Facebook blokira postove-objave koje vode do portala

Pozz ljudi, izvinjavam se ako je ova tema vec bila iako sam pregledao teme satima nisam uspio naci nista slicno mom problemu. O cemu se naime radi: Kad pokusam sa svog portala prenijeti vijesti na fb stranicu po principu copy-paste link, fb mi ne dopusta i blokira svaki pokusaj, iako je vise od godinu dana sve radilo bez ikakvih problema i na isti princip. Poruka fb nakon blokiranja je ova: Could not scrape URL because it has been blocked. Sve zasticeno na portalu, dodatne zastite placene kod kupovine domene i hostinga, kaspersky internet security na racunaru, wordfence na portalu itd itd, ali pomoci nema. Obratio sam se naravno i fb i danima smo se dopisivali i slao im srcreenshotove problema i na kraju dobijem poruku ovog sadrzaja: **I got a reply from my internal team here. **
They investigated the URL and it looks like the site that you are linking is malicious. This URL will remain blocked for now. Please let me know if you have any other questions or concerns.
Ima li neko ikakvo rjesenje i da li je neko dozivio slican ili isti problem?

domena je problem, vjerovatno blokirana jos prije od facebooka…

Da li ti domena ima sličan naziv kao ovi današnji recepti i click-bait sajtovi?

Domena nije nekog uobicajenog naziva, nastojao sam biti drugaciji, www.zavnews.net i nije bilo uopce problema sa fb do prije 10 dana kad su sa fb stranice nestale sve objave sa portala i uopce mi vise ne dopusta postavljanje objava. Radio sam i promocije uredno i sve stimalo ali sad jednostavno nece. Ovi vlasnici hostinga su pregledali sve i tvrde da nije do njih i da kod njih sve uredno funkcionira, znate kako to vec ide kad im se obratite.

Domena ti je stavljena na crnu listu od strane Facebooka zbog prevelikog spama na njihovoj mrezi. Obavljivao si po grupama linkove. Cela prica.

1 Like

Naravno da je spamovao. Budi čovjek i priznaj. :joy:

Ma ljudi boziji kake grupe kakvi linkovi kakvi bakraci, nikad niti jedan link nije objavljen na bilo kakvoj grupi osim na mojoj fb stranici vezanoj za portal. Ako se racuna to sto neko eventualno podijeli neki link na svom profilu onda je to sav grijeh koji je pocinjen. Fb inace uradi neke stvari bez ikakvog objasnjenja, i ovdje logika prestaje. Kako objasnjavate to da mi uredno nude promociju portala i da to funkcionira jer ako je portal blokiran i maliciozan i blokiran i ako na njemu nesto ne stima onda ni promocija ne vrijedi osim ako se moze zaraditi koji dolar onda svi principi padaju u vodu kad je fb u pitanju. Dakle 15 mjeseci mukotrpnog rada fb jednostavno blokira i vraca te na pocetak bez ikakvog objasnjenja. I nemojte se zezati jer vas sutra isto ceka, ako neko ima neko razumno objasnjenje neka kaze a u svakom slucaju hvala na bilo kakvom odgovoru koji nije ironicne prirode… =D

Hoces da kazes 15 meseci mukotrpnog rada i imas svega 824 lajkova od kojih si zaradjivao citavih 15 meseci bez objavljivanja u grupe ? Ovaj vic ti je dobar, daj jos neki.

Smiješan si :joy: :joy:

1 Like

Kao prvo nisam zaradjivao jer ovo je potpuno volonterski rad nekoliko mladih studenata koji nemaju niti jedan cent, ili marku ili dolar od svega sto rade. Lajkovi se dobiju na promocijama a one se placaju a ovi momci nemaju odakle platiti toliko, tek poneka promocija koju plate neki dobri ljudi sa par dolara ili eura, a kad kazem mukotrpan rad onda mislim na sav posao koji se radi oko portala i oni koji nisu radili nikad na portalima onda nece razumjeti ovo, pogotovo kad je u pitanju portal iza kojeg niko ne stoji i kojeg niko ne finansira, cak su i reklame na njemu besplatne, sve volonterski a kad nisi niciji onda ti je tesko i lajk obicni na fb zaraditi a pogotovo kad se ne bavis crnom hronikom i budalastinama tipa zute stampe i kad pokusas biti pozitivan eh tad si donji, bas kao sto i vi pojedini to potvrdjujete svojim odnosom i odgovorima. Nebitno, zamislite da nisam nista pitao jer ovdje definitivno necu naci odgovor iako su me vlasnici hostinga koji su mi prodali domenu uputili ovdje. Idem ja negdje drugdje, pozz ljudi svako dobro vam zelim…

Eto, bar si priznao. :ok_hand:

Jedino što bi mogao uraditi je poslati im poruku da je to greška i puno sreće da ti odgovore.

U međuvremenu možeš napraviti sljedeće.
Kreiraš subdomenu npr web.domena.com (ili bilo koji drugi naziv subdomene),
Odradiš redirect da ide sa glavne domene na subdomenu (s tim da web sadržaj onda treba bit smješten na subdomenu)

Eto sad ste potjerali čovjeka, ne valja čim se spominje volontiranje. :blush:
@samky imao sam i ja sličan problem, pisao im više puta, nisu mi odgovorili, ali se je riješilo nakon nekog vremena. :+1: Tako će biti i tebi ako je to istina što pišeš. Ovo gore sa redirektima zanemari, to neće raditi. :o:

1 Like

Poslao sam barem 10 puta poruku da je to greska i s njima sam na liniji vec nekih 5 dana, mailova mnogo sam dobio i poslao, screenshotova sa problemom itd itd ali sve uzalud. Cak su me i zvali telefonom ali neki momak koji slabo govori engleski i na drugoj strani ja koji je slican njemu pa ga jos manje kontam. U svakom slucaju hvala ti, pokusam ovo cim prije, pozz

Nadam se da ce biti rijeseno nakon nekog vremena, naravno da je istina sve sto sam rekao, hvala na konstruktivnosti i razumijevanju, veliki pozdrav… :wink:

1 Like

I ja sam mišljenja da je ovo sa kreiranjem subdomene i preusmjeravanjem samo gubljenje vremena. Ako ti je domena na crnoj listi tada se to odnosi i na sve postojeće ili novokreirane subdomene povezane sa tom domenom. No, svejedno, čovjek se bar potrudio dati rješenje.

1 Like

Što se tiče redirecta, to radi. Znam lično jednog, kupio je domenu, bila slobodna, međutim nije znao da je već blokirana od FB od ranije, odradio je redirect i sada kada podijeli nešto, sa domena.com povuče mu web.domena.com.

Takođoer pri provjeri na sharing debugger, je sljedeće:
Fetched URL: domena .com
Canonical URL: web. domena .com

EDIT:

@samky
Eh sad, kod tebe na tvojoj domeni daje sljedeće:
We can’t review this website because the content doesn’t meet our Community Standards.

Dok je kod njeg bilo nešto tipa, this domain URL has been blocked.

Tako da ne znam da li će to praviti neku razliku.

1 Like

Ovo je u najmanju ruku vrlo upitno, ali sve i da će raditi, kao da je jednostavno prebaciti cijeli site u podfolder? :frowning: Tim više što je to SEO udarac koji nije za preporučiti. Posebno nema smisla ako će se problem riješiti nakon nekog vremena… :slight_smile:
Dakle, dovoljno? :o:

1 Like

Da vidio sam da fb kaze to kako ne zadovoljava njihove norme i ja ih pitam kako to da je cijelo vrijeme zadovoljavao, i da je funkcioniralo i da nista nije mijenjano od pocetka, i naravno nema odgovora. Tek ono uobicajeno daj nam detalje problema da to pokusamo rijesiti i na tome se zavrsi. Cekam jos neko vrijeme pa vidim sta ce biti a u medjuvremenu pokusam ovo sa redirektom, hvala u svakom slucaju…

Najmanju ili najveću ruku, ja ti kažem da to radi i funkcioniše.
Da je jednostavno prebaciti, jeste.

Ali to si upravu da to jeste udarac za SEO, o kojem nisam razmišljao, fokusirao sam se na riješenje, bez potencijalnih posljedica. :beers:

1 Like