Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

3.5 sesije po koristinku, 1:30; i 1.3 pageview po sesiji

Hoce to, hoce… samo natural bajo moj :joy: stranica od 60k

Screenshot_1

1 Like

Jedna talijanska stranica sa 27k lajkova kupljena početkom godine… stranica bila i ostala mrtva jer se dugo godina nije ništa objavljivalo… ja pokušavao tokom godine da je dignem… ali ne ide, šta god objavim vidi max 2k ljudi i ima po 10-20lajkova…
ima jedno 10 dana slike idu po 200k riča redovno i imaju po 1-6k lajkova… ostalo ne prolazi…
ovo ni Cukenberg ne može da mi pojasni…

moje iskustvo sa takvim stranicama je da sam ubijek dpbijao restrikciju page failure. Slabije radi jedno vrijeme i onda samo odjednom poludi i par dana, šta god da se objavi, ode viralno i kroz mjesec dobijem restrikciju.

Tri takva slučaja sam imao.

Pisao sam sa facebook podrškom, ali ništa nisam postigao.

ja opet ponavljam… mala stranica udje u algoritam, pocnu se njene objave predlagati SVIMA, i onda imate ovakvu situaciju…

Evo moje se sad stranice “guraju” i do 6pm imam preko 300k pregleda na sajtu… da se ne gura nista imao bih 30-40k za citav dan

1 Like

Je, samo što mi je prestao link gurati a počeo video, na drugoj ništa nije guralo, ali sada počelo samo slike da gura…

pa je li realno da mi fb obustavi distribuciju a imam ovakve brojke…
šta ima da očekivam od lošijih objava…

kako mislis obustavi distribuciju? Ovo sazetak bi znacilo “kratki opis distribucije”, a ne smanjena distribucija :smiley: Na engleskom je isti termin “Distribution summary”

:thinking:

nakon cca 20 sati od objave više nema niti jedan pregled :slight_smile: znači nema prikazivanja u news feedu

Dobro si imao i 20h :joy::joy::joy:

Ljudi može pomoć. Facebook mi blokirao račun koji koristim od 2009 godine kao kršim smjernice zajednice a uopšte taj profil ne koristim ni zašto osim što su mi stranice na njemu i dopisujem se sa društvom. Primijetio sam jednu sumnjivu stvar jutros kad sam ustao. Dobio sam obavijest da me je prihvatio u prijatelje neki lik koga uopšte ne poznajem i nije naš nikako nego mu na profilu neka tajlandska slova. Odma sam ga blokiro jer se isto ovo desilo mom prijatelju i nakon toga mu je bio hakiran akaunt. Samo što sam ga blokiro izbaci me iz facebooka i kažu vaš račun je suspendovan :frowning: Ne znam sad šta da radim. Siguran sam 100% da nisam ništa loše uradio. Da li facebook ima negdje neku podršku da se može čatovat sa njima da neko od ljudi provjeri. Ne znam sta da radim :frowning:

Moze screen šta dobiješ?

Sad nema nista posto sam se žalio. Ima samo ovo da pregledaju. Al vikend je tako da sumnjam da ce ista bit do ponedeljka. A pisalo je da krsim neka pravila zajednice a nisam nista objavio danima sto je jos cudnije. Samo sto me prihvatio u prijatelje neki Tajlanđanim kojem nikad nisam poslo zahtjev

Ma bude sve ok ne brini. Zna potrajati do mjesec. Poslati ćeš osobnu i dobiješ nazad account.

Pozdrav…nakon 5 krsenja pravila zbog video objava… sad na stranici u page quality pise page is at risik u crvenom…koliko treba cekati da se vrati u zeleno?

Godinu dana :upside_down_face: Nemoj video zapise objavljivat, osim ako nisu licno tvoji, najlakse se zbog njih dobije kazna

Znaci jos uvijek nemam pristup facebook nalogu al neko je ocigledno hakovo jer dobijam na mail da placam oglase i to neke vijetnamske :open_mouth: :open_mouth: :open_mouth: Lik 15 oglasa pokreno. Zar moze ovako losa bit zastita na facebooku. Ukljucena mi dvostruka provjera, nemoze se niko ulogovat bez mog telefona. Stvarno mi nije jasno9 a nigdje nikog nemozes kontaktirat :frowning:

1 Like

Koje s*anje. Kako probiju 2FA nije mi jasno, valja izguglati…

1 Like

Otiđi na PayPal (ako od tamo plaćaš oglase) i obriši onaj script koji ti je automatska veza Paypal - Facebook.

Sada će svakako kraj mjeseca, danas je već 31. i kada obrišeš taj script Facebook ti neće moći povući novac sa računa, a svi oglasi će biti blokirani!

Nemam paypal povezan, a kartice sam sve pobrisao prije mozda mjesec dana koda sam znao da mi se sprema sranje. Sad dobijam poruku od facebooka da sam potrosio 15 dolara danas na 15 oglasa. Nevjerovatno. A broj kartice nije uopšte moj. Prosle godine mom prijatelju isto ovo urađeno samo on nije odjavio kartice. Likovi uplatili 40.000 dolara oglase. Skinulo mu 300KM prije nego je banka reagovala i blokirala.


I dalje nemam pristup nim mi ko trazi ista od facebooka. Al bitno je da oglasi idu :slight_smile: