Da li je ovo poslednji udarac Fejsbuka? Gase grupe, drastično smanjuju reach itd

A jel postavljas u velikim grupama ili ciljas na manje, men se cini da manje daju bolje rezultate=?

Idem na 10k+ grupe. I sve zavisi od objave kakva je. Ako je dobra ima vajde ako ne onda nema :slight_smile:

@Jeronimo034 daj mi reci molim te jednu stvar … naime, ako sa svoje fb stranice sheras post u toliki broj grupa, kako rješavaš ono ponavljanje imena profila na opciji share … jer baš je bed za vidjeti da je osoba xx podijelila post npr 8 puta pa onda osoba xy 10 puta itd… ima li neka opcija da se ne vidi tko je sa stranice podijelio sadržaj?

Zavisi i od grupe, jel je prava ili su dodati prijatelji kao članovi, a da nisu ni tražili učlanjenje.
Onda oni i ne prate objave.

Previse razmisljas o tome kako izgleda :smiley: Samo po sebi bilo kakvo seranje toliko puta izgleda ruzno, ali cilja opravdava sredstva, tako da nemoj da se bavis estetikom vec produktivnoscu :slight_smile:
@Tomas da, slazem se sa tobom da sve zavisi od toga kako su clanovi dosli. Ali eto igrom slucaja ovde lepo reaguju kad pogodim post, ali ne prodje svaki post kako treba na zalost…

Ah… ja kao tipična prava vaga po horoskopu nikako ne mogu zaobići tu estetiku, baš me proganjaju takve bedastoće :smiley:

Možda si u pravu, ponekad nebitno zaista treba znati, što bi ono rekli… bataliti… a ne se trošiti na gluposti koje oduzimaju i snagu i vrijeme, a istovremeno koče napredak.

A pazi mene… ja pola prijepodneva razmišljam o tome kako ružno izgleda to što je neka “Mara Marić” podijelila jedan post 8 puta posvuda po bespuću interneta :smiley: … baš bzvz…

Da ti kazem, i ja sam Vaga i dnevno imam toliko promena raspolozenja koje su vezane za takve stari da je to cudo. Ja mislim da zena u PMS-u nema takve promene. Bas te dileme koje ti imas, tipa “ajoj vidi ovaj napisao da je spam” pa to toliko primim srcu da je to neverovatno, pa onda posle sat vidim ide zarada pa kazem ma sta me briga, pa onda moralne dileme za takve stvari. A nedaj Boze jedan dan losija zarada, “a nema nista od ove metode, sta dalje, kako dalje? Dal da se vracam na Amazon, da li da pojacam YT?” ahahahaaha Da mi niko nije u kozi. Zbog tih takvih stvari dva dana radim dva ne radim, jer imam ludacke oscilacije u glavi :smiley:

U poslednje vreme se zestoko borim sa svojom glavom, trenutno sam sam sebi najveci protivnik :smiley:

Mislim da nitko normalan nece ic klikat na onaj botun da bi isao proucavat tko je sherao objavu, tako da bez brige :smiley:

1 Like

Sve potpisujem kao da mene čitaš :smiley:

… osim što se ja batrgam već dosta dugo, bez prevelikih rezultata (čitaj $) pa sam tim više pri kraju snaga…prvo adsense od kojega na našem tržištu slabe vajde, a za strano ulaganje nikada para, iako imam stranicu staru oko 2 god

…sada pak napalio taj famozni IA koji obećava … ali, ali…

čitav dan tražim primamljive grupe za share. … pa onda na jednoj propis ovakav, na drugoj onakav pa se poveselih onoj sa 80k lajkova, kad na kraju ne dopuštaju linkove… i tak

još sam zagrizla da radim istovremeno i eng i hrv verziju (mislim na share postova budući da nemem puno lajkova) i onda dva profila, dva browsera, po deset otvorenih prozora, zahtjev vamo, zahtjev tamo … ajme… na kraju sve mi se u glavi zavrtilo, pomiješalo i uskomješalo :roll_eyes:

… ma odoh si skuhati jednu jaku kavicu da malo prizemljim misli :smiley:

Offtopic: Ne znate vi gospodo sta je skorpija koji je to teret, tama, destrukcija, skepsa :smiley:.
Uzivajte kao :slight_smile:

Malo ti je dva profila, treba minimum 4. Moras da napravis organizaciju. Znam da se covek popali hoce sve sad i odmah (sa istim problemom se borim), ali moras lagano da gradis mrezu grupa. Ja sam bas dugo po malo sve ovo gradio. Sto se tice pravila grupa koje citas, ima li svrhe to citati? :smiley:
Upadaj u sto vise grupa, gledaj samo da ima dosta fanova. Grupe ce same da se iskristalisu koje pustaju linkove a koje ne. I obavezno za svaki profil excel tabela, za svaki profil popis grupa, broj fanova, odakle su fanovi, podelis ih u nekoliko grupa. I onda svaki dan ide ser u jednu grupaciju, i u zavisnosti od broja grupa rastegnes jedan ciklus na nekoliko dana, tako da “odmaras” grupe i svaki 3-4-5 dan postujes i tako se provlacis ispod radara :slight_smile: Obavezno nakon navrsenog ciklusa odmoris jedan dan, i OBAVEZNO odrzavaj profile kao da su tvoji. Udjes na wall i random like, com itd. Da FB vidi i druge interakcije na profilu, da ne bude samo serovanje po grupama. Nekada nije lose nakon 5-6 sera da napravis pauzu pa odes na wall i lajkujes nekoliko postova, udaris neki kom, pa nastavis. To su sve metode kako da budes ispod radara koliko je god to moguce.
Ako ti se nedaj Boze desi da ti trazi capchu za ser, odmah prekidaj i pravi pauzu 2-3 dana sa serovanjem, ali nastavi sa prirodnim aktivnostima na tom profilu da ti se skinu sa grbine.

Off: A joj brate da znas sta ti je Vaga, to je prokletstvo, nikad ne znas sta hoces, nikad nisi zadovoljan, uvek preispitujes a sta bi bilo da sam ovako, a sta bi bilo da sam ovo uradio a ne ono…

2 Likeova

a zarada ide od facebook instant articles ili ?

Pa da, FB IA + content.ad i MGID.

hvala na odgovoru. :slight_smile:

1 Like

Vidiš mudro ti to radiš …tnx za savjete :slight_smile: sigurno će pomoći i drugima…

Inače, ja koristim dva stvarna profila koji su i inače prirodno i prosječno aktivni, ali naravno ako se pretjera i oni bi mogli zaraditi neku packu. I da, skužila sam da je to malo, ali neka bude tako dok ne vidim kako će se sve razvijati. Tješi me to što imam dosta dobar sadržaj pa se nadam da će biti nekog napretka.

Eto, tko ne vjeruje u horoskop evo mu dokaz…upravo to što govoriš, to je tipična vaga.
Zamisli samo kada kupim labelo za usnice pa se dva dana preispitujem nisam li ipak trebala kupiti od kamilice, a ne od meda … haha ali tu nema pomoći , mislim, mogu ja otići i kupiti i taj od kamilice, pa ne košta bogatstvo, samo da umirim te demone u glavi, ali to nije rješenje jer opet ću tako i drugi put …nikada mirna i nikada zadovoljna s odlukom i postupkom, uvijek mi se čini da bi neka druga odluka bila bolja…
I sama sebi sam već nepodnošljiva, ne znam kako me moj dragi još trpi… ne znam kako, al’ znam da mu nije lako :smiley:

Sada se idem primiti posla, možda srediti te tabele što savjetuješ i lijepo sve organizirati da se ne zapetljam još više :slight_smile:

1 Like

Sve ovo lipo napisano, ev i od mene potpis “Sad i odmah” me doveo do toga da skoro pa profil da ne mogu napraviti. Iako napravim to traje 5-10min i bude “Disable account”. Tak da pazite, ne zurite da ne dodjete na ovu neku crnu listu, ja sam sigurno u proteklih godina napravio tisuce profila. Pa svaki moj profil je bilo sam seranje, znaci ni blizu stvarnog profila. Ovo sto je kolega napisa, radite…ja sam glup ispa i sad ne znan vise kak da pokusam :smiley:

haha ev me…sam sto sam blizanci

1 Like

Zašto ne promenite horskopski znak? :smirk:

1 Like

ne bih ja baš po tom pitanju ništa mijenjala… nikako… ni po koju cijenu…, zašto ?? zato što vage imaju puuuno kvaliteta :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 Likeova