Dobri i loši trgovci na WM forumu

ovaj tvoj post … u meduvremenu je napisan jos jedan dok sam ja pitao i smrtno sam ozbiljam

DavidViktor, također odrađen posao za njega (manji) mada iz druge države al’ sve korektno plaćeno.

Loše iskustvo slavisha, pokušao mi uvaliti traktori.biz sajt.
Na upit za analytics, nema. Na upit za awstats, ne može jer tamo ima važne sajtove, na upite za adsense, nema kanale al inzistita da mu odmah uplatim novac jer mu hitno treba večeras novac, ako ne budem zadovoljan sajtom, vrača mi pare :smiley: (daj, gdje još toga ima)
Kad sam ga pitao da mi pošalje screen barem od awstasa onda je nestao sa skypa do dan danas.

Oprezno s takvim muljatorima.

[quote=“sime_zd”]Loše iskustvo slavisha, pokušao mi uvaliti traktori.biz sajt.
Na upit za analytics, nema. Na upit za awstats, ne može jer tamo ima važne sajtove, na upite za adsense, nema kanale al inzistita da mu odmah uplatim novac jer mu hitno treba večeras novac, ako ne budem zadovoljan sajtom, vrača mi pare :smiley: (daj, gdje još toga ima)
Kad sam ga pitao da mi pošalje screen barem od awstasa onda je nestao sa skypa do dan danas.

Oprezno s takvim muljatorima.[/quote]

Također negativno iskustvo imam s tim članom.

Vraćam + članovima: webjumfer i sime_zd

Stvarno dečkima :doki::doki:

PS Konkretno mi se ne da pisat o čemu je bila riječ oko slavise. Također, neću iznosit sve webmastere s kojima sam poslaovao pozitivno (niti negativno). Zašto? Jer ova tema je dosta nepregledna i meni se zbog toga uopče ne sviđa.

Nema brige, budem napravio sticky lock sažetak ove teme koja više neće biti sticky.

Samo moram smisliti formu kako to smisleno oblikovati da bude pregledno i korisno.

vjerojatno će bti ovaj oblik.

član_ime
pozitivno: član1, član2, član3
negativno: član4 (kraći opis da se zna što je bilo)

Kod pozitive ne bi navodio opise jer vidim da se negativne stvari rijetko događaju.

[quote=“trnac”]Nema brige, budem napravio sticky lock sažetak ove teme koja više neće biti sticky.

Samo moram smisliti formu kako to smisleno oblikovati da bude pregledno i korisno.

vjerojatno će bti ovaj oblik.

član_ime
pozitivno: član1, član2, član3
negativno: član4 (kraći opis da se zna što je bilo)

Kod pozitive ne bi navodio opise jer vidim da se negativne stvari rijetko događaju[/quote]

:doki:

E da si to tak napisao odmah, već bi ja napravil svoj popis :doki:

Niš, kasnije bum se primil posla, sjetil svih s kojima sam surađival, i napisal u jedan post.

PS Ak ti treba kakva pomoć oko te nove teme, javi se na pp voljan sam pomoći.

[quote=“sime_zd”]Loše iskustvo slavisha, pokušao mi uvaliti traktori.biz sajt.
Na upit za analytics, nema. Na upit za awstats, ne može jer tamo ima važne sajtove, na upite za adsense, nema kanale al inzistita da mu odmah uplatim novac jer mu hitno treba večeras novac, ako ne budem zadovoljan sajtom, vrača mi pare :smiley: (daj, gdje još toga ima)
Kad sam ga pitao da mi pošalje screen barem od awstasa onda je nestao sa skypa do dan danas.

Oprezno s takvim muljatorima.[/quote]

Bas tako, a ja kad sam pricao da decko neverovatno laze da ima 3.500 poseta dnevno sa Alexom 4.5 miliona, neki su me napadali :nono:

Ovo je popis onih kojih se mogu sjetit, ako se nekog naknadno sjetim, napisat ću u idućem postu. Uglavnom, sa svima sam surađivao novčano.

[color=“Lime”]Plusevi[/color] za članove:

  • sime_zd
  • webjumfer
  • digits
  • MeeGo
  • TomislavS
  • adriano

To su članovi kojih se trenutno mogu sjetit. Siguran sam da ih je bilo još, ali mi trenutno niko ne pada na pamet. A bilo je i onih s kojima noFci nisu bili uključeni, tak da njih ne bum pisao. I ima nekih s kojima sada surađujem trenutno, pa ako sve prođe dobro, dodam ih na popis.


[color=“Red”]Minus[/color] za člana:

  • salavisa - prodavao je svojevremeno 5 svojih sajtova na forumu (link), gdje sam ja od tih 5 kupio 3. Dogovor je bio da mi sajtove prebaci na moj host pošto je dodatno spustio cijenu ako ne uzmem njegov host, što je meni i odgovaralo (jer je bio na [po meni] nepouzdanom hostu). No reko sam mu da pričeka neko vrijeme (cca 10-ak dan) da osposobim host za te njegove stranice jer ne dam mu baš pristup hostu sa svojom naj stranicama. Rekao je OK, i poslao mi jedan rar file sa backupom tih stranica. No i tad je bio dogovor da će mi on prebacivat sve na host, jer ja nisam znao kako iz backupa izvadit baze i ostale stvari i stavit sajt online.

I onda kad sam mu poslao podatke za host, rekao je da će to napravit ‘danas ili najkasnije sutra’, ali počelo je izmotavanje. Prvo je uploadao jedan sajt, ali nije bio isti kakav je bio na njegovom host. Da se tako izrazim, sajt je bio ‘potrgan’. A onda je rekao kako nema backupove drugih sajtova i da ih je meni poslao. Reko dobro, jesi poslao rar file, vratio mu taj rar file koji mi je poslao, da bi se uspostavilo da tu postoji samo backup od “potrgane” stranice koja je već bila online. Nakon čega je on rekao kako mi je poslao još jedan rar, koji ja naravno nikad nisam vidio. Da bi ispao ‘pošten’, rekao je da će probat nekako nać moje sajtove u arhivi, ali odugovlačilo se, odugovlačilo se, i ja sam odustao od svega toga i pomirio se od toga da nemam sajtove niti novac.

Radi se uistinu o zanemarivom novcu (makar je i to dobra dnevnica), zbog kojeg ne bih htio gubit vrijeme na prepirke i dokazivanja ko je u pravu. Siguran sam da će se on branit, i da će negirat da me prevario, ali ja se tako osjećam, i vjerujem da jesam.

Toliko od mene :win:

1 Like

Plus za DavidVictor člana.
Obavili smo izvanrednu transakciju, nadam se po zadovoljstvo obojice. Vrlo profesionalno i promptno.

Pozitivno poslovanje za članom mrcina, sve prošlo kao dogovoreno, hvala! :slight_smile:

Upravo poslujem sa userom Kečko i cini mi se sve u redu.

Bilo bi dobro da imamo jednu temu za raspravu o ovome i jednu temu gdje su samo iskustva.

Plus za

mestro67
hmatić
digits
iGoG
kromaser

Minus za

xapuc - nedostupan na kraju odustane od posla
iggysick - ne javlja se nakon dogovora
Zyex - obeca pa ne napravi nista
TomislavS - konfliktan bez pravog razloga :slight_smile:

Nitko nije nesto bas da je zajebo, vise da sa ovih par je barem meni bilo teze ostvarit neki posao, iako mislim da su ok decki i da je vrlo vjerovatno da imaju puno posla pa da se nisu stigli organizirat do kraja ili tako nesto.

Kečko : NIKAKO NE POSLOVATI S KEČKOM

Ovako, platio sam mu 1400kn unaprijed (pola od dogovorene svote).

Rekao je rok izrade (s tim da sam mu ja dao gotovu skriptu, trebalo je samo doradit) 10-15 dana.

Oduzilo se na preko 50. Odgovara na poruke svake prijestupne godine ,itd.

Ja sam platio 2 mjeseca troskove servera da bi se ta skripta testirala, naravno, nikad nije radila kako treba.

Projekt nije nikad zavrsen, novce ne zeli vratit.

Hvala bogu imam ime , prezime i broj racuna i sve mailove tako da cu ga drage volje tuzit.

Eto, samo da znate, nemojte imate posla s neozbiljnim ljudima.

Tako je to kad se dobije novac unaprijed, izgubi se volja za rad.

Totalno se slažem, digits mi je platio unaprijed za neke tekstove, još sam mu dužan 5 tekstova. Jednostavno se izgubi volja kad znaš da imaš novce u džepu.

Dobro da znam, da ti ne placam unaprijed. Mislim da nije bas tako, barem ne ako si profesionalac. Vec kada dobijes pola znas da radis sa osobom koja je isto tako profesionalna i da ces dobiti “vjerovatno” i drugi dio cim zavrsis i da ce posao biti ostvaren kako treba.

[quote=“uno”]Kečko : NIKAKO NE POSLOVATI S KEČKOM

Ovako, platio sam mu 1400kn unaprijed (pola od dogovorene svote).

Rekao je rok izrade (s tim da sam mu ja dao gotovu skriptu, trebalo je samo doradit) 10-15 dana.

Oduzilo se na preko 50. Odgovara na poruke svake prijestupne godine ,itd.

Ja sam platio 2 mjeseca troskove servera da bi se ta skripta testirala, naravno, nikad nije radila kako treba.

Projekt nije nikad zavrsen, novce ne zeli vratit.

Hvala bogu imam ime , prezime i broj racuna i sve mailove tako da cu ga drage volje tuzit.

Eto, samo da znate, nemojte imate posla s neozbiljnim ljudima.[/quote]

Glupost. Drage volje ću se odazvati na tužbu i obrazložiti sve na sudu, naime ja sam potpuno drugačijeg mišljenja. Pozdrav

Kecko, misli ti sta hoces, proizvod nije tu nakon 50 dana, rekao si 10-15.

Na sudu neces ni imat nikave sanse samom cinjenicom da u mailu stoji da si napisao 10-15 dana, proslo je 50. Svakako ces dolazit u Rijeku na sud :slight_smile:

Tu prica zavrsava, a da ne kazem sve sta sam jos prije nabrojao i sto nisam.

Slazem se sa hmaticem i Bugijem.

O tome će odlučiti sud. Kako sam rekao rado ću se odazvati. Ja znam svoje, ti znaš svoje, ti imaš mailove, ja imam mailove, ti imaš svoje stajalište i svoje mišljenje, ja svoje, a sud će na kraju donijeti odluku, daljnja diskusija me ne zanima. Pozdrav!

Sa sljedećim članovima sam imao posla i sve je prošlo bez greške:

Riba
trnac
Bugi