Dolazi kriza - ja očekujem 2019. godine

Za Bitcoin rudarenje treba velika snaga pa vjerojatno nema, ali ja se u taj dio ne razumijem pa provjeri sa drugima.

Ne ulaži ono što nisi spreman izgubiti :wink: Ali moje mišljenje je da nećeš izgubiti nego jako dobro zaraditi, samo trebaš biti strpljiv :slight_smile:

Idem gledati Closing bell, ovo danas je zapravo puno zanimljivije nego što sam mislio. Samo da još dodam…odmah nakon objave dolar je pao, stock indexi su nakon zelenjenja ipak okrenuli u crveno, zlato je blago poraslo kao i bitcoin itd. Sve očekivano, ali i potvrda što će rasti kad stvarno krene pravo sranje čija official najava se upravo dogodila :slight_smile: Ponavljam, nakon objave nije samo skočilo zlato nego i Bitcoin :wink: Blago, ali znakovito :wink:

1 Like

Znam da je to kao kladjenje,mislio sam malo uloziti par stotina eura.Tek sada vidim da si ti osnivac najaktivnije teme na forumu :grinning: Bitcoin, Ripple, Etherium itd

Ulozi slobodno sad dok je ova cijena

@mitok šta kažeš na ovu analizu? FED je definitivno napravio tešku zbunjozu na tržištu :smiley:

To je otprilike u skladu sa onim što sam ja jučer napisao.

Dionice su odmah nakon odluke zazelenile, što je normalno s obzirom da bi novo povećanje kamatnih stopa da je do njega došlo značilo manji dotok kapitala na burzu. Onda su valjda shvatili da ipak nešto smrdi i da je gospodarstvo u lošijem stanju nego što govore i zato je na kraju dana prevladalo blago crvenilo.

Ne slažem se s ovim u tekstu da su fundamenti US gospodarstva dobri. Moje mišljenje je da su frizirirani i tumačeni kako njima paše. U nogometu 21 naprema 1 udaraca na gol ekipe A može bez problema ispasti da je ekipa A ipak izgubila 0:1 :wink:

Moje mišljenje je i da je šansa za smanjenje kamatnih stopa u ovoj godina iznad 40%, točnije da je realno očekivati smanjenje kasnije. Mogu oni odigrati suprotno da bi zamaglili oči investitorima, ali realnije mi djeluje smanjenje kasnije u godini.

Sve u svemu, meni se jučerašnji događaj čini negativan i daje potvrdu onoga što ja već dugo govorim.

Hrvatska od danas više nije u “smeće” kategoriji kreditnih rejtinga?

Ja se još uvijek nadam da kriza ne dolazi tako skoro…

1 Like

Jel mi se samo čini ili su to rekli oni koji su totalnom smeću pred krizu 2008. dali AAA+ ? :wink:

Itekako dolazi. A što se turizma tiče, pa povezano sa time i kupovne moći dobrog dijela stanovništva koje živi uz more i od turizma…Italija je već u recesiji, što vrlo lako može značiti slabiji kolovoz od očekivanog već ove godine, a čujem i da booking nije na očekivanoj razini. Kupuj Bitcoin :slight_smile:

Nema šanse. Makar se posvetio poljoprivredi i stočarstvu, botcoin je nešto što ne odgovara mojim ekonomskim svjetonazorima.
Iako, ne tvrdim da to nije dobar savjet :slight_smile:

Nisan znao ovu informaciju, tada sam imao 13 godina.
Malo me strah… :smiley:

Vi stvarno vjerujete da je Italija u recesiji?
Jedno je što je recesija po definiciji, a drugo je stvarnost.

To su sve izmišljene stvari, naravno malo se zasitilo tržište, isporuka pala, pa time i proizvodnja i kod onih firmi gdje se radilo prekovremeno, sad se prekovremeni ne radi i sad je odma recesija. Ma kako da ne.

Npr. da se u hr ukinu prekovremeni, mi bi isto završili po tome onda u recesiji, jer eto pala nam proizvodnja.

Krize ne bude sad slijedećih 50 godina u eu, ne računam grčku.

1 Like

Po definiciji je u recesiji, i to je onda znači stvarna recesija :slight_smile: Da je trenutno neka katastrofalna situacija u Italiji, nije. Da je bajno, nije.

Pretpostavljam da trolaš. Da si napisao i 5 godina umjesto 50 isto bih mislio. Ja očekujem krizu ove godine, ali naravno da nisam niti prorok niti nepogrešiv, ali 50 godina (ili čak 5), hej, trolaš čini mi se :wink:

EU puca po šavovima, i to ekonomski. Deseci novih milijardi eura bez pokrića se upumpavaju u eurozonu SVAKI mjesec i to traje godinama, kamatne stope već odavno na nuli bez plana za povećanje, a uz sve to situacija takva da se jedva održava koliko toliko prihvatljivo stanje. To je samo jedan od pokazatelja u kakvom rasulu je EU. Neda mi se dalje :wink:

trolloololo… ovo su vremena krizna… otvorila mi se dizna…
provjerite ovogodisnje ipoe i dionice…
canopy growth, levis, tencent music, lyft, uber, arbnb…etc…
zaradite pare ljudi…manite se bitcoina i mlma…

Ali upravo tu leži jedan jasan pokazatelj krize, gdje lyft, airbnb, itd. pokušavaju što prije izaći na burzu jer smatraju da će krajem godine biti pad i onda da zgrnu što više u ipou.

ne ide ekipa na ipo da zgrne pare neg da prosiri poso jer im treba kes…
radje vjerujem amerima da ce pametno potrosit kes neg nasim drljavcima…

Isti da, da zgrnu za poslovanje, to sam i mislio. Ali čitam, gledam, slušam i vidim da se tresu da što prije izađu, jer da bi q4 mogao biti kritičan ove god.

sva izvjasca i q4 su cisto informacijskog karaktera… cini mi se da treba vjerovat u biz model…ak vidis da neka firma dobro radi treba kupit kad je jeftino… shorteri to namjerno rade…ruse cjenu dobrog biza… a dobar biz je jedino onaj krajnjih korisnika… kaj kupe nekaj konkretno…

Nemoj se kladit da ne računaju i na brzi buyback

Manite se dionica sad kad je pitanje sekunde kad će se srušiti. Tko hoće neka ovo shvati ozbiljno, tko neće neka se ismijava Bitcoinu i misli da kriza neće doći još 50 godina. Meni je tako svejedno jel će me netko sa ovog foruma poslušat ili neće :slight_smile:

u DOTCOM bubbleu su masovno radili pump dump na ipou

Nadam se da su upravu…:star_struck:

Meni je najsumnjivi bubble oko cena nekretnina, vidim da se svuda u regionu naduvavaju cene novogradnje u nebesa i nekim čudom se sve rasprodaje brzo i cene samo rastu. Dokle će to trajati videćemo, mada duže od 2-3 godine još ne verujem da može.