Facebook email

još malo pa će i facetube otvorit, gmail rulz :doki:

YouTube izvlaci Google i to puno, vise nego sto i mislimo. Koliko god da je Google u nasim zivotima na Googlu samp pretrazujemo sto u prosjeku po danu traje mozda nekih 30 min, dok smo na YouTube-u u prosjeku po sat ili dva pa mozda i vise.

Dakle ako se gleda po broju provedenih minuta Google je ispred Face-a bas zbog YouTubea. To je bar moje misljenje!

[quote=“chida”]YouTube izvlaci Google i to puno, vise nego sto i mislimo. Koliko god da je Google u nasim zivotima na Googlu samp pretrazujemo sto u prosjeku po danu traje mozda nekih 30 min, dok smo na YouTube-u u prosjeku po sat ili dva pa mozda i vise.

Dakle ako se gleda po broju provedenih minuta Google je ispred Face-a bas zbog YouTubea. To je bar moje misljenje![/quote]

Inace YouTube pravi veliki minus Google-u, valja finansirati te servere i ljude.

Kod mene je slucaj da sam vise na pretrazivacima tokom dana nego na YouTube. Ipak sam ja webmajstor :smiley:

[quote=“nike”]Inace YouTube pravi veliki minus Google-u, valja finansirati te servere i ljude.

Kod mene je slucaj da sam vise na pretrazivacima tokom dana nego na YouTube. Ipak sam ja webmajstor :D[/quote]

YouTube ce ispuniti svoju svrhu kada Google TV pocne dominirati TV ekranima :wink: Vidit cete koliko je YouTube u stvari isplativa akvizicija i ulaganje za Google cak i nakon svih ovih godina gubitaka.

Sto se tice Facebook social inboxa, zatrazio sam pozivnicu za betu, po meni genijalno. Naravno, ne za poslovni mail, ali za osobni, savrseno.

Da youtube stvara velike minuse googleu, ali prinosi mu dobar imidž, a imaju oni i u planu kako sve to preokrenuti. FB nije tako velika zvjerka kako se predstavlja, bez MS-a i još par jakih iza sebe to je projekt koji se mora prodati google-u ili MS-u, druga je stvar što će njima to jako puno vrijedit. Mislim očito je i da FB nije opće izlistiran ni na jednoj burzi, a stvar je u tome da rijetko ko bi kupio njegove dionice poznavajući neke činjenice.
Google je posve druga priča. On ima milijune servisa i jako lako dolazi do love, mislim 33B dolara imaju samo za trošenje, ne znam ko toliko ima…

Facebook je govance. Nista drugo osim abusanja dumb usera ne vidim kao svrhu te mreze.
Ne volim ga, fakat :slight_smile: Rasadnik gluposti.

[quote=“Kečko”]Da youtube stvara velike minuse googleu, ali prinosi mu dobar imidž, a imaju oni i u planu kako sve to preokrenuti. FB nije tako velika zvjerka kako se predstavlja, bez MS-a i još par jakih iza sebe to je projekt koji se mora prodati google-u ili MS-u, druga je stvar što će njima to jako puno vrijedit. Mislim očito je i da FB nije opće izlistiran ni na jednoj burzi, a stvar je u tome da rijetko ko bi kupio njegove dionice poznavajući neke činjenice.
Google je posve druga priča. On ima milijune servisa i jako lako dolazi do love, mislim 33B dolara imaju samo za trošenje, ne znam ko toliko ima…[/quote]

Za 5 godina, FB ce moci kupiti Google i Microsoft sa jednogodisnjom zaradom. Ni Google ni Microsoft vec sada ne mogu kupiti FB. Pogledaj malo u koji budžet FB grabi :wink:
http://techcrunch.com/2010/10/02/facebook-bigger-google/

[quote=“w00t”]Za 5 godina, FB ce moci kupiti Google i Microsoft sa jednogodisnjom zaradom. Ni Google ni Microsoft vec sada ne mogu kupiti FB. Pogledaj malo u koji budžet FB grabi :wink:
http://techcrunch.com/2010/10/02/facebook-bigger-google/
[/quote]

This is not about the revenue streams Facebook has; it’s about the revenue streams they’re about to have.

Kuzis. Ljepo razrađeno, al nemaju ništa za ponudit visitorima in long run. Postotak starijih korisnika koristi druge webove, dokle mlađarija od 8-16 godina nikom ne koristi, osim B’Hatterima.

e i p.s.
onda spazim od autora navod u istom članku:
…Kottke was right except for one detail: the most improtant company in the world is Apple, not Google. In any case, I am going to make a similar prediction…

Poštujem iDrekece koje proizvode, i ljepe su to igračke, al ova rečenica nema smisla. Shodno tome, članak bi po meni dobro stajao na index.hr-u budući da su to senzacionalističke špekulacije.
Ali, we see.

[quote=“Nosf”]This is not about the revenue streams Facebook has; it’s about the revenue streams they’re about to have.

Kuzis. Ljepo razrađeno, al nemaju ništa za ponudit visitorima in long run. Postotak starijih korisnika koristi druge webove, dokle mlađarija od 8-16 godina nikom ne koristi, osim B’Hatterima.

[/quote]

Ta populacija je samo 10.4% Facebookovih korisnika. (


), znaci ta pretpostavka ti je u potpunosti kriva.

Facebook grabi u puno vece trziste od kontekstualnog oglasavanja i jedino sto bi Google-u moglo omoguciti da ostane iole blizu u profitu sa Facebookom u nadolazecim godinama je YouTube + Google TV a oni to dobro znaju inije slucajno da se toliko ulaze u te proizvode :wink:

Ne vjerujem ništa ja u to, a s druge strane ne vjerujem ni da bi google tako nešto dozvolio. GOogle je trenutno 10X veća firma od facebooka i ima toliko love da taman lako kupi cijeli facebook. Druga priča je što on nije na prodaju :))

Gledaj tu se prica o puno kompleksnijim stvarima od onog sto jedan developer a posebno bez pristupa potrebnim informacijama i trendovima rasta odnosno pada može zakljuciti tako da je tvoje misljenje o tome u potpunosti nevažno :smiley: Moje misljenej je nevažno, ali ja barem razumijem o cemu pricaju ljudi koji podatke imaju i koji ih iznose :wink:

Fakat kolko laprdanja gluposti. Ako nemate ništa pametno za napisati, bolje ostavite prazno.

Ma face će izaći iz mode kao forumi, myspace i blogovi, tako da je glupo uspoređivat ga sa googlom. Uostalom google je puno više od tražilice, pa i samog interneta.

Dok bude interneta pretraživanje će biti ono bez čega se taj internet ne može ni zamisliti, a dok bude oglašavanja na internetu pretraživanje će uvijek biti najmoćniji marketinški alat interneta. Korisnik traži to, a ti mu servis baš to što traži i amen.

Youtube je sigurniji od facea, video će uvijek biti dio interneta, facebook neće, baš ona, dok glupi ameri ne izmisle nešto novo.

[SIZE=“1”][color=“White”]prazno[/color][/size]

Ja mislim da je cijela priča oko Facebookovog chat-mail-whatevera previše napuhana, ali to me ne čudi - kad nešto predstavljaš, treba dignut prašinu. Bilo bi točno reć kako Facebook unaprjeđuje svoju komunikaciju novim originalnim modelom.

Hoće li on uspjeti ovisi o nekoliko stvari

  • koliko je dobra ideja
  • koliko je dobra realizacija

Wave po mom mišljenju nije uspio jer je ideja bila osrednja a realizacija loša, a za Fmail (i sve što uz njega ide) mislim da ideja nije nešto posebno, a realizacija može a ne mora biti uspješna (sadašnji Facebook chat primjerice nije ni do koljena gtalku).

Dakle, ne mislim da dolazi neka revolucija, ostajem vjeran gmailu i Googleu koji su mi draži kao tvrtka (Facebook volim kao proizvod, ali ne cijenim Zuckerberga), a ovo ću isprobati radi znatiželje.

Jesam spomenuo da mrzim tu socijalnu komunu? Fuj. (nije ni ovo pametan napis, al eto)

Ma brijem da Fujsbuk nece nikad nece izac iz mode, sa godinama ce mu rast korisnici, a s druge strane se nemoze uspoređivat sa forumima, blogovima itd. jer fejs je mjesto gdje imas pristup svim privatnim podatcima neke osobe, sto ljude jako zanima.

Mislim da će facebook samo rasti. Ipak nove generacije vise na njemu, a kasnije će im ostati pod homepage ukoliko će FB raditi dobar posao na unapređivanju i sl, a hoće.

a neznam, s reklamiranjem nemogu pratiti taj trend (*2 dobit godišnje) jer reklamiraje funkcionira samo unutar fejsa dok Google drži internet.
Jedino kako to mogu uzdrmati da izvedu nešto kao što su sa komentarima i ostalim widgetima. Korisnik ako je logiran u fejs i pojavi se na nečijem sajtu prikazuju mu se prilagođeni oglasi. Tu je zlatni rudnik, meni se čini.

Page Views s kojima se vole potezati i koji idu debelo u korist fejsa je totalna glupost jer ako ste imali priliku vidjeti neku mlađu osobu kako koristi fejs, onda ste mogli i vidjeti zašto toliki Page Views. U kojih 10 minuta, mislim da se otvori barem 50 stranica ako ne i više.

Bez Microsoftove podrške, znanja, iskustva sumnjam da fejs ima što raditi u otvorenim vodama. A lako se može dogoditi “bumerang” da se ništa drugo ne dogodi nego da korisnici od Microsofta prebace na fejs servise.

Uglavnom biti će zanimljivo.

a neznam, s reklamiranjem nemogu pratiti taj trend (*2 dobit godišnje) jer reklamiranje funkcionira samo unutar fejsa dok Google drži internet.
Jedino kako to mogu uzdrmati da izvedu nešto kao što su sa komentarima i ostalim widgetima. Korisnik ako je logiran u fejs i pojavi se na nečijem sajtu prikazuju mu se prilagođeni oglasi. Tu je zlatni rudnik, meni se čini.

Page Views s kojima se vole potezati i koji idu debelo u korist fejsa je totalna glupost jer ako ste imali priliku vidjeti neku mlađu osobu kako koristi fejs, onda ste mogli i vidjeti zašto toliki Page Views. U kojih 10 minuta, mislim da se otvori barem 50 stranica ako ne i više.

Bez Microsoftove podrške, znanja, iskustva sumnjam da fejs ima što raditi u otvorenim vodama. A lako se može dogoditi “bumerang” da se ništa drugo ne dogodi nego da korisnici od Microsofta prebace na Fejs servise.

Uglavnom biti će zanimljivo.