Facebook email

Sta mislite o njihovom novom projektu?
Hoce li stvarno ugroziti gmail? Moje mišljenje, nece doci ni do koljena gmail-u.

I ja mislim da neće.
Većina facebook korisnika su toliko informatički glupi da ni ne znaju kreirati mail, niti mail koriste.
(većini u susjedstvu sam ja kreirao mail samo da bi se mogli registrirati na face).

Oni koji su informatički malo obrazovaniji će ostati na gmailu ili drugima. Facebookovcima je dovoljan inbox i chat, mail im je nešto prekoplicirano.

Google/gmail imaju jos uvijek veliku prednost u resursima (serveri) ali i znanju (programeri)

ali… sumnjam da je ekipa u facebooku glupa, ako usmjere 1 milijardu dolara prema email servisu, mozda nece preskociti gmail ali ce sigurno pojesti za dorucak yahoo mail i neke druge slabije tvrtke.

stara garda moze pljuvat po facebooku i znanju njegovih korisnika, ali tesko da se takva masa usera moze zanemariti

He he… pa yahoo ima 300 miliona email korisnika, a gmail oko 170 miliona.
Nemoj pricati o necemu u sto nisi upucen :wink:

Medjutim vladar email podrucja je microsoft (hotmail, live…), sa malo vise nego sto ima yahoo, 350 miliona.

Mislim da facebook nema sanse da privuce ozbiljne korisnike (moje misljenje), mozda neke zalutale klince sa facebok-a.

Drago mi je da se ovo događa jer konačno će fejs izaći iz svojeg okruženja i vidjeti će se koja je snaga tog servisa izvan svog okruženja.

Zašto su mediji složili sliku da je ovo napad na Gmail, a ne na Yahoo ili Microsoft?
Pa tu su i Yahoo i Microsoft uz bok Gmailu.

Mediji čine čuda, i mislim da iza svega stoji Microsoft.
Micosfot i Google si baš nisu najbolji pa me uopće ne čudi što se radi Gmail “Killeru”.

Fejsbuk je samo puppet u igri korporacija, možda griješim, ali mislim da je tako.

A di će fejsbuk nabaviti milijardu dolara?
Osim ako im neki šeik ne dade.

Pa Facebook je nedavno integrirao Bingove rezultate u svoju tražilicu, zar ne? A aktualna je i frka oko uvoza kontakata iz Gmaila u FB.

Facebook je za mene personifikacija svog smeća ovog svijeta, turbofolk na globalnoj razini. Raj za polusvijet, ološ… Osobno ga prezirem i navijam za Google.

Ma mene najviše strah toga da će svi stranice i sadržaj trpati na faceu, više se neće ni posjećivati druge stranice.
Npr, više se ne tipka u google smiješne slike i ide na sajtove nego se traže face grupe sa smiješnim slikama.
Koliko samo firmi radi stranicu na faceu, umjesto da napravi svoj web site. Koliko tu gube web dizajn firme samo.

Facebook je pridonio popularizaciji interneta, ali zato pomalo uništava webmajstore. I ja bi bio najsretniji kada bi se face jednostavno ugasio.

[quote=“sime_zd”]Ma mene najviše strah toga da će svi stranice i sadržaj trpati na faceu, više se neće ni posjećivati druge stranice.
Npr, više se ne tipka u google smiješne slike i ide na sajtove nego se traže face grupe sa smiješnim slikama.
Koliko samo firmi radi stranicu na faceu, umjesto da napravi svoj web site. Koliko tu gube web dizajn firme samo.

Facebook je pridonio popularizaciji interneta, ali zato pomalo uništava webmajstore. I ja bi bio najsretniji kada bi se face jednostavno ugasio.[/quote]

AMEN!

Ugasit će se, al prije ameri moraju izmisliti novi drek s kojim će mazati ljude…

Ljudi zaradjuju milijarde na facebooku, nema sanse da se ugasi!

Facebook nema šanse protiv google-a zbog SAMO jedne stvari. Kad bi promijenio “to” mogo bi pregazit google bez problema.

Nagradno pitanje za sve članove foruma, o čemu se radi?

Ko točno odgovori dobije pivo

Stvar je zapravo vrlo očita, ali nitko očito to ne kuži

[quote=“ruud”]Facebook nema šanse protiv google-a zbog SAMO jedne stvari. Kad bi promijenio “to” mogo bi pregazit google bez problema.

Nagradno pitanje za sve članove foruma, o čemu se radi?

Ko točno odgovori dobije pivo[/quote]

Google je toliko u nasim zivotima da uskoro ocekujem da pocnu proizvoditi ves masine :smiley:

Tako da ne vjerujem da ce Facebook moci ista uraditi po tom pitanju.

Da sve to stoji samo se faktor vremena mora uzeti u obzir i novi korisnici koji će nas pregaziti.
Gledam klince u svom okruženju i prvo što se otvara kod odlaska na net je facebook. Bti će zanimljivo vidjeti razvoj događaja i facebook mail.

Nisam neki paranoik ali ovo korak po korak, mic po mic ide prema Orwellovoj 1984.

Ne bi se iznenadio da sve te velike firme (Microsoft, Oracle, Google, Facebook, Yahoo,…) surađuju daleko više nego što prikazuju.

tko zarađuje milijarde?
Facebook je rupa bez dna isto kao i svaka druga socijalna mreža.
Iako su objavili da konačno idu u plus, bez Microsofta iza sebe, bilo bi samo pitanje koliko bi išli u minus.

Ja se samo nadam da informacije iz facebook mail-a neće ‘curit’ ko što sve ostalo curi.

[quote=“trnac”]Nisam neki paranoik ali ovo korak po korak, mic po mic ide prema Orwellovoj 1984.

Ne bi se iznenadio da sve te velike firme (Microsoft, Oracle, Google, Facebook, Yahoo,…) surađuju daleko više nego što prikazuju.[/quote]

Ko nasi “zaraceni” politicari :smiley: (mislim na BiH)

evo baš pročitao na večernjem izbacuju i novi “Wave”, znaći fejs je konaćno krenuo u akciju.
Vjerovatno su zakljućili da mogu imati i 1000 milijardi korisnika i nikakve koristi od toga.
A ove usluge će prije ili poslje sigurno početi naplačivati.
A običnim smrtnicima će ostati Fejsbuk kakav danas poznajemo.