Da li ste školovani ili samouki (dizajneri, developeri, marketari..)

Ovisi u koju se srednju ide pa koji faks zavrsi i tak. Moji iz mioca koji su zavrsili faks(85% cca) + ekipa koju sam upoznao na faksu, skoro svi radimo dobre poslove,imamo dosta dobre place,a neki rade i vani… Ne znam kak je danas,s bolonjom je definitivno lakse zavrsit faks… Doduse ja se nisam logirao tu do nedavno,a radim vec godinama. Ne bi se ni logirao da ne trazim koji server sa strane za odrzavat jer imam cajta… Ali vidim da se to tu ili ne shvaca kao nesto bitno ili imate nebitne webove i klijente pa odrzavanje nije bitno ili imate vec rjeseno odrzavanje servera na ozbiljnim projektima… :smiley:

Samouk, dakle 25:1

Od prvog trena kada sam u životu vidio računalo (Orao) u tadašnjoj “Narodnoj tehnici”, i kada sam prvi puta uzeo zaboravljeni program napisan na listu papira od starije ekipe (koja je tada išla na faks) koja je taj program pisala doma u bilježnicu ili na papir i u prostorijama “Narodne tehnike” isprobavala ga na kompjuteru…
Kad sam prvi puta “osjetio moć” da sa par linija programa mogu crtati po ekranu, više nije bilo natrag :smile:
Krenuo sa Basicom (naravno), prebacio se na assembler, pa na ASP, pa na VB, pa na C++ i na kraju završio na PHP-u (sa povremenim izletima u C).
Naučio sam da formalno obrazovanje kod nas ne vrijedi puno (ako išta) ukoliko nemaš dovoljno ambicija i volje da sam učiš i da konstantno učiš. Faks pomaže samo zbog papira, ali da će ti pomoć da postaneš dobar programer - neće.

2 Likeova

Samouk 26: 2 Skola

Dobio sam diplomu a nakon sto sam se sam naucio 80% stvari :slight_smile: al eto da bi se dobio poso treba i diploma

1 Like

Koliko vidim svi smo skoro samouki :slight_smile: Sati i sati provedeni po raznim forumima,sajtovima,video snimcima i knjigama.

Išao u školu jesam, sve i svašta pozavršavao i nikad mi diplome u zivotu nisu bile potrebne, nažalost ja bi rekao

Samouk naravno

Samouk 27: 2 Skola

eto