Etarget - nekoliko pitanja

  1. Nakon registracije, kreiranja oglasa i implementacije na stranicu, treba li još nešto napraviti?

  2. Postoji lista od 231 portala na kojima se prikazuju oglasi. Kako se utrpati na tu listu?

  3. Tražio sam način na koji mogu povećati font uz one “malo slike-malo teksta” oglase ali nisam našao. Može li se to uopće?

1 i 2) nakon implementacije oglasa, etarget te provjerava, mislim da to ide rucno, i nakon toga se broje klikovi na oglas i njihovo prikazivanje, a ujedno si uvrsten medu onih 230 portala

  1. odabir velicine fontova je moguce samo kod kreiranja tekstualnih oglasa, kod oglasa sa slikom jos nema te opcije.

To me i zabrinjava jer je došao prvi klik ali me nema na listi. :slight_smile:

To sam i očekivao ali uvijek postoji crv sumnje.

vidis ja nisam ni vidio dali sam na listi idem odmah da vidim hmm …

Edit; ni mene nema na listi da ih kontaktiram?

[quote=“3gmobile”]vidis ja nisam ni vidio dali sam na listi idem odmah da vidim hmm …

Edit; ni mene nema na listi da ih kontaktiram?[/quote]

Ja sam ih zvao jučer, dobio sam broj mobača od nekog lika ali mi je to toliko bitno da ga nisam nazvao. :slight_smile:

J cu ih zvati …

Ni ja nisam na listi.
Ja kod njih nemogu shvatit jednu stvar, “broj oglasa je ograničen na 20, molimo koristite već kreirane oglase”. I sad, ja imam 25 sajtova, na večinu bi postavio jedan oglas, 10 oglasa sam već odbacio radi starog dizajna, i ostaje mi 3-4 oglasa, to sam stavio na 2 sajta.

A da nije toga, mogli bi na meni zarađivat pare, i ja na njima!

Drugo, njihova profesionalost mi je smješna. Zovem tamo da pitam ženu kad ću dobit isplatu mogli li mi provjerit jel sve ok, a ona mi daje mobitel nekog čovjeka, ja ga nazovem a on kaže da je na putu da nazovem natrag u ured!

Do sad nisam tražio isplatu nikad, ali prije ukidanja tj. gašenja firme u Hrv, jednostavno su mi maknuli 2000kn s računa. I sad kad odem na pregled zarade ukupno od otvaranja računa jednostavno tog nema.
Istina nisam ni njih pitao o čemu se radi, al ovo mi onak malo čudno zato neću bacat drvlje na njih… još… :slight_smile:

Htio sam oglas 728x90 i 160x600 i uvijek kod pokazivanja mi nesto rezalo oglas. Konacno skuzim da je previse oglasa u boxu, zovem a tamo puska…
nedo bog samo da trebate tehnicko pitanje, onda cete morati razgovarati sa programerom koji je slovak, zna covijek engleski ali opet…

Jes da su sredili ali to su stvari koje se ne smiju dogadjati. da ne pricam kad su mi pokusali servirati oglase koji bi bili relevantni sa keywordima na stranici. Dobijem kao kod samo za mene, postavim, a ono nikakve razlike.

Inace ja sam ih imao prije godinu dana imao (i na to se odnosi gornja prica)ali sam maknuo nije nosilo zaradu.
nadam se da su do danas barem dio toga rjesili.

[quote=“tom971”]Htio sam oglas 728x90 i 160x600 i uvijek kod pokazivanja mi nesto rezalo oglas. Konacno skuzim da je previse oglasa u boxu, zovem a tamo puska…
nedo bog samo da trebate tehnicko pitanje, onda cete morati razgovarati sa programerom koji je slovak, zna covijek engleski ali opet…

Jes da su sredili ali to su stvari koje se ne smiju dogadjati. da ne pricam kad su mi pokusali servirati oglase koji bi bili relevantni sa keywordima na stranici. Dobijem kao kod samo za mene, postavim, a ono nikakve razlike.

Inace ja sam ih imao prije godinu dana imao (i na to se odnosi gornja prica)ali sam maknuo nije nosilo zaradu.
nadam se da su do danas barem dio toga rjesili.[/quote]

Da to shvatim kao dobronamjernu preporuku? :slight_smile:

ako probas nece te boliti, vidis i bogatiji su za iskustvo, a nadam se da ces i nas obavijestiti pa smo svi na dobitku.

U svakom slucaju nije totalno negativno. Mozda danas puno bolje ide nego prije, mozda je i tematika saita kod mene bila kriva pa i nije bilo reklama. Ko zna…

Niti Šime niti susjed nemaju pohvalna iskustva. Sada sam u fazi isprobavanja pa javim kako ide.

Ma nije da nemam pohvalna iskustva, nego CTR je užas, da ima bar približan Googlovom sigurno bi njih prije koristio nego Adsense, jer imaju dobar CPC…
Nekako mi je bilo nevjerojatno da ima tako mali CTR s obzirom da sam ih poslagao gotove preko cijele stranice u ogromne blokove.

[quote=“susjed”]Ma nije da nemam pohvalna iskustva, nego CTR je užas, da ima bar približan Googlovom sigurno bi njih prije koristio nego Adsense, jer imaju dobar CPC…
Nekako mi je bilo nevjerojatno da ima tako mali CTR s obzirom da sam ih poslagao gotove preko cijele stranice u ogromne blokove.[/quote]

a koliki ti je ukupni CTR ako smijem znati? baš me zanima… :slight_smile:

I ja sam ih stavio jer sam očekivao da će te sličice donijeti koji klik viša ali njente.

Na stranici s koje sam maknuo je bilo 0,36.

Blago ti, evo meni za ovaj mj 0,102% 0,048% 0,031% 0,092% 0,010%

tesko je komentirati CTR kada on ovisi o milijardu detalja

prednosti etargeta su definitivno nacin isplate
i prikazivanje oglasa na sex stranicama

zarada se ne moze mjeriti sa googlom, ali odlicno posluzi za kombinaciju, jer poznato je da google daje dobro placene linkove samo u prvom banneru

koristim ih mjesecima i tako ce biti ubuduce

za ovo nisam znao, jer to stvarno provjereno? To je i najveca prednost pred as onda.

Da, tako je i meni… 0,054%

Ali od toga topmenu pokupi 90% klikova i stvarno ga se isplati imati. :njam: