Da li biste radili za platu od 300 evra mesecno (php, html,css, javascript)

Znači da razjasnim opet svoje mišljenje (imam osjećaj da ovdje neki čitaju samo šta žele čitat); sva’ko će za sebe najbolje procijenit jel mu to dobra/dovoljna plaća ili nije.

On najbolje može procijenit jel njegovo znanje vrijedi 300 ili 3000 eura, jel mu trenutno situacija da mora bilo šta radit ili može čekat bolju ponudu (ako i nemože uvijek može tražit bolju ponudu dok radi).

Nikad nisam rekao da je to dobra plaća i da treba to prihvatit.

Kraj. Ne planiram više pisat u ovoj temi.

Koja firma u Mostaru ?

Evo jedan citat: “Ako ne gradite sami snove, neko ce vas unajmiti da izgradi svoje!” :slight_smile:

NSoft ( Nekadašnji Neosoft ).

1 Like

Evo ja bih radio, ali mi mrsko :smile:
Može 8h sedmično?

NE bi! Nikada više!
Jer toliko znam da žmirečki mjesečno napravim posla. Možda nekada se dogodi da ne više od toga, ali toliko znam da mogu.
Radio sam za minimalac kod debila koji je usrao svoju firmu, usrao mene, usrao kolege, nije uspio ni to isplatiti što treba minimalca, otišao u blokadu itd, i sve skupa velika crna rupa, i svima dužan.

Godinu dana života bačeno.

S druge strane, počni nešto sam solo, i opet ćeš pišati krv u početku, no ako dobro planiraš možda možeš taj minimalac odraditi ALI
ALI znaš da radiš za sebe, a to je bitna razlika!


Odradi koliko te plati. I to je to!
AKo ti je knedla u grlu zbog posla , onda znaš da nešto ne štima.


Svi ovi koji rade sajt za 800 kn i slične priče neka si to okače mačku na rep, kad da pošteno složiš sajt ti treba 3-4 puta toliko i to mali sajt. Super je što ih ima, jer možeš popravljati za njima. I koja je to računica, ili daš ■■■■■ od usluge, ili super stvar koju naplatiš onda 2 kn po satu!!! Ne dajte se izrabljivati!

A taj lik koji ti nudi, traži ga svaki mjesec lovu unarpijed. Jer takvi likovi su ništa drugo nego preprodavači usluga.

Priča je s takvim likovima najčešće (par realnih iskustava u HR, i sam na svojoj koži i par kolega):

  • pokupi lovu za posao koju je on dogovorio a koji ti moraš odraditi
  • ne da ti lovu , nego čeka, pa kad zagusti više nema ti za dati
  • to radiš za badave, i čekaš sa zakašnjenjem tu plaću mizernu
  • onda je lik potrošio tu lovu, pa nabaca ti neke još male poslove, koje ti moraš odraditi, zapravo da si sam otplatiš njegov dug
  • pa ti obećaje sve i svašta, velike projekte itd.
  • a ti si popušio par mjeseci života na idiota

A najčešće ne znaju sami ni prdnuti! Ne želim ni početi koje imam dokumentirane ponude od “takvih likova” da bi trebalo poslati u neke novine…

Čak jedna situacija od prošle godine gdje je naručitelj bila firma koja nudi usluge izrade recimo web stranica (no tražili su outsource - nisu znali to riješiti), gdje je ponuđać napravio ponudu iznimno nisku, te poslao mailove na razne firme za outsource, NAKON iznošenja svoje ponude!
I najbolja stvar poslao je na razne firme da traži ponudu za taj posao.
Znači outsource outsourca.
I poslao je među svim tim firmama i firmi koja je bila orginalni naručitelj te uslugu!!!

ovo je ludost što se događa trenutno sa webom. Koji su potezi , što se sve radi, koji očaj je u državi da se na sve moguće načine pokušava i to razumijem. ALi ljudi dajte uključite mozga malo!

Da ne kažem da su i veliki počeli raditi gluposti.

Telum vam je vejrovatno poznat od prošlog mjeseca… potrošio neki bon do kraja koji je ostao od prošle godine curi za promidžbu neku, zvali su je 3 puta!!! (jer su vijdeli oglas) a trošilo se 20 kuna dnevno…

Pa zar nemaju neki centar da provjere koga su zvali? Površnost površnost površnost.

Ako hoćeš kvalitetno i sa pažnjom to još uvijek košta. I to bi taj lik koji ti to nudi trebao znati. Osim ako cilja na brzu zaradu. A to je onda na tvoju štetu.

Prihvati, i ponudi mu koliko je platio, samo ga upoznaj s time prije. Ima drugih u nizu koji će uzeti posao, no problem je što se svi damo gaziti, na raznim terenima. Pa bi trebalo negdje ipak podvući liniju.

Huh…

Ukratko - Ne.
Premalo novaca.

300e je mala lova i svakako ne. misljenja sam da u hr covjek, 1 osoba ispod 7500 kn ne moze pristojno zivjeti. cak je i tih 1000e za mene osobno premalo i diskutabilno …