Dolazi kriza - ja očekujem 2019. godine

Ali zato BTC se bori i uskoro bi mogao probiti granicu od 4k $ :slight_smile:

Valjda si se pogrešno izrazio jer ne vidim kakve veze ima što je po tečaju dolar slabiji od recimo eura :slight_smile: Ako ti netko treba platiti 10000 kn i platit će u USD ili EUR ili BTC tako svejedno, ti ćeš dobiti protuvrijednost od 10000 kn :slight_smile:

E evo je nažalost nužno bacanje novca.

1 Like

Zivim u malom mestu u kojem me popreko gledaju u menjacnicama i bankama kada donesem dolare,pa zato moram pretvarati u euro.

A vidjet ćeš koju granicu će probiti kada dođe kriza i kada svi shvate da je stvarno došla :wink:

Powell: “in a good place”, “we are watching”, “we have to be patient now” i slične izjave su prevladavale. Niti E od euforije ili drugim riječima…shvaća da je stanje kritično, ali pazi da mu to ne bi izletilo :slight_smile:

Dolar je komplikovanije cuvati u slamarici,padne pa slabija kupovna moc.Kada sam kupovao auto nisu hteli da cuju i primaju dolare.

Nemoj da te @brane333 čuje :smile:

Ne bih ja čuvao niti EUR, čak ni u Hrvatskoj u kojoj se brani tečaj eura. BTC je već druga priča, koliko god da ga se neki boje :wink:

1 Like

A moram cuvati euro za kupovinu a tek kad bi spomenuo da platim u BTC verovatno bi me zapalili kao nekada vestice :joy:

Moguće, dok opet ne krene ludi rast pa će ga onda opet svi htjeti :slight_smile:

Ja bih i jučer i danas i sutra radije primio uplatu u BTC nego u kunama, eurima ili dolarima :slight_smile:

Ma nije to nego kako da dam coveku na ruke BTC

Dobiješ čitava 2 feninga više nego nekidan :smiley:

Gdje ima volje ima i načina :slight_smile: Ja sam znao sjedit na piću s nekim frendom, uzet mu mobitel na max minutu, vratit mu, i onda nakon par minuta mu reći da pogleda. U tom vremenu sam skinuo app i onda sa svog moba skenirao adresu i poslao par dolara tek toliko da ih zainteresiram :slight_smile: Nekima sam to napravio dok je bio ispod $1000 i kad je cijena bila na skoro $20,000 znali su platit piće kad se spomene Bitcoin jer je tih $5 postalo skoro $100 :slight_smile:

Želim reći, jako je jednostavno čak i totalnoj neznalici platiti nešto u BTC, samo ako taj netko želi. Ali ima tema za Bitcoin :wink:

1 Like

misliš 22 bilijuna?
jer njima su bilijuni milijarde, a trilijuni su im bilijuni.

BDP cijelog svijeta je oko 137 bilijuna dolara.

Kad se podijeli na 8 milijardi ljudi ispada po glavi oko
$ 17 000.

Čuo na radiju reklamu jedne banke , kamata na stambene kredite 2.9 %.

To sve govori.
Hvala lijepa. :smile::smile:

Krize nema ni za eskime!

To jeste tako,ljudi su u vecim gradovima zahvaljujuci BTC za kratko vreme postali prepuni love,ali ja sam u manjem mestu gde je BTC isto sto i dolazak vanzemaljaca,ne mogu na pijaci kupiti voce u BTC da im dam za deset puta vecu cifru ali zato za evro ginu.

Naravno :slight_smile: 22 bilijuna dolara ili 22 trillion USD :wink:

U pravu si, to sve govori, ali malo drugačije od onog kako si vjerojatno ti to shvatio :slight_smile:

Evo vidim i da sad komentatori na CNBCu nisu baš oduševljeni onim što se dalo iščitat između redaka ovog Powellovog obraćanja. Vidim da ni investitori nisu jedinstveni i da iako im se neće dodatno smanjit dotok novca na burzu ipak su glavni US stock indexi vratili u blago crveno nakon što su zazelenili.

Okrenut će se to, vjeruj mi :slight_smile: Ja sam puno puta spustio cijenu kad se radilo o plaćanju u BTC :smiley:

1 Like

BTC dosta dugo stagnira sa 1000e manje vise nema vise onih velikih skokova i padova.Ali da ne odem o offtopic sa BTC ipak je tvoja tema kriza.

Nažalost ili na sreću dolazi, kako se uzme.

Za vecinu nas obicnih na zalost a za bogate na srecu jer ce oni,kao sto to uvek bude duplirati bogatstvo.Krize zato i postoje.

Jebiga, to je tako. Da imam ogroman kapital napravio bih isto što i onaj iz The big short filma. Tim više što puno ljudi misli da nije kritična situacija to će veće iznenađenje biti. Ja vjerujem da se kad udari kriza može dobro zaraditi i na Bitcoinu (ako se neće opet čekati da nenormalno poleti pa tek onda kupovati :slight_smile: ), a u njega može investirat svatko sa par dolara pa na više.

1 Like

Ne znam da li ima skripta za sajtove i rudarenje za bitkoin pa da postavim na neki sajt pa ko hoce neka rudari.Za svakakve koine ima ali ne znam jel ima za bitkoin.Moracu od sledeceg meseca kad mi legnu zarade deo uloziti u bitkoin pa neka cekaju na svoj red,ako opet mnogo skoci licno te zovem uzivo na cast :grinning: