Deutschland, wir kommen! 🇩🇪

Svi noviji “premium” dizeli srednje klase tipa bmw 3, audi a4, c klasa, infiniti q50 od 170+ ks imaju oko 120 co2 i uvoz (tj. unos) im je puno jeftiniji nego prije, a sad ako gledas bmw m5 ili e63, jbg.

1 Like

E o tom “jbg” sam razgovarao i ovdje govorim, jer ekipa je smatrala da će i “jbg” biti osjetno jeftiniji. Nadam se skorom prelasku na 4.2 V8, ali ne iz “unosa” već sa domaćeg tržišta jer se unos ne isplati. Kako god, većinom građani nemaju koristi (ikakve) od ulaska u Eu, a država je dodatno opterećena članarinom i ostalim uplatama koje je kao članica eu dužna uplaćivati godišnje u iznosu od oko 2 milijarde kuna. Da, ne plaća to “država”, već mi, građani RH.

Kupi E30 i lupi u njega neki I6 sa oznakom S. Eto veselja… Zaboravit ćeš na EU i tamo neke bezze probleme :slight_smile:

Nisam BMW tip, Audi fan sam :slight_smile:

1 Like

Skužio sam po V8 mašini :smile:

U svakom slučaju sretno…

1 Like

što svi bježite od japanaca :smiley: haha

Jer Japanaca nema po otpadima :smiley:

Kupio sam novog Nissana (pod novi mislim - poptuno novi). Jer “nema auta do japanca, to je pouzdano, to se ne kvari, to traje”…
5 godina jamstva - (golf je tada davao 3 ili 2 godine, ne sjećam se točno, ali znam da je bilo smiješno malo spram Nissana).
I onda:

  1. Oko 7.000km (par mjeseci nakon kupnje) zablokira mjenjač u 3-oj. Nejde iz brzine. Na servisu proveo 7 dana (pod garancijom) - ja pješice na posao
  2. Oko 15.000 rikne ecu. Neće palit,nigdje ništa ne polazuje, zovi servis, plati šlepu - auto u servisu 15 dana, garancija pokrila - ali ja pješice na posao (zima, snijeg do koljena) tih 15 dana
  3. Oko 25.000 auto ujutro neće palit, opet zima i snijeg. Zovi šlepu, vozi u servis, otišao senzor radilice. 20 (dvadeset) dana sam čekao da dođe dio u servis, proljeće dočekao, garancija pokrila - ali ja šetao pješice na posao. Tada sam tražio i novi auto ali mi nisu priznali.
  4. Na 30.000 riknuo board comp. Popravak 2 dana (zamjena), garancija priznala popravak, ali ja jedan dan hodao opet pješice.
    Nakon te teške 3 godine (uz obilje drugih sitnih kvarova, od kojih dio nisam imao živaca prijavljivati niti poprvljati jer sam se htio voziti), tadašnja cura ga razbila, i nitko sretniji od mene što sam se riješio kotacala. Tad sam se zakleo: nikad više japanac :smiley:
    Kupio Audija prije 10 godina, 5 godina je bio tada star, od kvarova u tih 10 godina imao sam poderanu manžetu na prednjoj poluosovini (quattro je pa ima i zadnje poluosovine). Nakon 150.000 koliko smo “on i ja prevalili” stao nije nijednom. Tenk :slight_smile:
2 Likeova

hvala na iskustvu, kakve su toyote?

/ontopic

Toyote su navodno izvrsne što se tiče pouzdanosti (kažu - najbolje).

1 Like

Ja trenutno voim Toyota Corrola Verso 2.2 D4D, ide ko metak, ima skoro 300 000, vjerojatno ce jos toliko da ide koliko je snazna.

Svaki auto se moze pokvariti, ovisi kakav peh imas.

3 Likeova

Ja cu na proljece vjerojatno Infinitija, Q50 ili Q60, ovisno o stanju u cryptu. :sweat_smile:

Nebi kupio Audia ili BMWa jer u mom kraju ih ima koliko hoces. Grad sa najvise poreznih blokada u HR, a svaki peti auto A4, 5, 6 ili BMW 3, 5, Mercedesa ima puno manje.

2 Likeova

Nisam ja tražio Audija kad sam tada kupovao auto, tražili smo (žena i ja) nešto što je veliko, sa većom kubikažom (zbog duljih putovanja), da je udoban i siguran (abs, airbagovi pod obavezno, ostala pomoć poput esp poželjna ali nije bila uvjet) i da ima pogon na sva 4 da ne razmišljam ak naletim na snijeg. SUV smo pogledali (konkretno mazdu cx5), nije nam se svidio taj tip automobila, mercedesa ni bmw-a žena nije htjela, i slučajno smo u tom salonu naletili na Audija. Žena sjela na suvozačko mjesto, ja na vozačevo - i odmah nam je “legao”. Otišli doma, ja prošvrljao po webu da vidim na šta paziti, koje su mane, koliko košta ako je najgori scenarij u kvaru, i treći dan otišli po njega :slight_smile: velim, uopće nije bio u planu.

Trula višnja boje Corollu Verso sam testno vozio te godine kad sam kupio nissana (2003), bila je po super cijeni jer su je koristili kao testno vozilo u prodajnom salonu. Međutim nisam je mogao kupiti (iako sam je baš zbog toga išao pogledati i provozati) jer ju je dva dana nakon mog posjeta gazda salona dao suprugi (žena se sjetila da ni joj baš taj auto dobro došel). Al benzinac, ne dizel .

neznam za benzince ali motor u toj starijoj Corroli i to diesel je cini mi se jedan od najboljih motora ikad napravljenih, pronjuskajte malo njuskalo, prodaju se sa astronomskim kilometrima, 500 000 i tako, i tu je vjerojatno jos 500 000 skinuto, lol

P.S. Takvi motori se vise nece raditi jer CO2 skoro pa lupa u 200

1 Like

Generalno je malo mehsničkih kvarova u autima nakon 95-e (tipa istrošenosti motora) prije nekih 350-400.000 km, ako se motor redovito održava. Prije ode limarija i podvozje, a čak i kvarovi na motoru nisu mehanički nego rikne ili zbog senzora ili ECU-a zbog vlage. Osim ak voziš alfu, onda ode sve… :smiley:

2 Likeova

Kad vozis Alfu dva puta se obradujes :wink:

2 Likeova

1 Kada upali bez guranja :smile:
2 Kada stigneš bez da se ugasila

1 Like

Kad je kupi i kad je se riješi? :blush:

2 Likeova