Facebook email

[quote=“y-fashion”]Pa Facebook je nedavno integrirao Bingove rezultate u svoju tražilicu, zar ne? A aktualna je i frka oko uvoza kontakata iz Gmaila u FB.

Facebook je za mene personifikacija svog smeća ovog svijeta, turbofolk na globalnoj razini. Raj za polusvijet, ološ… Osobno ga prezirem i navijam za Google.[/QUOTE[

potpis do krova

[quote=“y-fashion”]Pa Facebook je nedavno integrirao Bingove rezultate u svoju tražilicu, zar ne? A aktualna je i frka oko uvoza kontakata iz Gmaila u FB.

Facebook je za mene personifikacija svog smeća ovog svijeta, turbofolk na globalnoj razini. Raj za polusvijet, ološ… Osobno ga prezirem i navijam za Google.[/quote]

potpis do krova

Osobno, ne koristim Face.
Ali, znam da je mail kao takav potpuno arhaičan, spor i nesiguran servis pa podržavam svakog tko pokušava dodati nekakvu novu dimenziju komunikaciji. Barem do trenutka dok netko doista ne stvori novi, bolji standard.

Također osobno, smatram da je objedinjavanje i personaliziranje komunikacijskih metoda dobra ideja.

Nadalje, bogohulno je stavljati Microsoft, HP ili IBM s jedne strane u istu rečenicu sa Googleom ili Faceom s druge strane. To su tolike razlike u poslovnim modelima, zalihama gotovine, stabilnosti itd. da je to čisto miješanje jabuka i krušaka.

Nadalje, ne vidim kakve veze ima Gmail (inače, prosječan free mail sustav koji nije niti do gležnja niti jednom komercijalnom mail sustavu) s ovom novom Face uslugom. Dapače, smatram da više razloga za brigu imaju doista veliki free mail sustavi (Hotmail, Yahoo…). Međutim, dok god se ne ponudi nekakva automatska “translacija” stare u novu mail adresu (nešto kao prijenos broja između mobilnih operatora, ali strašno jednostavnije - npr. označavanje jednog jedinog checkboxa), svaki je “novi” free mail provider osuđen na mukotrpno skupljanje portfelja korisnika.

Također osobno, podržavam svaku novu uslugu. Pogotovo ako ima ambiciju ići prema tome da pokaže svijetu svu površnost i nedorečenost poluproizvoda iz radionice Google štreberčina…

[quote=“gorrc”]a neznam, s reklamiranjem nemogu pratiti taj trend (*2 dobit godišnje) jer reklamiranje funkcionira samo unutar fejsa dok Google drži internet.
Jedino kako to mogu uzdrmati da izvedu nešto kao što su sa komentarima i ostalim widgetima. Korisnik ako je logiran u fejs i pojavi se na nečijem sajtu prikazuju mu se prilagođeni oglasi. Tu je zlatni rudnik, meni se čini.

Page Views s kojima se vole potezati i koji idu debelo u korist fejsa je totalna glupost jer ako ste imali priliku vidjeti neku mlađu osobu kako koristi fejs, onda ste mogli i vidjeti zašto toliki Page Views. U kojih 10 minuta, mislim da se otvori barem 50 stranica ako ne i više.

Bez Microsoftove podrške, znanja, iskustva sumnjam da fejs ima što raditi u otvorenim vodama. A lako se može dogoditi “bumerang” da se ništa drugo ne dogodi nego da korisnici od Microsofta prebace na Fejs servise.

Uglavnom biti će zanimljivo.[/quote]

Ako misliš na Googleov content network, udio je zanemariv u odnosu na Googlovu zaradu od search advertisinga. Ta ideja da Google drži internet pada u vodu jer vec sada je Facebook posjeceniji u SAD-u od Googlea a uskoro ce biti i globalno.

Page Views je važan faktor kada ciljaš na tržište na koje FB cilja a to nije kontekstualno oglašavanje vec brand awareness i demand generation budžet, koji iznosi 90% od sveukupnog 600 milijardi dolara teškog tržišta oglašavanja. U prijevodu, Google ne može prici ni blizu desetini potencijalne zarade Facebooka za 5 godina.

Mislim da na googlovu zaradu od search advertisinga opada oko 70% njegovog adwords prihoda, dok na adsense mrežu pada ostalih 30% i ovaj drugi dio je u porastu.

Kad se tu uzme činjenica da google adsense objavljivačima plača 70% a 30% ostavi sebi, dok kod search advertisinga SVE ostavi sebi, lako je zaključit da nije velika razlika u količini oglasa na google tražilicama i adsense mreži sajtova. Razlika u zaradi je što je google kod adsensa dijeli sa drugima.

Uostalom, dovoljno je otići na 2 sajta na internetu i barem jedan će imati google oglase pa činjenica da je to za zanemarit i ne stoji baš.

[quote=“hrvojesb”]Sta mislite o njihovom novom projektu?
[/quote]

Nista, dok ne vidim sta su napravili. :smiley:

Ideja mi je generalno dobra i mislim da e-mail komunikacija ne iskoristava potencijal kakav postoji u komunikaciji na internetu. Dakle, poboljsanja su svakako moguca, a sad kakva tocno poboljsanja i da li ce ih ljudi prihvati treba tek vidjeti.

[quote=“ruud”]Facebook nema šanse protiv google-a zbog SAMO jedne stvari. Kad bi promijenio “to” mogo bi pregazit google bez problema.

Nagradno pitanje za sve članove foruma, o čemu se radi?

Ko točno odgovori dobije pivo[/quote]

Jel zna netko odgovor?

Ajde reci i napij se.

Radije nemoj ovdije, tvoj odgovor će uništit google i donjet milijarde faceu. Jesi razmišljao da njima to kažeš uz neku naknadu?

Nemoj otkrivati!
Nije mi toliko do toga hoće li zbog onog što napišeš Google propasti ili ne, nego ne želim da Facebook postane budućnost interneta!

Ha ha ha, najjači ste :smiley:

A sutra fejs može otići u zaborav, može se pojaviti novi oblik komunikacija, čak niti ne mora biti web stranica i ode “mast u propast”.
Ova usluga će dobro doći ako dođe to takve situacije jer bi ipak zadržali korisnike barem za korištenje maila i normalni ljudi bi imali razlog ulagati u fejs.
Sumnjam da prosjećni ljudi vole ulagati u socijalne mreže i fejs si mora isprati taj stereotip da je ništa više nego socijalna mreža.

Ja mislim da će google i facebook i dalje biti najposječenije stranice na internetu.

A ne kužim kad kažete da je face budučnost interneta…itd. Pa to je samo najveća social network stranica zasad. Ne može biti youtube, wiki, google, yahoo, twitter itd. I dalje će se posječivat druge stranice, ne može face biti sve na internetu, to je za mene samo social stranica, ništa drugo.

Isto ne razumijem kako se mogu uspoređivat google i face, mogu na neki način (zarada, posjeta…), ali kad bi gledali generalno ne mogu, google je tražilica i drugo šta ima, a face je social network stranica.

Koristim Gmail kojeg smatram daleko najboljim freemail servisom, miljama ispred Yahoo i Hotmaila. Ne vidim što bi Fmail trebao nuditi da bi se prebacio tamo, iz jednostavnog razloga što ne želim da mi oni biraju prioritet, spajaju konverzacije i rade darmar po inboxu. Sasvim mi odgovara “stari” sistem, s finim filterom spama, što Gmail radi savršeno.

Nikakva revolucija e-maila nije potrebna, pogotovo ne ako je u sklopu nekakve društvene mreže.

Znaju to i oni jer je stvar očita, al očito im je ok ovako.

[quote=“gambo”]Nemoj otkrivati!
Nije mi toliko do toga hoće li zbog onog što napišeš Google propasti ili ne, nego ne želim da Facebook postane budućnost interneta![/quote]

Ok, neću vam reć. Ali ću vam natuknut o ćemu se radi.

Zapitajte se za koje 2 stvari ljudi koriste internet. Facebook ne omogućava ljudima te 2 stvari. A google da.

[quote=“ruud”]Znaju to i oni jer je stvar očita, al očito im je ok ovako.
[/quote]

Ma da, OK im je ovako, znaju kako jednostavno zaradit dodatnih 30tak milijardi dolara godisnje ali OK im je ovako pa nece.

[quote=“ruud”]

Zapitajte se za koje 2 stvari ljudi koriste internet. Facebook ne omogućava ljudima te 2 stvari. A google da.[/quote]

Reci koje.

Istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Facebook omogućuje samo ono drugo.

[quote=“gambo”]gubljenje vremena.
Facebook omogućuje samo ono drugo.[/quote]

Zato i tako “malen promet” na fejsu jer se svodi na reklamiranje onima koje gube vrijeme:bljesak:
Dok reklamiranje kod tražilice kao Google ima svrhu, barem čovjek nešto traži.:cp:
A ima i nešto u tome.

Ako preko Gugleta istražujem ponudu laptopa, ili na nekoj stranici čitam o laptopima i vidim reklamu “Laptopi za ništa”, velika je vjerojatnost da ću kliknuti na oglas.

Ako preko Fejsa proučavam što ima novoga kod nekoga s kim sam išao u osnovnu školu, a ni tada se nismo družili jer baš nikada nismo imali ništa zajedničko, nema šanse da ću primijetiti reklamu “Laptopi za ništa”, a kamoli da ću kliknuti na oglas.

BTW prije 10 godina moje tipično surfanje je izgledalo ovako.

  1. čekanje do 22,00, kad su niže cijene i spajanje na internet
  2. skidanje novih postova s Useneta (i upload novih web stranica urađenih tijekom dana)
  3. prekidanje veze
  4. offline čitanje njuza i pisanje odgovora
  5. ponovno spajanje na internet
  6. slanje odgovora na Usenet
  7. pokretanje browsera i otvaranje jedne po jedne stranice koje redovito pratim da vidim ima li što novoga
  8. pogledavanje na brojač impulsa da vidim koliko sam potrošio

Klincima koji su se ove godine prvi put spojili na internet, svaka od ovih stavki je potpuna nepoznanica.
Prvo idu na Facebook, a nikad nisu čuli za nekakav Usenet (za kojeg se prije 10 godina činilo da će trajati vječno).

Novim klincima, za 10 godina, današnji način korištenja interneta će izgledati apsurdno, i da, neće imati pojma što je to Facebook.