EvaDav Monetizacija - Iskustva?

Pozdravljam Masteri,

I hope everything good going your way Forumaši.
Par domena mi je monetizovano samo jednom oglašivačkom mrežom.
Ubacio sam Evadav , ali rekao supportu da ugase Adullt i Expplicit , i sad mi nikako nema reklama xD
Kontam subota , pa da ih ne zezam puno.
Ali vidim da im je support 24/7 365.
Možda nisam fino kreirao topic ili nešto.
Oprostite admini što morate brisati za mnom :smiley:
Zanima me da li neko od vas ima iskustva sa EvaDav mrežom?

Nisam uspio pronaći topic na EvaDav.
Ako postoji , brišem ovaj.

I da ako još neko ima da preporuči neku AdMrežu
A da to nije NativeMedia , Adnow
Bio bi i refferal.

Hvala vam , svako dobro i zdravlje da vas prati. :palms_up_together::heart_hands::pray:

Mgid, Monadplug, Adskeeper. Profesionalne, jake mreze, rade i na nasim prostorima pa imaju nase oglase.

1 Like

koji format oglasa te zanima? monetag, propellerads, propush, popads, mgid, adsterra, adskeeper …

1 Like

Nešto slično Adskeeperu , ali da je na fazon Adsense-a kada pričamo o reklama koje su za Sell product.
Prodaja neke tehnologije , da ima neki travel, ili čak da se ubaci neki video AD. :smiley:
Možda je smiješno sada ovo što sam gore napisao xD
Vjerovatno bi neko rekao da ubacimo neke Amazon link bannere i da uzimam procenat ako to tak funkcionira.
Ali izgleda da pokušavam naći pravi produkt
Da kad uradim sale , da je Big :smiley:
Ali hvala gore na info , mislim da pola od tih mreža gore ne može uključiti se u stuff koji ja Masterujem hahaha
Ali top , dobro je za sada.
Samo se pokušavam expand pa sakupljam sve toolove i knowledge za taj BiG Sale

Thanks Man

to za domacu publiku radis?

1 Like

Jesi im ti to sad ambasador? :smiley:

1 Like

Nisam, ali dosta mi je ovaj forum pruzio i dosta sam korisnih stvario naucio, sta god da napisem isto to bih radio i ja i vjerujem da se uvijek sve vrati iako ne idem na to, ako bude bude… Znas ono kad doniras od srca bilo koji iznos, ucinis ok djelo, sa strane se uvijeko visestruko vrati.

Davno je vecina ovdje bila protiv njih, ja sam uvijek govorio kako jeste s tim da ih nisam poznavao niti imao veliku ulogu na njihovoj mrezi, samo sam uvijek uredno prolazio, jer su pravi igraci.
Ne moras ih voljeti, ne moraju ni oni tebe, shvati ih kao najjace kapitaliste sa ciljem da sto vise para uzmu. Oni su sistem za sebe sa svom infrastrukturom i poslovanjem u 15 drzava europe, ako ces im ti donositi pare, naravno da ce te cijeniti i pruziti vece uslove. Ono sto bih uradio da sam na mjestu autora je da bih napravio ozbiljan portal i umjesto Adsensa javio se Monadu i dogovorio se za dobre uslove vezane za CPC. Ako mogu ovi ostali portali, evo tuzlanski, mostarski i svi ostali, sto ne i autor… ili ti, ili bilo ko drugi, sad kad se kreira racun pa mozda se i hoce dobiti ocajan CPC dok se ne prodju ta osnovna testiranja oko publike, ali pokusati napraviti neku pricu sigurno bi se isplatilo. Samo profesionalno i korektno :+1:

Mgid je dobar, bolji od Adskeepera, njihove reklame su skoro pa identicne pa vjerujem i da su povezani, sad kako tacno nisam siguran. Malo je mgid i zahtjevniji oko primanja ali nista pretjerano. Plus kao i adsense imaju jako dobre izvjestaje gdje se vidi iz svake drzave pojedinacno koliko klik donosi $. Adnativia vecinom pusta sve sajtove u igru, nije mi na njihovom levelu, ali placanje je ok, zadovoljavajuce. Sto se tice urednosti isplata i to govorio sam i u prethodnim komentarima, nikad nisam imao ni minimalan problemcic ni sa jednom mrezom.

Neki od sajtova, sa redakcijama i ozbiljnom pricom, a sa njihovim (Monadovim) reklamama su: face tv, avaz, hayat, crna hronika, ekskluziva, dijaspora, grad busovaca, pressmedia, haberhana, nekad i OLX, klix…

Ako oni mogu imati uslove i biti isplativi, svi mi mozemo, evo realno osim ova 2, 3 najjaca portala ko toliko ima organskih ulaza, vecina je social. Ne vjerujem da drze njihove oglase iz prevelike ljubavi prema njima, ali ocito su jedni prema drugima korektni i ide lijepo. :slight_smile:

1 Like

evo ja sam sad u kontaktu s momkom kojem su ponudili (nakon provjere) da bude kao neki zlatni publisher gdje ce imati vecu zaradu i sta ti je znam… i to trajalo mjesec dana i isplatili to nakon nekog natezanja… na kraju zadnji mjesec nisu ni isplatili, nit odgovaraju na poruke i emailove

1 Like

Trebas znati da prica uvijek ima 2 strane, ljudi uvijek vole uljepsavati stvari i govoriti u svoju korist, to je prirodno sta se tu moze. Bukvalno, ako ne ispijas kafe sa njim, redovno pricate o svemu, ti sam provjeravas i njegove statistike itd, otpisi odma da nije sve istina. Je li moguce da oni nisu zadovoljni sa njim bili pa otkazali saradnju, pa ok to mogu povjerovati, los ti je traffic trenutno nam se ne isplati, zahvalicemo ti se i ok, ali nemojte pricati da nisu isplatili sve sto je dogovoreno, samo nemojte jer NIJE ISTINA. Uopste nema siru sliku taj momak, nije svjestan koliko su jaki da bi radi par hiljada dolara nekoga zakidali, nebitna je cifra, mogu platiti i jos ga pocastiti. :slight_smile:

Oko isplata nema uopste natezanja, ne salju menadzeri pare, svaka njihova platforma na isti nacin uplacuje. Uplate idu preko Tipalti sistema, sve automatizovano da ne moze bolje biti, niti te treba ko znati niti ti njih, ostavi podatke i cekaj. I nisu vise NET15-30 isplate, u 5 dana mozes rijesiti isplatu.

Zaradio sam ozbiljne pare ove godinu i povukao sve uredno, eto postavicu sliku zadnjeg mjeseca, sad ako ti u glavi imas da su oni prevaranti ja cu tebi tesko misljenje promijeniti, nema sanse. Ali dok ti sam ne probas i uvjeris se, tek tada ce ti biti jasno :slight_smile:

2 Likeova