Explore Feed završava se testiranjem i širi se na cijeli svijet

Mark je i pohvalio grupe, kao u fazonu tu se vrse diskusije, da je to zajednica i da imaju intereakcije. Tako da mislim, grupe nece dozivjeti nikakav pad.

1 Like

Mislim da su uradili veliko istrazivanje … ne vjerujem da ce se tek tako kaniti ove zamisli s feedom … ali greske se uvijek potkradu … opet se vracam na onaj Timeline s 2 kolone

Does this mean you are eliminating Page content from News Feed?

No. This update is not the same as the recent tests where all Page content was moved to the Explore Tab. Page posts will still appear in News Feed, though there may be fewer of them.

Dakle nista od Explore Feeda ali da ce FB stranice dozivjeti dodatan pad reacha, prema ovome sigurno hoce. Medjutim, siguran sam da ce se pronaci neke nove metode kako i dalje uzivati besplatan traffic s fejsa. Mozda live streamati sebe kako citate clanke s vasih portala? :smiley:

The first changes you’ll see will be in News Feed, where you can expect to see more from your friends, family and groups.

Mozda polagano FB fanove poceti prebacivati iz stranica u grupe? :slight_smile:

A zasto FB uopce uvodi ovakve promjene? Pa vjerojatno su primijetili da polagano dolazi do zasicenja pa su prema istrazivanjima morali postupiti tako kako bi uopce osigurali opstanak u buducnosti, da im se ne dogodi ono sto se dogodilo s primjerice myspaceom.

Uvijek će biti rupa u sistemu pa tako i sada. Mogu nabrojati za svaku godinu po jednu caku i trik uz koji se dolazilo do većeg reacha i na kraju ‘najbitnijeg’, lajkova na stranici :wink:

VI sto radite sa news sajtovima i dovodite posjetu sa facebooka… sta planirate raditi? Hocete li prodavat sve l probat radit idalje? :smiley: Ja sam se kasno ukljucio u pricu… ulozio sam oko 2000e u stranice ( i razvio sam neke svoje) i do sad sam zaradio oko 4000e… sad sam u dilemi da li da rasprodajem stranice jer kontam da vrijede 3000e (imam ponudu trenutno na 2500e bez da sam se cjenkao, znaci moglo bi gore ic) i bacit se na nesto drugo… ili nastavit i ocekivat da nece biti velik pad posle updejta- jer trneutno sa oko 1 sat dnevno u prosjeku mogu da imam oko 350-400e sto je odlicna satnica

Pa nemoj jos prodavati, svakako je najbolje pricekati da se vidi razvoj situacije. Gledaj to ovako, ne znam koliko imas lajkova, ali kako god vratio si novac. Dodatnih 2.5k ti i nije neka lova, i mozes je zaraditi pa makar ti za to trebalo 5 godina. Kuzis, kad zaradis tih opet 2.5k opet sve ti je dodatno bonus. A onako imas samo 2.5 k :smiley:

Nisi na gubitku i nemoj se zalijetati.

Al nije to pasivna zarada… da jeste- onda da, u pravu si… ostavio bih i ne bi bio problem… stvar je da se mora radit i ako zaradjujes mjesecno od toga 75e a radis 30 sati dnevno… i nije neka satnica, zar ne? :smiley:

Stvar je da je zaradjeno oko 4000e, kad bih prodao za 3000e- imao bih znaci 7000e nakon 3-4 mjeseca (zarada+ povratak pocetne investicije) i mogao bih se posvetit necemu drugom…

Zamisli sad ako padne za 50% posjeta :smiley: sreca sto nece maketi kao sto su uradili za srbiju (tamo se izgubilo 2/3 posjeta) al ce sigurno biti manja zarada

Točno se vidi da je ovo sve još uvijej u testiranju…

Danas sam lajkao novu fb stranicu i od tada do trenutno su mi na naslovnici bili valjda svi postovi te stranice od kad je napravljena (po 5-6 njihovih objava mi bude u nizu)

Sto je ovo, domaci pagovi kao da su dobili boost…reach je ludilo, dok su strani unisteni. Ima li kod vas promjena?

I ja sam sad evo pogledao i bas je tako kao sto si rekao, neki su tu norm a neki linkovi su bas skocili dosta ili je bas dobar post, ali cini mi se da je tako kako si ti rekao

Imam jednu malu domaću stranicu koju koristim za razno razne eksperimente… reach brutalan, do 50%

1 Like

Kod mene odjedanput ima 7-8 dana raja “lajka” postove stare 4-5-6 godina (slike, videa, linkove)? Takvih sam nasao vec 15-ak postova!

Kod vas…

1 Like

Na drugoj, ozbiljnoj, službenoj stranici firme mi se dogovorilo 15+ lajkova i 5-6 komentara na sliku… slika je objavljena 2014. i do jučer nije imala ni lajkove ni komentare :smiley: (objavljena na samom početku rada na fb, totalno neprofesionalna)

Šou program :smiley: hahah

1 Like

Malo nam se ulizuju iz Facebooka.

1 Like

Znaci ne haluciniram kada vidim “mrtve postove” stare 5 godina da su lajkani :slight_smile:

Huh, dobro je!

:ode da se umije:

2 Likeova

Kod mene takodje ludilo, ja posedujem oko 15 domacih stranica i mogu vam reci u zadnji 4 dana sam primetio mnogo lud reach i intertakciju, videcemo dokle ce to trajati…

Ah… “sve što je lijepo kratko traje” :slight_smile:

reče jež i siđe s ježice :stuck_out_tongue:

2 Likeova

Kod mene je vec zavrsilo trajanje :smiley: Vratilo se danas na onaj ocaj.

Znate šta? Nešto razmišljam, možda explore feed i neće biti toliko loša stvar, slažem se hoće na početku biti teško ali to je samo dok ljudi ne naviknu i prihvate explore feed kao sastavni dio facebooka, niko ne voli promjene ali se navikne vremenom na njih. Ono što je pozitivno u vezi explore feeda je to što će se tamo nalaziti samo stranice bez profila što daje dodatni prostor stranicama i vremenom ja mislim da će se u njemu povećati organski reach kako ljudi budu navikavali na ovaj novi dio facebooka…šta vi mislite?

U buducnosti ce biti nadam se dobro,ali prva 1-2 mjeseca mislim da ce biti teza tuga

1 Like