Diverzifikacija, mirovine i ostale dugorocne i ozbiljne teme

Lajkam ovaj video 100%. Mislim da sam zeznuo stvar i putem izgubio uvid i da definitivno pre rano razmisljam o nekoj diverzifikaciji. I sam Warren Buffett kaze “Put all eggs in one basket, then watch the basket”, s tim da je taj citat ustvari pokupio od Andrew Carnegie.

Kad imaš puno više novaca (eto Dan Lok u video kaže $1M) ima smisla jedan dio prebaciti na neku nekretninu da smanjiš rizik, kao i u plemenite metale, dionice, obveznice, drugi biznis itd. Do onda, focus je prava stvar. Kako kaže Bruce Lee, više se bojim čovjeka koji je 1 udarac trenirao 10,000 puta, nego čovjeka koji je 10,000 različitih udaraca probao jednom.

Onda bi poanta mogla biti naći tu jednu stvar, taj jedan udarac, tu jednu košaru gdje si ti svjetski prvak. Dogurat jako daleko i onda krenut u investiranje izvan svoje glavne expertize i diverzifikaciju. Što naravno ne znači da ne treba štedit, to što prije kreneš, to bolje.

1 Like

Ne kužim zašto bih morao imati 1M nečega da bi išao u diversifikaciju? Onako okvirno računam; Uzmimo da zaradimo 1000€ mjesečno i zbilja se trudimo sa poslom.

Imamo 2 opcije.
Sakupljati do 1M€/kn/km pa onda ulagati u nešto, a to će se desiti za 20-40 godina.
Ili
(što je netko predložio) Kupiti stan za 65.000€ pa se za*ebavati sa time i zarađivati dodatnih 250€ mjesečno, dakle 1250€ mjesečno.

Napravio sam diversifikaciju čim sam skupio 65.000€ i automatski imam veći mjesečni prihod. Meni je opcija 2 bolja i čini se kao logičan izbor.

Jos imaj na umu iako se pare vracaju jako sporo (nekih 25 godina recimo) ti nemas nesto sto moze tako lako propasti. Jedan stan sa trideset, drugi sa cetrdeset godina i eto penzije

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja