Ðe su i što čine? Prozivanje, punjenje mejla notifikacijama

@dadaas @mitok @c3po @igortomic @bugi @apazinjan @Anteloff @freemind

4 Likeova

Ja i dalje radim hotlajn za Balkan i cekam tebe da dodjes da oduvamo konkurenciju :slight_smile: Jedino sto smo otvorili broj i za Nemacku, jer radimo samo na nasem jeziku, a svi su sada tamo .

3 Likeova

Slabo bi ti ljudu bili zadovoljni da nazovu hotlajn i dobiju mene :slight_smile: nemam više domaćih adult sajtova uopšte, batalio sam to potpuno

1 Like

Nema ni @imemperor1 , neko ga je prozivo nesto na forumu mislim da je to problem, a covek je bio voljan pomoci u razno raznim situacijama , dijeliti iskustva i znanje…

1 Like

Evo i mene, malo sam izgubio naviku foruma pa rijetko dođem, ne znam zašto, nemam razloga pokušati ću to promijeniti.

Webom se bavim ali manje, mada moram priznati da više zaradim od apartmana i na to se više oslanjam financijski a web nadopuni budžet.

Zadnje vrijeme nekih 60% vremena na kompjuteru provodim učeći 3d modeliranje u Blenderu a 40% na web. Naletio slučajno na taj program i oduševio me, zanima me dizajniranje interijera pa u tom smjeru idem. Nemam ideje ni kako to monetizirati za sada ni ništa, samo znam da mi je kreativno i da me opušta. Planiram biti dobar u tome i napraviti neki portfolio pa ćemo vidjti.

Što se weba tiče radim na rezerviraj.hr i dalje, neka plaćica se izbije prosječno, ajmo reći 500tinjak e mj prihoda i 100-200 troškova.

4 Likeova

dadaas je u jednoj temi popizdio…i reko da ide ča sa foruma. Čini se da se drži toga…i žao mi je baš da radi gluposti netko tako ode. Ali po izjavama, to nije očito prva tema koja mu je digla tlak…i čovjek očito zaključio da mu to u životu nije potrebno…

apazanjin je naglo nestao prije koju godinu…dosta puta sam se zapitao što je sa njim. Bio je kvalitetno potkovan znanjem i šteta da ga nema. Vjerujem da je napravio neku uber WP temu, i sada na Hawaiama ispija pičence…dok lova kapa, hehe.

anteloff …Antu sam upoznao i u kontaktu smo. Nešto malo smo surađivali, a vjerujem i nadam se da ćemo se u budućnosti pravo poslovno povezati. Momak je već s 21 godinu opako rasturao. Na forumu ga ja i nisam nešto doživljavao (različite niše smo bili pa ga nisam baš čitao)…al uživo me baš ugodno iznenadio kako je mlad…a kako mudro razmišlja. I svako piće sa njim je bilo pravi gušt podijeliti razmišljanja i vizije. Mislim da je on ujedno jedan od rijetkih koji nije zažmirio na moja opažanja o duhovnim pojavama i iskustvima koje sam imao…i sam je duhovno poprilično razvijen, tj. shvaća da postoji to nešto što nas uči i čiju lekciju mi na ovom svijetu “polažemo”. (Da sve ima svoje zašto)
Rijetko imam priliku takve osobe upoznat (vizionare)…pa eto dijelim rado svoje mišljenje o njemu. Ovo su ipak moja opažanja, pa Ante ako vidiš, ne zamjeri ako sam što krivo izgovorio u tvoje ime. :slight_smile:

mitok će se pojavit čim BTC ili kriza krenu. :smiley:

My 2 cent, hehe

3 Likeova

ovo sam pretpostavio,greota što ne ide bolje rezerviraj, ima mjesta masu za napredak. ne mislim da je 500 evra loše, ali sam očekivao da zarađuješ mnogo više od tog sajta

ja ovo nisam upratio, neke teme uopšte ne čitam pa sam propustio. a @dadaas je bio jedan od najaktivnijih članova foruma

za @Anteloff znam što je pošao, a nekako je već tad bilo samo pitanje vremena kad će poći. da on je imao nekih 19-20 kad je krenuo sa onim sajtom i sa 21om godinom je baš razbijao. ljepota viđet tako nešta. šteta što pokadkad ne svrati. razumijem ja svakog i da popizde i da im ni za šta ne služi ovaj forum, da ga prevaziđu, ili bilo šta drugo da je u pitanju, ali eto ponekad da navrate bar ne bi loše bilo.

da @apazinjan odavno ga nema na forumu, a bio je i moderator ođe i bio je baš prava pomoć svakome oko wordpresa

ma @mitok je garant zavaljao neku domenu za opake pare pa je postao klasični buržuj koji ne mari za forum

a @igortomic vidim da dođe počesto, ali neće da podijeli koja pametnu sa nama o SEO, pa ajd ni to što neće, no neće da nam priča o Pataji

a i @c3po šta ima veze što nije moderator i što ga je možda vlasnik onom temom uvrijedio i što ga neki ne vole, ima ljudi s kojima je dobar, kojima je gotivan, provodio je tonu vremena ođe, forum ima tema koje ga baš zanimaju i đe bio aktivan, beze mi je da ode bez obzira na sve.

1 Like

Trebao sam da, sve što sam trebao napraviti je da radim isti projekt i maknem onaj korisnički dio (oglasi za apartmane, cms za apartmane) uzmem WP a ne da sami radimo golemu skriptu, i posvetim se samo adsensu, SEO, sadržaju. Previše vremena utrošeno na nešto što daje malo rezultata umjesto da fokus bude na sadržaj. Možda uspijem to promijeniti u budućnosti.

Sto bi mladi rekli, esam ti reko. Cini mi se bar da sam pricao za sadrzaj. I nije sto ce sam sadrzaj donijeti neki profit, vec se dize sve ostalo radjeno na sajtu i skripti i oglasima i cms, svemu.

1 Like

Znam koliko si se trudio, pratio sam… žao mi što nije bolja monetizacija… da si napisao 1000€ da uzimaš, i dalje bi mi zvučalo premalo…

Pretpostavljam svi prihodi su od Adsensa? Pa jesi razmišljao o Booking affiliaetu, meni se čini da bi preko affiliatea ubijao preko turističke sezone… imaš sigurno gomilu ciljanih posjeta preko googlea, i to turistička niša, to bi moralo proć… :man_shrugging:

Booking affiliate ništa, govorili su mi ljudi koji imaju i puno više posjeta.

Imam jednog sponzora, on plaća 10 000kn godišnje fiksno (-pdv) evo već drugu godinu, nadam se da će se i nastaviti, ostalo je adsense.

Prodajem i ove domene https://www.rezerviraj.hr/web-kreator/ imam 40ak pretplatnika. Puno rada i truda je uloženo u to, mogu reći dobar posao je napravljen, ljudi koji koriste tu skriptu su zadovoljno a (čak i ja sam gledam da svoj web prebacim u to a prije ove zadnje verzije koju samo ubacili nisam svoj web htio prebaciti).

Uglavnom ovaj web kreator je posebna priča - puno truda i rada, i onda kada treba monetizirati i napraviti marketing nikako da uhvatim vremena i novaca da odradim taj najvažnijio dio posla, mada kapa i ovako nešto. Evo sad sam za crni petak napravio akciju i posao newslater i dobio sam 8 pretplatnika u tom tjednu a par sati posla, sada ćemo vidjeti koliko njih će produljiti slijedeće godine po 50eura i koliko godina će produljivati.

Adsense radi najbolji povrat, možda sam 30% vremena uložio u sadržaj i SEO a više od pola prihoda je od adsensa tako da planiram u tom smjeru ići. Imam dobru domenu koja rangira na Googlu, 12 domena na 12 jezika koje su stare 4 godine, krenuli su i strani posjeti kapati. To je dobar temelj, fali samo SADRŽAJ. Udariti jako i sakupljati posjet po posjet.

Ne bi vjerovali, ali tek u 10 mj. ove godine smo prebacili sajtove na https i mogu reći da je posjeta skočila za 30% odjednom, bez novog članka ili bilo čega, tako da sam jako optimističan za 2020, pogotovo ako uhvatim vremena za novi sadržaj mislim da bi stvari mogle krenuti na bolje.

5 Likeova

Ne znam koji su ti to ljudi govorili, al ja sam svojevremeno samo na Booking affiliateu udarao i po 2k € mjesečno… jeza me prošla kada sam ovo pročitao, stvarno bi bila grehota da barem ne pokušaš sa Bookingom… pusti selo, ne znam što su oni radili, al logika nalaže da ovo jednostavno mora proć.

Znači vidim da imaš oko 500 gradova/mjesta u kategoriji na stranici, evo u 10 najjačih kategorija stavi Bookingov modificirani banner na vrh, na dno, ili možda čak i oboje… Ako to ne prođe, šalji paypal da ti platim ćevape…

Prosjek ostanka na Jadranu je 7 dana, prosjek cijene apartmana je oko 70€ po danu, što je ukupno 420€, od čega Booking uzme sebi provizije 15% odnosno 75€, a od čega tebi proslijedi 25%, što iznosi oko 19€ po rezervaciji.

Kažem, bio bi grijeh ne probat, vjeruj mi.

2 Likeova

Evo ja sam probao. U tjedan dana 6000 ljudi kliknulo na njihov divan banner i nemam niti jednu rezervaciju. Dobra stvar ako se zelis obogatiti :slight_smile:

Ja koristim Booking af. na mojim nekim sajtovima već nekoliko godina, sa linkovima i upisima po gradovima (slika, malo teksta, aff link), domaće tržište.
Zaradi se oko 120 evra mesečno. Dosta otkazuju rezervacije, inače bi bilo 5x vise.
Od polovine prošle godine, ove godine, vidim da nešto slabije ide.
Ko ima ozbiljnu posetu na sajtu, sa upisima, linkovima, ne samo baner, može mnogo više od 120 evra da zaradi.

Vjerojatno sto si blize ljeti tada je i prihod veci. Aj probat cu i sa linkovima :slight_smile:

Tako je, leti je najveci prihod. Ali kako je krenulo, ne greje me nesto da ce ova godina da bude sjajna. Nasi, sa Balkana, kad rezervisu, cesto otkazuju i sitne su rezervacije dok stranci, najcesce zadrzavaju i njihove rezercije su vece, pa to vadi situaciju.
U svakom slucaju, ko ima sajt za strano trziste, sigurno da moze mnogo mnogo vise.
Hteo sam ja da pokrenem neki travel blog na eng, pisao stranim firmama za kompletnu izradu sajta, pisanje tekstova, postavljanje slika, odrzavanje, seo, ali je previse to novca.
Neki su trazili i po 10.000 dolara, uz mesecne troskove od po 1000 i nesto dolara.
Ako bi to neko lepo odradio, radio dobar seo, sigurno bi se vremenom isplatilo, a kasnije i dugorocno, zarada bi bila cista.
Samo je taj pocetni ulog poprilicno veci za moje trenutne mogucnosti.

Za 2019. sam izasao sa po 110 evra / mesecno, opada.
Mislim da mi je google pobrisao linkove koje su se odnosili na te stranice gde postoji lista smestaja sa bookinga.

1 Like

Ne znam koja ti je tematika sajta, teško da je povezana sa travel nišom, dok je kod Bugija najbolja moguća. Kod njega ljudi dolaze na sajt tako što upisuju Apartmani Mokošica, Smještaj Vodice itd… to je najbolje moguće, nema jače od toga.

1 Like

Da nije turizam, pa su to uglavnom jalove posjete…

Ali 6k klikova u tjedan dana, stvarno respektabilno… hmm, naravno Adsense ne smiješ stavit na taj sajt?

Smijem al to je sa vise stranica. Cini mi se ok provizija pa sam grupno pokrenuo. Adsense je u totalnoj banani ovaj mjesec