Dobro je uložiti $ 10 000 u affiliate site

@chiefwolfinjo Drastično su bolji jer na Flippi uopšte više nema ozbiljnih sajtova bukvalno. Ja već godinu dana nisam tamo video ništa vredno ni bidovanja. Dok na Empire Flippers su jaki sajtovi, jedina da kažem mana je što su za one sa jako velikim budžetima i što je cena često 36x mesečna zarada što je za nijansu skuplje, ali sada cene sajtova ionako idu u pravcu 3xgodišnja zarada.

@MErik Pa mogao je, al tu zaradu bi skoro celu pojele provizije na sto koraka prilikom uplate i isplate. Uvek me odbije kad vidim da nešto što je na berzi npr 170$, ja treba da platim bukvalno 200$, a gde je posle provizija i za withdraw ili slično. Npr sad je kurs evro-dinar 117,96, ja kada kupujem dobijam kurs 118 okrugo. Zamisli da u kupovini mi traže 140 a posle kad budem hteo da ga prodam opet me potkače nekim provizijama i slično i daju mi 105 na primer, pa ko bi to lud kupio po tolikoj razlici. A da ne pričam o komplikacijama na svakom koraku, sto provera itd itd.

2 Likeova

Ne mislim u bukvalnom smislu prekopirati sajt, vec nadjes kvalitetnog pisca sa US govornog podrucja i napise ti tekstove za iste kljucne reci kao sto su njegove a gledas da tvoj tekst bude kvalitetniji i da sadrzi vise reci.

Primer:

Best Ice Makers For Less Than $200

Best Counter Top Portable Ice Maker Reviews: Top 4 Deals + Buying Guide 2019

2 Likeova

To je vec potpuno nesto drugo.
Jer neko ko pocinje i ne zna koliko je opasno kopirati tekstove,procitao bi tvoj komentar i mozda prekopirao ceo sajt i zapao u velike probleme.

Jer nisu svi “strucnjaci” kao @Jeronimo034 pa da znaju sve i mogu da nabave sve :grinning: ne vidim dalju potrebu za komentarisanjem sa tobom,jer ti si na ovom forumu obican spamer,hvalisavac i provokator.

Alibaba isto ima affilate program.

Ja sam probao Booking affiliate, tačnije još uvek ga koristim na domaćim sajtovima. Mesečno, oko 150 evra,kada se uzme prosek za celu godinu.
Bilo bi i 3x više da nema otkazivanja rezervacija i mnogo mnogo više da je sajt na eng i da dolaze stranci koji bi pravili ozbiljnije rezervacije u nekim skupim hotelima. Naši ljudi rezervišu mali broj dana, mnogo otkazuju rezervacije, a i smeštaj je kod nas znatno jeftiniji. Natrci po koji iz inostranstva, pa napravi ozbiljniju rezervaciju, ali ne baš često.

Razmišljao sam da pokrenem drugi sajt, za strano tržište. Slao ponude firmama po svetu. Sajt gde bi se pisalo o raznim tur destinacijama, slično kao neki lični blog, ali malo ozbiljnije. Dobijao sam ponude za od oko 4500 evra do 15000 evra. Hteo sam da mi rade i seo, da mi pišu i tekstove za sajt,pa su neki davali neke mesečne cifre od oko 1000 evra.

Ta oblast je prebukirana na netu, pa mi se ne ulaze, pitanje je za koliko bi sajt mogao da vrati uloženi novac.

Da, i ja sam to razmišljao na engleskom ali mi deluje da skoro da nema ni mikro niše gde bi se moglo dolaziti do veće organske posete.

A što se sajta na domaćem tiče, ako budeš hteo možda da prodaš taj sajt ti javi :slight_smile:

Kolika ti je posjeta na tom siteu za hr trziste?

Kolega, ostavi nešto i nama haha :smiley:

I meni pošalji cijenu, ako je site na prodaju…

Poseta nije prevelika, od 1500 do 2000 mesecno, kad se uzme prosek za celu godinu. Najvise sa pretrazivaca, direktna poseta, a sa socijalnih mreza minimalno, ako ponekad pustim po koju objavu.

1 Like

Hehe, pa ja sam samo jednom kupio site u životu :stuck_out_tongue:

Rekao bih da je mislio na IMemperora.

To ima smisla, učinilo mi se da je replay na moj post…neka druga notifikacija me očito zbrecala. xd

…aaaa…drmko je replayao na moj post, haha…pa sam zarotirao značenje notifikacije. xd.

Ti si se pronasao jer si se navukao, pa bi sad jos pazario. Kupovina sajtova je ko tetovaza, plasticna operacija ili heroin

4 Likeova

Ma sheabo sam se zato što sam imao u notifikacijama replay na temi…a otvorim i čitam antonijin post ispod moga. :D. Nekako me prevarilo :slight_smile:

A nebi baš rekao da sam se navukao. Ja sam osoba koja pretjeruje sa detaljima i sigurno neću ići dalje dok ne dovedem ovaj site u visok stupanj sjaja…a hrpu toga želim automatizirati. A imat ću tu što raditi “čitav život”, hehe.
Doduše, trenutno se borim sa tim svojim da ne idem predaleko u detalje…i da se malo posvetim i kvantiteti. Kako god, puno posla imam na trenutnom siteu.

Inače, iako nikad dosad nisam kupio site, godinama kako sam na ovom forumu smatram da su to odlične investicije. Svi siteovi koji se prodaju ispod dvogodišnje dobiti, a koji izgledaju da posluju stabilno, smatram da su to odlične investicije. Naravno, da ih zna nastaviti održavati onaj tko ih preuzima.

Činjenica da sam baš nekidan na ovom forumu načuo da se ta praksa pomakla, i da se sada site-ovi cijene za trogodišnju zaradu…ide u prilog gornjoj konstataciji. S time da mislim da dobar site vrijedi puno više i od svoje trogodišnje zarade.

Ali ići na kvantitetu i ulagati u puno site-ova uzduž i poprijeko …to je ipak zaebana igra i puno toga onda može zamirati zbog nedovoljne posvećenosti. Tako mi se nekako čini. Treba ipak biti maher i voditi svašta paralelno.

Konkretno gore priupitah za broj posjeta za site jer to je sada moja niša :slight_smile: …i svaki info dobro dođe. I isitna, mogla bi biti zanimljiva i druga preuzimanja u istoj niši. …pa pojačavat temelje. :slight_smile:

@bozoou, samo napred, ima prostora, ali je danas znatno teze. Ja sam sa sajtom poceo u toj oblasti jos pre 8 godina, slučajno. Danas, mislim da se ne bih snašao, jer treba mnogo više truda i analize zbog konkurencije.
Evo jednog novog koji će se zasnivati na bookingu…
Pokrenuo ga je čovek koji je dugo u turizmu.
e-booking.rs

1 Like

Pa ne znaci kupovina novog sajta, zapostavljanje starog. Mozes kupovati relevantne sajtove i spajati sa tim glavnim, kao ovaj jedan od najpoznatijih seo gurua
https://neilpatel.com/blog/new-seo-strategy/

1 Like

Jep, to i napisah na kraju…da bi mogla bit zanimljiva druga preuzimanja u istoj niši. :wink:

Jel mozes i meni poslati link?

Imate link na temi @dadaas je postavio

Kako si prosla sa ovim?

Nikako. Odustala nakon dva dana od te ideje. :smirk: