ je dobro plaćen (za neke sam čuo, za Crnu Goru i Bosnu i vidio kad sam bio).

Kao što je trnac rekao, radiš za kolko ti je isplativo, ako tebi nije, možda nekom je. Ja sigurno ne bi za taj iznos to radio, ali da me stisne neki veći problem i ja bi pristao.

PS: Na stranici ispovesti.com sam svojevremeno pročitao nešto u stilu “Završila sam ekonomski fakultet prije pola godine, sutra počinjem radit u pekari za 200 evra. Preko veze.” To dovoljno opisuje stanje u okolnim državama. A ni kod nas u Hrvatskoj nije bolje.

Google našo: http://ispovesti.com/m/ispovest/1202688

Shvati da u pekari može raditi svako ko zna računati do 10. Postavi ti pekara ili trgovca da napiše par stotina/hiljada linija koda… Hoće li napisati? Nema to veze s plaćama!

  1. Gradiš portfolio čovjeku od kojeg može fino zarađivati!
  2. Autorska prava sva na njemu (Može Vas da prostite odjeba* kad hoće)
  3. Radiš 8h dnevno što dođe da te plaća oko 1.25 E po h što dođe tvojih 8h dnevno 10E/20KM/80KN!

Recimo da uradite temu za WP koja vrijedi 30E (Neka sreda na Envato što se tiče WP tema) :

10 prodaja je potrebno u mjesecu da tebe isplati. A ako je tema dobra, ona lako ode i preko 100 prodaja u mjesecu, + cijena je znatno veća.

I vjerovatno sa strane će se raditi na nekim projektima, koji će možda biti ugovoreni po par hiljada E.

Sad… Kome je to isplativo? Da li je bolje da radi za sebe ili za njega?

Sve je to okej ali ovde imas vecinu ljudi koji 8h vise na internet a ne zaradjuju ni taj 1.25e sto je najtuznije od svega.

1 Like

Čisto sumnjam da ima takvih koji znaju ono što je navedeno kao potrebno.

Sumnjam da čovjek sada obrće hiljade eura na crno, pa zato pita dal da prihvati plaću na crno od 300€.

Očito čovjek ne uspijeva zaradit ni tih 300€ sa svim tim znanjem, pa mu je ova ponuda interesantna. I potrebni su mu novci, pa nemože čekat bolju ponudu (a uvijek može tražit nešto drugo dok to radi).

Ili je bolje ništa ne radit, jer eto, možda će idući mjesec uletit neki posao di će zgrnut velike pare.

EDIT: I da se razumijemo - slažem se da zaslužuje veće novce nego koji su mu ponuđeni. Al zaslužuje i ta diplomirana ekonomistica bolji posao, pa i taj posao u pekari vrijedi više od 200€/mjesečno, ali realno je da posla nema i da se nekad mora radit i za neke manje novce. Dok se ne nađe nešto bolje.

Slazem se sa Mrcinom, treba raditi dok ne iskrsne nesto bolje. Pitanje prvo koliko ja mogu odgovoriti uslovima koje zahteva Codecanyon, ali bi mi mozda bilo lakse kad mi neko daje smernice. Znam da sam jednom pokusavao neku srkiptu da postavim tamo, nisam prosao u 2 navrata pa sam odustao.
Verujem da ovde ima jako dobrih codera, ali se ne mogu organizovati, moram im neko biti vodja, da ih usmerava.
Mogu dosta toga da naprave, ali sami da usmeren svoju energiju ne znaju.
Da li ovde ima nekog ko bi mogao da odgovori potrebama Codecanyona?

Odgovor na pitanje iz naslova:
Naravno da nebi.

Odgovor na pitanje:

Naravno da ima.

Netko sa svim tim znanjem moze zaraditi i dobro preko 1000 € mjesecno, tako da je ovih 300 € puno premalo.
A ovi sto vise 8 sati na netu a ne zaradjuju ni toliko ocito nesto krivo rade. Ja radim 10 sati mjesecno pa imam preko 1000 € svaki mjesec.

Svaka cast @drmrgood, radio si pametno ocigledno, ucio i usmeravao znanje u pravom smeru.

@creatifcode koja je cena po satu (po tebi) optimalna za one koji znaju raditi jako dobar kod, po pravilima Codecanyona.

Nemam pojma, svatko to za sebe mora znati, ja trenutno radim na dva projekta gdje je cijena 35€, a jedan ugovaram gdje je cijena 45€ po satu i nitko se ne buni. Kako je @drmrgood rekao, oni koji sa svim tim znanjem vise po netu i nemaju posla, mislim da imaju jedan od 2 moguca problema ili su totalno ne sposobni ili ipak nemaju to znanje koje misle da imaju. Ako sve to znaš šrobaj se prijaviti na http://www.toptal.com/ i vidjeti dli ces uspjeti proci.

Što se codecanyon.com tice tu bi ti od vece pomoci bio @apazinjan s obzirom da on aktivno radi preko tog servisa.

VAUU koja je to lova, za divljene, @creatifcode. Ovo ubija u pojam, ili motivise, kako ko shvati :smiley:. Jesu li to projekti koje radis izrada nezavisnih aplikacija ili se to odnosi na izratu kompletnih sajtova? Ne mogu da kazem da sam totalno nesposoban, ali nisam dobar u pregovorima, a ni dovoljno organizovan, sto mi pravi najveci problem. Ruku na srce, nisam ni toliki kvalitet, neka 6/10, ali mislim da to sto imam mogu da iskoristim za nesto korisno.
Ovo od drmrgooda i creatifcode bas motivise, zar ne? :wink:

Tebi je, a ja nisam zadovoljan, moj osobni cilj do kraja ove godine je barem duplo veća cifra jer znam da može.

Koja je razlika?

Jedan je Woocommerce shop na Wordpressu, a ostali su e-commerce projekti bazirani na Shopware platformi.

Ja sam jednom imao kandidata za posao (za rad na WP site-ovima i izradi WP tema) i rekao sam mu da bi početna plaća bila oko 3000 kn neto (stalno zaposlenje), a njegov komentar je bio da smatra da je takva plaća “premala za našu struku”.

Njegova situacija: nezaposlen 2 godine nakon završetka faksa (neka viša informatika), znao je osnove html-a i css-a, a php i javascript je tek planirao početi učiti. Znači, jedino iskustvo mu je bilo izrada par statičnih web stranica i testna instalacija wordpressa.

Nisam ga zaposlio i mislim da je još uvijek nezaposlen 10 mjeseci kasnije.

Ako netko ima dovoljno znanja da zarađuje preko Interneta, odlično, no mislim da bi ljudi bez dovoljno iskustva ipak trebali razmišljati što im je bolje da unaprijede svoje znanje umjesto da sanjaju veliku zaradu dok to još nije moguće :smile:

4 Likeova

Kod nas je sve kontra druze :slight_smile:
Ja sam iz bosne i plata za pekara ovdje 400KM (200€) je odlična dok u njemackoj moj prijatelj je upisao srednju skolu za pekara i sada kao učenik i radi praksu u pekari ima 360€ platu a kada zavrsi 4 godine satnica mu ne smije biti manja od 8.5€ to je po njihovim zakonima !
A pekarima u njemackoj plata moze biti 1700-3200 € sve zavisi od njegovog znanja i brzine rada :slight_smile:
Onda sto se tiče građevine kod nas je trenutno 20-30€ dnevnica gradjevinskog tehnicara tesara, fasadera, armirača a u njemackoj 25-35€ satnica ako radiš na papire …
Kod švabe se trud cijeni i visa je plata u onog sto kopa kanal nego u doktora :slight_smile: