Da li ste školovani ili samouki (dizajneri, developeri, marketari..)

ima nkv ekipe kaj zaradjuju daleko vise neg kaj cemo mi svi ikad… al thats the way it goes…

Jedno je bit zaposlen kao nekakav programer/developer u IT firmi (gdje večina VSS IT-ovaca završi) a drugo je biti webmaster koji je u biti privatnik sa vlastitim projektom (večina SSS-ovaca).

Ruku na srce, okušati se sa vlastitim projektima i biti sam sebi šef je ipak bolje i to večina i tih VSS-ovaca želi nakon nekog vremena bilo od vlastite firme koja daje usluge ili vlastitog projekta.

IT je takav, nema veze jesi li vss ili sss, ako obaviš posao i pobjediš konkurenciju novci su tvoji.

Ovisi.Poslodavci u IT bransi vecinom traze faks tehnickog usmjerenja, iako ako im dodje lik s drugim tipom faksa ili srednjom koji rastura ili ima neko vrlo rjetko i specificno znanje, uzet ce ga bez problema. Poslodavcu je faks ajmo reci neki dokaz da covjek moze i hoce nesto nauciti i to moze svladati… Iako, danas to sve upitno :smile: Pogledajte oglase za posao u IT-u i vrlo lako mozete vidjeti koliki postotak ima uvijet faks… Druga stvar je ako netko radi za sebe, freelancing ili je poduzetnik koji se bavi web developmentom. U biti ne znam jel pricamo samo o web poslovima ili o IT-u generalno jer se ja ne bavim web developmentom. Znam nesto, ali to mi nije posao…

Mislis krkani :laughing:

Ne znam baš, ja da sam vlasnik IT firme, faks bi mi bio zadnje što bi tražio, možda jedino kod tajnice. Što će mi netko sa faksom ako ne zna programirati, ili pokrenuti photoshop.

faks je dobra stvar… jednu od stvari koju uci a nije sasvim odmah evidentna je ustrajnost…da ne velim famozni nacin razmisljanja, sank filozofiju, samostalni zivot i druge benefite…naravno to vrjedi za vecinu studenata… one najbolje si ne mozemo priustiti… one najgore ne zelimo… to je problem naseg skolstva uopce … 70% nasih faksova bi trebalo ukinuti…

Ti si jedan od rijetkih koji tako razmislja…

Kako ti razmišljaš? Ajde zamisli se da pokreneš neku it firmu gdje radite web sajtove za kljente i treba ti web dizajner. Dali bi tražio da ti radnik pokaže svoje dosadašnje radove ili bi tražio diplomu a da taj s diplomom ne zna ni html?

I sta ces dobit onda na kraju, drustvo fah idiota? Slazem se da ima fakuteta koji su wtf, ali nije prica jednostavna, treba sve reorganizirat, pogotovo skolstvo, sveucilista, gospodarstvo, zdravstvo, politiku, drustveni koncept, svijest naroda blablabla…

Kazem ,web je posebna kategorija… A ja ti govorim kakva je situacija na trzistu poslodavaca u IT-u u HR. Ako imas znanje, prednost ide covjeku s VSS-om u najcescem broju slucajeva. Drugo je to sto neko s faksom misli odma bit programer,a ne zna sto je loop petlja, to je njegov problem i takvog nes zaposljavat. Ali takvi se obicno niti ne prijavljuju za takve poslove… Studenti prava obicno ne ide u programere, ali ovi s tehnickog faksa obicni poznaju materiju te ju koriste kod samostalnog ucenja da bi jednog dana lakse mogli dobit posao…

fah idioti su realnost… koga briga ko ima znanje za kviskoteku… znanje koje i tako doma stvaras citajuc knjige nikog ne zanima… to ti je opca kultura…mene ne zanima kaj neko zna kaj i di je quetzakoatl i tanjganjika i nagorno karabah ili da je c2h5oh alkohol ili da se podatci pise po novom sa T… mene zanima ko ce mi rjesit problem sad…

danasnje skolstvo mora djeci pruziti dvje stvari do 5tog razreda - nauciti ih postotke i jezik… sve preko toga je,bespotrebno suludo i skupo… nikakve lektire, matematike , fizike nebuloze…poslje 5tog razreda mogu se fokusirati na svoje fah idiotske preference sto ni u kojem slucaju nije lose… ko moze rec jel losije more plicine ili fah idiot…brijem fah idiot ce puno brze nac posao nego onaj koji je more plicine…

Generaliziras… Btw cime se bavis?

Kod nas ne postoji fokusirano znanje vec se generalizira i uci gluposti po fakultetima. Zato i kaskamo za Amerima i zapadnjacima po pitanju strucnosti u svim granama znanosti.

Il je mozda u pitanju to da skolovani IT strucnjaci ne zalaze po forumima :slight_smile:

1 Like

profesionalni tarot majstor hehe

Pitam jer vidim da tamo trazis nekog za editiranje teme u wordpressu sto bi kvalitetan webdeveloper znao sam napraviti…

Faks je tu da te natjera da razmisljas na odredjeni nacin… Fer recimo bifla raznorazne pizdarije ne zato sto su glupe i suvisne vec te modelira i tjera konstabtbo da logicno i inzenjerski razmisljas. To kaj ima bs-a,ima i na svim faksevima… Iznenadio bi se koliko ekipa odavde,kvalitetne ekipe,radi za strance…

Mora da je to, opce je poznato da samo mi smrtnici zalazimo na forume, to je ispod casti nekome s diplomom.

to ti je to …biznis je jedno developmnet je drugo… kamo ljepe srece da su svi developeri izdevelopirali neke svemirske alibabe i da su svi kemicari na rudjeru…nazalost nas sustav proizvodi daleko previse ne mediokriteta nego ispodprosjecnih i nesposobnih…nema druge nego snadji se druze…ili kukaj…

Ja nisam sa diplomom samo kazem jednu od mogucnosti :slight_smile: