Dobro je uložiti $ 10 000 u affiliate site

Po meni je bolje uloziti 10000$ u affiliate site umesto kupiti 2 bitcoina. Taj sajt bi kroz 2 godine doneo jedno 150000$
I posle bi ga mogao prodati za jedno 180000-250000.

Ako vec ima neko para na izvolte da kupuje kriptovalute nek se javi meni da napravimo pravi biznis.

Pa zar nemas ti te pare? Za koliko si prodao onaj amz aff sajt? Po onim zaradama sto si kacio trebalo je valjda da je cifra solidno veca od 10k.

Slazem se da je bolje uloziti 10k u amz aff sajt no u bitkoin s tim da ja poprilicno veze nemam o bitkoinu, a bome tanak sam i sa amz aff sajtovima.

No i ove cifre koje ti iznosis su jednake ciframa koje drugi na ovoj temi o bitkoinu predvidjaju, dakle samo nagadjanja koja mogu, ali i ne moraju da se ispune. Eno kolega @andreint koji je odavno u amz aff sajtovima koji ima opasno dobre i profitabilne sajtove i vjerovatno je bas duboko u tome nedavno rece da je ulozio 20k u neki amz aff sajt i da taj sajt poslije ako se dobro sjecam godinu dana (ili godinu i po) zaradjuje sto i kusur dolara, dakle daleko od cifre koju ti predvidjas (i koju je vjerovatno i sam on predvidjao). Ne zelim da umanjim znanje tvoje ili njegovo samo kazem da je investicija nesigurna cak i u rukama znalaca svejedno ulagalo se u bitkoin ili aff sajtove. Znanje moze da koristi ali i da omane. Tako da ko god dje ulaze uz znanje koje ima zelim mu i srecu.

7 Likeova

Jbg ja dosta trosim na putovanja i kafane, re-imvestiram 25-30% zarade max. A taj sto je ulozio 20k u sajt ocigledno ne zna il je izabrao nichu bez kupaca koja ne gadja us trziste ili nije rangirao nista. Ja imam preko 200 blogova na listi blogova koji prihvataju guest postove za 20-40$. RD 500+ DR 25+ sa organic trafficom 1000+

150x30$ = 4500$ za linkove + 150 artikala po 700 reci = 1000$

I za high quality content 2.5$ - 100 reci - native us writer.

150000 reci za pocetak = 3000$ i znaci ostaje jos 1500$ za linkove.

Jebiga ko zna zna ne treba izmisljati toplu vodu nadjes nichu na empireflippers, analiziras i napravis kvalitetnije ako si sposoban i imas novca ako ne onda ni ne kreces. Ja imam jos milion nacina za trazenje dobrog sajta i niche a konkretno ovaj sajt za koji kazem
da treba uloziti 10000$ zaradjuje mesecno u proseku 8000-9500$ cars nicha. Licno sam ulazio u google analitiku jer sam se pravio da sam lazni kupac tako da znam sve artikle koji dovode posetu. Prilicno su kvalitetni artikli ali moj pisac pise bolje, linkovi su tu i tamo ima 400RD ali kad bi radio komplet whitehat link building pojeo bih ga sa 200 linkova. Dace bog ove godine da cu pokrenuti sajt. Cekam da prodam jedan jaci sajt u decembru za vecu sumu novca pa ako to prodam bicu spreman uloziti 10k$ u affiliate koji ce zaradjivati 10k. Vrlo jednostavmo.

3 Likeova

Za koliko prodaš tu listu sajtova za guest posting? :smiley:

1 Like

Hvala na mentionu. Nisam citao cijelu raspravu al pretpostavljam o cem se radi.

Nije bas da je manje od cifre koju sam predvidjao - tu je negdje, li la.

Ali… naravno da je uvijek ali :slight_smile:, kad se dodje do tih $100, scaling ide gotovo pa automatski. Evo screen tog sitea na koji se referiras

Ovaj mjesec ce biti cca $1600. Za par mjeseci je to ROI+ (govorim o ukupnom equitiju/vrijednosti sajta).

Evo mi smo interno napravili jednu inforgrafiku za nase klijente, tak da bi to moglo posluziti tu. Radi se od 24-mjesecnom growth planu novog sajta

https://drive.google.com/open?id=1yTHN_cnLSXRUNonyUcEuTDCX2K4K6qrL

Upozorenje - 28mb :smiley:

5 Likeova

Ne baljezgaj gluposti i nemoj prodavat maglu

3 Likeova

Dajrte savjet sa cime otvoriti ovu infografiku i zasto pobogu ima 28mb? Otvorim u Chromu onda se razvuce na lijevo i desno a scrolanje je gotovo nemoguce.

Pogledajte koliki je ROI za investiranje u sajtove, 50-100% npr. A za izdavanje stanova u Srbiji neto ROI bude jedva 2-3% a svi se zaluću u nekretnine i novogradnja ide u nebesa sa cenama, Balon koji se naduvava i koji će da pukne kao 2008.godine. Samo ne znam na koliko godina se okreće krug, možda na 12? :slight_smile:

Nego da se ne ide previše u OFF, da li je neko koristio https://localethereum.com za kupovinu ETH?

2 Likeova

@andreint

Evo posalji mi taj sajt gde si ulozio 20k$ a ne zaradi $100 kad je vec promasaj a ja ti napravim infografiku sta ne valja i gde je greška a kao poklon od mene dobijas link sajta gde mozes uloziti 3500$ i zaradjivaces 3000$ mesecno pa ti analiziraj/proveri to sto ti dam i napisi ovde dal sam upravu ili ne.

Ustvari evo odmah ti saljem poklon sajt:)
Pa ga ti analiziraj ako znas i napisi gde tacno baljezgam i sta sam slagao.

Evo i za vas da vidite sta sam mu poslao, prilicno loseg kvaliteta sajt a opet zaradi lepu sumu.

Sa dobrom exp domenom sa aukcije price range 300-600$ mogao bi ga stici za 5 meseci. Uz mozda i manje ulaganje u linkove.

Cisto da ne kvarimo topic sa zescim trollanjem, samo cu ostavit fotku ‘konverzacije’ i prestat pratit sta ovaj pise

1 Like

Evo sad vidim da mu nisam link poslao, evo poslacu ovde javno pa procenite sami:

https://icemakershub.com/ ovaj sajt zaradi $3000 mesecno.

Sad vi meni recite da neko sa 3500$ ne moze da napravi isto samo 3x bolje i stigne ovaj sajt kroz 10 meseci. Ko to ne moze bolje da napusti affiliate biznis zauvek.

U teoriji sve može, a možda može i u praxi, mada sa gugl je postala lutrija poslednjih godinu dana tako da ja ne bih ništa smeo tvrditi.

Inače sve je offtopic ljudi.

1 Like

Lutrija je samo ukoliko se kockas tj neces platiti za content 2.5-3$ 100 reci nego ces platiti 1$.

Ili neces platiti link 30-40$ nego ces uzimati pbn’s za tier 2 i stavljati ih na money site, pisati komentare po blogovima i spamati koje kude e to je lutrija ako radis sve po planu i programu ( https://authority.builders/ ) onda nema lutrije bar za mene.

npr ovaj icemakershub je igrao lutriju goru nego sto bih ja ikad igrao i uspelo mu je, a bez lutrije nema brige ni oko pozicije ni oko googla, on u sajt nije ulozio vise od 1500, zato sa 3500$ magija.

2 Likeova

IrfanView i zoom na 40%

Ali na kriptu ulaskom u quality altove u 2 godine od tih 10k može se napraviti i više milijuna uz bull run što smatram da će biti slučaj…

Lijepo da je dosao sajt na pozicije dobre i da raste po planu. Ja uzeh ga za primjer da se moze omanuti investicija cak i kod nekoga ko zna, drago mi je da nije omanuo i da sam pogrijesio.

I ja smartam da ce se ulaganje u aff sajtove u vecini slucajeva visestruko isplatiti, ali bome ne bi smio nikad garantovat sumu koju ce zaradjivat.

Po tvojoj infografici izgleda otprilike nešto kao što ona dva momka sa income school yt kanala rade. I oni preporučuju čini mi se skoro isti sistem razvoja sajta. Da li su samo izostavljeni sa infografike beklinkovi ili ih ne radiš toliko? Jel yt klipove radiš zbog autoriteta i jačanja sajta ili ima i posjete sa klipova? Ja uopšte ne radim yt, nemam subscribe baton i nemam info product ili neki svoj proizvod da prodajem. Vidim da svi iole veći sajtovi sve to imaju, a ja to potpuno zanemarujem čak i kad mi sajt dođe do tog nekog nivoa kad bi trebao to imati. Viđoh da si spomenuo Ezoic ads. Kakva je zarada od njih i kako plaćaju? Na njihovom sajtu viđo sliku ovu
image
Meni nešta izgleda malo $10 ecpm za dobre sajtove. Đe držiš ovakve reklame? U sidebaru?

3 Likeova

Garancija zbilja nema. Pogotovo ako ces ovisiti o SEO/google trafficu. Ima i za to lijeka.

Ovaj dokument sam slozio prije neke 3 godine. Jedino bi molio da si ga skine ko hoce, ali da ne sharea okolo jer je price-an cca $300 na BB sajtu

Link uklonio moderator Foruma

Tu sam se raspisao o generiranju traffica putem razno raznih kanala dok cekamo SEO da odradi svoje.

Income School model je solidan, da. Pogotovo za ljude koji se ne zele (pre)fokusirati na linkove - sto ja definitivno preporucam svima koji nemaju zeludac jedan dan gledati 5,000 dnevnih visitora, iduci 3,600, pa onda 6,000 da bi oslo na 2,000 (iskustvo).

Linkovi su iz tog razloga izostavljeni s infografike, Da se razumijemo, 90% mog vremena i budgeta odlazi na linkove u pocetku sajta. Kasnije se to shifta na content i linkovi se rade u velocityu kao i mojih top 5 konkurenata.

Osobno koristim Ezoic i Mediavine. Optimizaciju pustim njihovim ekipama, ja samo insertan kod :P. Nisam bas prevec fokusiran na display oglasavanje, ali definitivno dobro dodje za monetizaciju contenta koji nije affiliate.

7 Likeova

imaš jako puno klikova na reklame, na 15000 pageviewsa, 5200 klikova

30%… što je izvrsno

kako si to postigao ?

Ne racunaju se klikovi, nego impressioni. Kod Mediavinea i Ezoica nije CPC model nego CPM.

1 Like

WTF?
Gdje je tja link, saljite na PM. Ja bi molio objasnjenje zasto pise link uklonio mdoerator i ako nije ■■■■■■ dobar razlog mislim da tog moderatora treba ukloniti tko god da je ili koja je svrha ovog foruma? Da trabunjamo nebuloze u birtiji? Onda promjenite ime foruma u copijaforum.hr

Konacno nakon 5 godina dodje netko tko djeli nesto pametno i onda moderator ukloni. I imam osjecaj da ce i taj nestat ko mnogi drugi koji nisu smjeli nestat…