Da li ste, za ovaj mjesec, dobili isplatu od Adsense?

Svakako mislim da se o tome treba raspitati u poreznoj upravi. Da vidimo šta će reći.

Postoje zakoni koje drzava ne enforsira, i onda banka i dodje i gleda “zakon kaze da ovo moramo radit, ali to niko ne benda” i onda neke rade kako im zakon nalaze a neke ne da ne bi smarali klijente.

Evo npr za moje uplate- moja banka (nlb) trazi da im dostavim fakturu za svaku uplatu kroz par dana. Po zakonu bih trebao dostaviti u roku 24 sata… druge banke koliko vidim ne traze to uopste

2 Likeova

pa to je za firme kao “dobroj utro” logično da moraš pravdati tj izdati račun :slight_smile:
ali ta banka je uvezana s poreznom, ako ona nešto traži traži zbog porezne tj. države, slažem se, ali eto njih dvoje (banka-porezna) nek se povežu kako treeba pa neka sami razmjenjuju podatke je li plaćen porez a ne da ja sad moram u poreznu tražiti tu jebenu potvrdu pa onda ići u banku da mi urade analizu krvi…+ još drugih papira koje traže, kao traže tko je uplatio da se dostavi, pa krvava mu majka piše li ti tamo koaj mi je firma uplatila pa eto ti neta pa provjeravaj

bukvalno niko sem mene od preduzetnika u gradu (koji se bave istim stvarima) ne prave fakture, tj banke im ne zahtjevaju

Ima i NLB sad traze od ovog mjeseca… vjerovatno ce sve banke vremenom

1 Like

Nije problem ici sad mjesec za mjesecom…ali je problem kad traze 20 mjeseci.

1 Like

Tu se potpuno slažem.

A kako knjige vode? Kakvo pokriče imaju ako inspekcija upadne, čudno…

ne prave fakture za banke, tj banke im ne traze (iako eto NLB trazi, a po zakonu bi trebale traziti sve)

Ljudi meni sad evo stigao PIN od AdSense-a :laughing:

1 Like

Ako nekog zanima, prije par minuta su mi stigle pare na račun. Ali i dalje mi je sve ovo dosta čudno.

Da, danas odem u banku, kažu da si iz centrale dobili info da nikakav priliv nije zaustavljen. Dok sam stigao kući legle pare. Zaista čudno

2 Likeova

Meni su to rekli kad sam pisao a onda nakon sat su me zvali i trazili da ovo dostavim. I mejl stigao iz glave fijale.

Ocito im se ne zna sta ko radi pa cu ih svakako promijeniti

Šta je tu čudno? Radnica na šalteru nije dobila nikakvu informaciju da ima nekakvi problema sa uplatom.

Dok si došao kući oni proknjižili.

Više je čudno što vi ne sačekate 5-7 radni dana pa tek onda se raspitate za uplatu. Ako ima bilo kakvi problema oni će vas zvati.

Nema teme da ti nesto ne pametujes. Ako nam je godinama u dan i odjednom nije a nema problema kod adsensa onda je u banci. I logicno da ce se paniciti jer su ovim s foruma u istoj banci vec odbijali.

I nema veze radnica, nemaju pojma ni gore vec jer kad sam im pisao isto su odgovorili da banka ne odbija prilive, a nakon poziva ispadne skroz drugo.

1 Like

Fb uplatio 20.8. a ona meni danas kaže nemam nikakvog priliva i odjednom baš tad da legnu pare. Fkt ništa čudno

Gori ste od penzionera, nija lako ovim u banci. Neće ti niko odbiti uplatu, a da te prije toga ne nazove i kaže o čemu se radi.

Za devizne prilive se čeka do sedam radni dana. Bezveze smarate ljude.

1 Like

Prepali se…

Mi barem čekamo ‘preplašeni’ a ti nemaš šta ni čekati

Pa prvi si ti napisao ovdje da su blokirali isplatu haha