Domaci Web Developeri = Ludnica

DECKO u ovoj TVOJOJ recenici je iskazano se tvoje ,znanje ,iskustvo,moral,cenjenje musterija,cenjenje kolega ,
Znaci ti si prvi napisao da sam ja nista ,moje musterije nista,stipse ,neljudi
,niko,NEGO SI TI BOG,radio za male pare , a sada radis za velike,

a ti bogca kakav uspeh,i sada ti imas pravo da nekoga smaras da je stipsa ili jeftino radi ili da zalis nekoga

alo BALAVAC smanji dozivljaje, ti si NIKO ,svako ko svoju pricu pocinje sa JA
taj je NIKO,ja ja ja ja ja a drugi su nebitni tako da mani se decko coravog posla
idi radi i naplacuj koliko hoces

ljudi su ziveli i radili i pre tebe ,kada nisi znao sta je net i web

Polakote ljudi predjoste sa teme o web developeri na vrijedjanje i svadju, opustite se. Sto se tice nasih dev i uopste cijena i svega jednostavno je koliko para toliko muzike, sve ih je vise onih sto prodaju izmjenjane teme sa themeforest i to je realnost djeca su usla u tu pricu i naplacuju to po 50-100e cak i firme neke isto to rade samo za vecu cifru. Ovi malo ozbiljniji su presli na strano trziste i ne rade uopste vise sa nasima jer nasi ljudi smatraju da to ne vrijedi toliko niti imaju budjet da to mogu da ispostuju i uglavnom se odlucuju za neko smece koje vec postoji na jos 1000 drugih sajtova.

Covek poceo da vredja ja sam salabajzer i da niti mene niti ljude koji rade samnom ne treba zaliti ,a ljude kojima sasvim odgovara sajt od 50 eura sa 5 stranica naziva stipsama koji nikada ne bi platili pravu cenu za NEKI VASIONSKI WEB koji bi imao isto 5 stranica ,
O TOME JE OVDE REC o prici JA ,on je faca a mi smo ostali KUXAC

Nakon godinu dana upast s tim prosvetiteljsko opsirnim komentarom STA, KO, KAKO treba da radi i naplacuje, TE OMALOVAZAVAT NECIJI POSAO, je van svake pameti. A vidim ne fali mu ni podrska s balkona, pravi kabare. Nakacio se na godinu dana staru objavu, mogao je doticni Brane i umrijeti u medjuvremenu, al ko bi to znao…ajde da ga opljujem!! Gdje je nestao smisao foruma, gdje je podrska, pomoc? Nego koliko vidim ima vas dosta ljubomornih na Branu, vjerovatno zbog tih nekih p**** sto se spominju u gornnjem komentaru. Stvarno ste djeco nakrivo nasađeni

Mene nitko nije nasadio a tebe ocito je, pokusaj se malo zarotirat.

Jedno je sigurno, naslov je 100% pogodjen :slight_smile:

2 Likeova

Tačno, barem se u nečemu slažemo

neko vreme sam postavljao poslice na Upwork grupi na facebooku, uglavnom izbegavam to, ali nekada kada imam nesto malo i ne tako bitno, postavim, brzo se jave , brzo se sve zavrsi. I tako sam postavio posao bas za instalaciju wordpressa, imao sam dosta sajtova , i napisem da napisu cenu za jednu stvar, da mogu placati po satu, ili da odrede cenu za jedan. I uglavnom skoro svi su bili napredni i uspesni prodavci koji cene svoj posao, pa frljaju 300-400-250, i iz radoznalosti, pitam jednog nesto iz specifikacije, niti je taj uspesni sto vodi racuna o ceni procitao istu niti je pogledao sta ima, on je video wordpress sajt, instalacija, i roknuo cenu . Uzeo sam coveka po satu, gde mu je sat 30e, odradio mi je za 1,5 i naplatio 45e po sajtu . Sa druge strane, neko ko naplacuje nesto sto neko naplacuje mnogo vise, trziste ce to urediti, jednostavno na svetu postoji stotine miliona firmi, pa jos x 10 poslodavaca, svaki dan se otvara po 30.000 sajtova, jednostavno neko ko namerno kao rusi cenu bice u manjini, i nekome kome to smeta ustvari samo znaci da on zna da to ne vredi toliko, jer da vredi ne bi se niko brinuo jer za kvalitet ljudi zele da plate i neko ko je uspesan to zna . Takodje imamo primer Fivera, koji je uspesan model za mnoge seniore koji brzo rese neki problem ili nesto urade, ali oni nisu konkurencija Upworku, jednostavno kao na traci isporucuju nesto brzo. E sada, ako neko misli da moze da uzme na tome 200e, neka uzme ali generalno trziste sve to uredi . Sa druge strane, meni su obe strane ok, oba poslovna modela, ali grditi nekoga sto navodno radi jeftino, samo pokazuje dosta o toj osobi i njegovoj uspesnosti i kvalitetu i gde je promenio fokus sa sebe na tog koji koji navodno malo naplacuje, i umesto da unapredjuje svoje vestine i gleda da bude konkurentniji , njegov bes ide na nekoga ko radi jednostavne stvari i tako ih naplacuje . Cena po satu je merodavna, a nju odredjuje trziste u zavisnosti od ponude, sto je zahtevnija stvar opada broj ponuda, opada broj kvalitetnih ponuda .

2 Likeova