Da ste vlasnik WM foruma što biste prvo napravili?

Hocu, hvala na savjetu. Eto ti si ipak imao srece da ti zarada nije pala jer ona ionako ne moze biti manja od nule.

7 Likeova

Yep, ovo si baš fino napisao.

Da sam vlasnik, ne bih puno mjenjao. Domen ne bih jer nije ovo forum za siroke narodne mase. Ako bi postao forum za siroke narodne mase onda ok ali nije ovo ana.rs.

Bilo bi mozda ok da clanovi koji posebno doprinose forumu imaju mozda neki nemam pojma popust ili da im vlasnik plati nesto tipa domen, hosting, neku opremu po izboru.

Uveo bih nagrade za najbolji tutorijal za neku godinu. I sami vidimo da su tutorijali sve rjedji. Zadnji tutorijal je bio mislim od @simeon. Tutorijal sa prakticnim primjerima. Tutorijal za nagradu. Ili tutorijal za amazon od anteoff. Tutorijal od @anja1 za adult.

Tako.

eo ja se mlatih malo sa ovim, ali loše izledaju. mislim neam pojma kako se prave dobri baneri no eto. pogadni su vala

3 Likeova

Ne izgleda lose, eto ako sakupi 10 lajkova i ako @Profit-Monkey odobri onda cemo ga postaviti :smiley:

Meni se ne svidja nimalo. Ni strelice nisu jednake. Dvojka zbog truda

1 Like

Ne znam, mislim da je i 2005-te tako bilo. Članovi padobranci dođu i odu. Uvijek će ih biti. Mislim da forum ima OK ekipu i da će još dugo živjeti.

Ima ovdje dosta respektabilnih članova, i mnogo prostora za daljnji rad foruma. Ne treba forsirati da se netko napreže i daje svoj doprinos. Neka to dođe samo od sebe.

3 Likeova

Ja sam prvi 2002. bio klinac koji je dosao na forum trazeci quick buck… no ipak sam nesto naucio, nastavio uciti na stranim forumima, zaradio, pa se vratio, promijenio nick i kupio ovaj domaci :stuck_out_tongue:

Nakon toga sam imao duzi period gdje je sve krenulo nizbrdo jer sam forsirao domace trziste umjesto stranog s kojim sam i poceo, no evo sad se polagano vracam… :smiley:

Uglavnom da, fali da se jos aktivira desetak kvalitetnih clanova koji su tu prisutni ali ne pisu i onda je to to.

1 Like

Vraćaš se na strano ili je dobro i domaće tržište?

Domace je shit ali uspio sam nekako izmonetizirati do nivoa da bude samoodrzivo, a paralelno s tim razvijam opet i strane projekte tako da sam optimistican oko buducnosti.

1 Like

Nije to baš tako. Ali dobro. Domaće u usporedbi sa stranim (ENG) tržištem je znatno slabije. Ali se može i ne treba bježati od toga.

Pa da, shit naspram stranog, no slazem se da ima cak i tu mogucnosti za zaradu.

evo novijeh uradaka. nastojao sam da ostanem dosljedan psihodeliji orginala a da dodam dozu bezbrižnog

1 Like

Haha… pa mislim da covjek ne promovira Cartoon Network.

3 Likeova

tačno ne bi loš baner bio za neki vrtić

1 Like

Samo frejmuj ove slike na po 3 sekunde tj. da traju ukupno 6 sekundi 2 frejma (a ne po pola sekunde svaki k’o sad).

1 Like

usporio sam banner i poslao na mail pa mozes promjenit kad stignes :smiley:

1 Like

Evo jesam… epilepticari su ti zahvalni! :smiley:

Ostavio ga kakav već jeste.Inače, koliko može da košta ovakav sajt?

Forum kao forum je po meni izvrstan i nebi tu nista dirao.
Dodao bi samo jedan odjeljak “Web recenzije” ali ne kroz forum, nego kao zaseban portal (kako to nazvati page - npr. gore u headeru gdje pise Geek.hr)

To bi vodio na nacin da kada korisnik kada je na forumu objavio preko 20 kvalitetnih postova moze aplicirati jedan sajt na recenziju.
Ispod postova na forumu uvesti mozda opciju “zvjezdica” i ako je post kvalitetan da ostali korisnici mogu oznaciti.

Za sajt koji ste uradili recenziju napravite da se moze uzeti embed code i koji webmaster postavlja na svoj page (to je i uslov da se recenzija radi) neka slicica sa linkom ka vama gdje pise tipa 7/10 i sl…

Ovo npr. nije zanimljivo ljudima koji imaju uspjesne projekte, ali jeste pocetnicima a oni su ti koji zele da pisu, na ovaj ih nacin motivirate da se kvalitetnije angazuju na forumu.

Kada oni pocnu kvalitetnije pisati, to ce mozda povuci i starije iskusnije clanove koji sada kako se meni cini (moje licno misljenje) cekaju neku bolju temu da bi se ukljucili.
Mozda razmisliti o ukidanju predstavljanja web projekata na forumu kako bi taj dio zazivio, a i prestalo bi se spamati o webovima koji su stari par dana i odmah: sta mislite o tome, imali mu nade i sl… (ovo pisem jer sam novi na forumu i citam dosta tema retroaktivno, a jutros mi je zivce digao neki portal sprdancije gdje je na svakoj trecoj temi gurao link…)

Po meni WM je dovoljno star i kvalitetan da na balkanu postane mjerilo kvaliteta, da bude uvazen medju webmasterima i da bude ponos postavljati negdje na portalu taj embed code koji prikazuje ocjenu (nesto tipa kao prije google page rank)

Sto se tice portala, meni se licno ne svidja zbog ogromnih slika. Jednostavno nisam ljubitelj tog stila.

3 Likeova