Diskusija i nove teorije o evoluciji :)

Šta onda onaj gore retard radi na videu što je @dadaas postao?

On je prorok, samo nece otvoriti religiju, on se bavi nekim drugim poslom.

U onom videu je predvidio evoluciju covjeka, ono na kraju smo ja i ti i kolege sa ovog foruma… Mozda ne u kranjem obliku, ali bi se moglo reci prvi hibridi, lol

kako god, nova rasa će nastati, roboti-ljudi ili samo roboti

pa s obzirom na to koliko smo slični imam razloga da vjerujem da smo mi i majmuni imali zajedničkog pretka … pogledaj kako se majmuni ponašaju, o inteligenciji majmuna da ne pričam, koliko gena dijelimo s njima, sposobni su da nauče znakovni jezik itd. itd. i to mi sve govori da smo imali zajedničkog pretka

sigurno nije nastao za jedan tren, u vjerskim knjigama se spominje 7 dana, šta ako se tu ustvari misli na 7 vremenskih perioda, na 7 miliona ili 70 miliona ili 700 miliona … u tom slučaju se religija apsolutno poklapa sa onom teorijom što nas uče u osnovnoj školi … od amebe, razvitkom ćelija do čovjeka… who knows

šta ako su te amebe od kojih smo nastali ustvari vanzemaljci koji su došli sa nekim meteorom na zemlju … ispade da smo mi vanzemaljci, vjerujem u to :smiley:

Veliko je to AKO… na istom rangu sa Nostradamusovim ako.
Stvar je da evolucija uopste se ne bavi nastankom zivota- nego razvojem.

Nastankom zivota se bavi abiogeneza

Nisam tebi odgovarao… ali ovo sto si ti rekao potvrdjuje no sto sam ja napisao… tj nije suprotno. Nismo mi nastali od majmuna nego zajedno sa majmunima (i jos nekim zivotinjama) imamo dalekoh zajednickog pretka, samo smo otisli u posve drugacijim pravcima.

1 Like

Ruin ostavi se religije, muka mi dode od njih. Samo idu u onom pravcu kako njima odgovara, prije su ubijali ljude, a danas sire mir, pederi su bolest, a danas su i oni ljudi. Adam i Eva su prvi ljudi koje je bog stvorio, a kada se napokon sazna istina onda ce govoriti da je to bio neki simbolizam, znacenje sto ti ja znam.

4 Likeova

Kad se nesto pokaze faktualno netacnim, onda pocinje ono “a to se nije mislilo bukvalno, nego je to metafora” :smiley:

možda zato što je teže bilo objasniti tadašnjim ljudima nego nama …

Zašto je teorija evolucije tačnija od religije? Ako već ne vjeruješ u Boga jer ga ne možeš vidjeti, zašto vjeruješ u majmune ako nisi još vidio niti jednog koji se konvertovao u čovjeka?

Zato jer za jedno postoje kakvi takvi dokazi (fosili), i zato jer ta teorija funkcionira, tipa na primjeru polarni medvjed koji mjenja boju dlake jer se polar topi. Razno razni fosili pronadjeni koji to podrzavaju.

Zato jer biologija jako dobro funkcionira i jako dobro objsanjava vrste i mi spadamo pod Homo.
Evo primjer homo Erectusa:


Kostur je dokaz
Jako slican danasnjem covjeku no i jako razlicit, pa jel to podrzava evoluciju?

1 Like

tak i ja slicno razmisljam

Linjanje dlake ne govori da smo mi nastali od majmuna. Šta je problem sa kosturom, dokazuje da je nastao od majmuna? I dan danas se rađaju izrazito visoki ljudi, poremečeni itd. pa će za 1k godina reći gledajte kakvi su ovo majmuni bili?

Nisam ja rekao da smo nastali od majmuna. ja sam rekao da smo nastali odnosno evoluirali od ovog

ili mislis da je ovo neka zivotinja ili druga vrsta ljudi (niza klasa?) jer taj majmunoliki covjek sigurno nije placao danak crkvi odnosno nije bio niti priblizno religiozan kao neki danasnji ljudi? Ako je onda je takvo razmisljanje rasisticko jer onda sve rase koje nisu iste kao ona koju ti preferiras nisu ljudi.

Otkud ti ta ideja da mislim da je životinja ili niža klasa čovjeka? U to vrijeme nije bilo religije, kako će biti religiozan? Nije postojao jezik a da se nešto plaća? Pogledaj malo dokumentarce, tipa dijete koje je bilo izgubljeno u prašumi kakvo je, dakle isto je kao i mi ali kad su ga pronašli kretalo se poput životinja, što ne govori da je ono takvo rođeno, nego se prilagodilo situaciji.

Stajem na stranu milita, sve te promjene se mogu pripisati i prilagodbi covjeka/zivotinja a ne evoluciji. Npr. cinjenica zasto su ljudi recimo sve vislji objasnio bi na nacin da recimo cure vole visoke muskarce i na taj nacin eliminiraju niske tokom godina u vecini slucajeva i genetskim spajanjem visokih ljudi postaju sve vislji.

Cinjenica je da mi svi zivimo u nekom svojem uvjerenju a da na kraju dana nitko ne zna nista niti moze potvrditi jer svaka teorija se moze pobiti jer to i jest samo teorija. Moje uvjerenje vuce na stranu religije ali ne u obliku crkve nego na neku generalnu “svemirsku” koja nagraduje dobro i zlo i da smo svi na neki nacin povezani i da smrt ne znaci kraj.

Hmmm malo me to sad muci, kako nije religiozan, pa imalo bi smisla da su prvi ljudi bili najreligiozniji jer su oni bili najblize bogu. To je neko moje misljenje, a gle njega on se naterava sa zivotinjama po pasnjacima i ima na umu samo jedno: Hrana.

No religija nece izumrijet:


buduci smo se je dotakli, evo projekcija, Islam ce postat broj jedan religija u svijetu, samo treba sad molit boga (bilo kojeg) da nebude ovaj vezan uz Djihad.

To se zove evolucija. E bas tako evolucija funkcionira. Vrsta se mjenja da opstane. Jedina vrsta kje se miljardama godina nije nesto promjenila su crocodili: https://www.thoughtco.com/crocodiles-the-ancient-cousins-of-dinosaurs-1093747

EDIT:
Recimo da se sad dogodi nesto na planetu zemlji da visoki ljudi bi imali probleme neke, odnosno da bi umirali ranije, onda bi zene voljele manje ljude. No u buducnosti milim da bi zene mogle voljeti debele ljude bez nesto misica jer ce samo takvi biti na planetu zemlji.

A pravo evoluciju cemo vidjeti tamo negdje 2200 ako Elon Musk posalje ljude na Mars u misiji koja je rpedvidjena tamo negdje oko 2050. Jer barem se mozemo sloziti da ljudi koji ce generacijama zivjet na Marsu ce se sigurno promjeniti.

Ako danas pogledas prosjecnog Amerikanca i Amerikanca tamo iz 1900 reci ces da je evoluirao(ili devoluriao, lol).

He he, :blush: ovo se ti vjerojatno tješiš Dadaas, jer koliko se sjećam, ti ono imaš dosta kila? :blush: Takva budućnost nije bliska ni izvjesna, sve i da debeli ljudi prevladaju planetom, moje je mišljenje.
Isprika, pogotovo Dadaasu. :o:

Jbt svi raspravljaju o buducnosti i razvijanju ljudi kroz napredak, putuvanju na Mars i slicno izgleda da sam ja jedini ubedjen da cemo sami sebe da unistimo mozda cak i za naseg zivota. :slight_smile:

Mislim realno gledano 3 svetski (bilo da je nuklearni, bioloski ili nesto trece) ce da se desi kad tad (i to pre nego posle), a ono sto ostane nakon njega definitivno nece biti napredak. :slight_smile:

Mi smo samo mali atom nečega, kao što je i zemlja mali atom od nečega.

Iskreno mislim da postoji život i na drugim planetima/atomima, ne vjerujem da smo mi jedina đubrad u cijelom nizu atoma :smiley:

Isto tako ne vjerujem da je čovjek bio na mjesecu, i nećemo nikada moći odletiti do tih drugih živih bića… Jer zamisli da uđeš sam u sebe i gledaš svoje atome golim okom, jednostavno ne može.

Znači uživaj dok ne umreš i bye.

Hahaha, Ja sam misicavi i debeli najgora kombinacija, zato mi vaga lupa blizu stotke.

@Lavi
ma necemo za vrijeme nasega zivota, jos barem 100 godina smo sigurni (nadam se).

A onda tko zna, kao sto je u onom drugom topicu Rifkin rekao mi ljudi smo psoebna vrsta, kad se skupimo zajedno i zajedno imamo zajednicki cilj i na njemu svi do zadnjega radimo onda se stvari odvijaju brzinom svjetlosti i to je ta karta koja nas moze spasiti.

1 Like