Facebook tutorijal, kako krenuti od 0 i korištenje istog

Srecno brt :smiley:
Imam jedno pitanje za @AMG, @Jeronimo034 i ostale iskusnije clanove.
Zelim da gadjam samo Tier 1 zemlje, za sada sam oglasavao samo USA, UK, Kanada i Australija.
Koje jos zemlje spadaju u tu kategoriju? Vidim da Jeronimo oglasava i u NZ.

Zapadna Evropa + Skandinavija su po mom misljenju tier 1, sve koje imaju CPM 5+$.

kakav je recimo cpm za tajland ili zemlje latinske amerike? nadam se da je tier 2-3 :smiley:

To bih i ja voleo da neko podeli koliki je npr CPM za IA za Indiju, Tajland i tako te manje atraktivne zemlje.

jos nesto i necu smarati :smiley: Ima li fejsbuk pri targetiranju opciju da targetiram samo korisnike odredjenog operatera … i razdvojeno 3G i WiFi korisnike?

Guglao sam dosta i uvek bude CA, US, UK, AU, NZ, DE i onda se menja par drzava.
Na jednom svom sajtu sam proslog meseca imao klikove iz preko 150 drzava (oko 20000 klikova), tako da sam izvukao prosecnu cenu po kliku (CPC). To mozete pogledati u ovoj temi:

@korisnik9758789
Ne mozes da ih targetiras po operateru ali mozes po:
Brendu mobilnog telefona, operativnom sistemu, 2G 3G 4G ili WiFi konekciji i jos dosta stvari. :smiley:

1 Like

@Jeronimo034 jesi se vratio s odmora da nam malo pomognes, odnosno u mom slucaju pregledas kampanje ? :slight_smile:

U ponedeljak startujem sa poslom :slight_smile: Mada nisam ti ja strucnjak za FB :slight_smile: Ali svakako ono sto mogu ja cu da pomognem.

Nova kampanja solidno ide za sada.
Sto se tice inviteovanja, iako rucno to radim, juce sam dobio ban na 24h :smiley: Invite sam oko 1k ljudi za 15-ak minuta.
Sada invitujem 150-200 pa napravim pauzu od minimum 2 sata, valjda ce to proci bez bana.

Edit:
Izgleda da ova statistika malo kasni, kada udjem na stranicu imam oko 2.8k reakcija, preko 80 komentara i preko 20 podela. :dizzy_face:

Evo kao sto sam obecao da podelim ovu kampanju koja je isla dok sam bio na odmoru.
Generalno ja sam zadovoljan, i ovo mi je do sada najuspesnija kampanja za USA, UK, AU, NZ.
Ovako izgleda:


Nisam nista posebno targetirao jer je slika u kategoriji “memes”, tako da sam isao na opstu varijantu “fishing, angling, I love fishing” stim sto sam u tekstu iznad slike pozvao ljude da seruju ako se slazu sa onim sto je na slici.
Ovo mi je donelo oko 300 lajkova stranice, a sto se tice invajtovanja, to cu da krenem danas-sutra pa cemo da vidimo koliko je zaista bila uspesna kampanja. Odmah nakon ove cu da probam jos jednu sa slicnom objavom za koju verujem da moze da izazove slicnu reakciju ali cu da smanjim budzet da vidim kako ce da ide.

2 Likeova

Na koji nacin invitujete ljude?
Ja svaki dan dobijam ban a invitujem oko 300 ljudi…

Pa i ja invajtujem do limita, nije to klasican ban, samo te obavesti da si probio dnevni limit invite-a. Ja imam nekoliko profila pa onda sa njih nekoliko invajtujem ljude. Naravno sve rucno jer preko svih dodataka koje sam probao brzo me blokira za taj dan.

Koja je razlika inviteovati sa vise profila? Mene kada blokira, blokira za taj dan invite za celu stranicu, nezavisno od profila.

Meni blokira samo profil sa kog je isao invite. 4 profila po 350 + invajta i za dan invajtujem skoro 1.5k ljudi.

Da li oglas pravite u Ad Menageru ili direkt na postu na stranici idete boost post? Zanima me jer ovamo u Ad Manageru imate ono da napravite iskljucivo Engagement kampanju dok tipa ovde na stranici imam samo publiku da izabere (predpostavljam da je onda to obicna reach kampanja ili sta vec) … ? Sada sam upravo napravio kampanju pa cemo videti sta i kako :smiley:

Ovako izgleda, videcemo sta ce da se desi :smiley:

Ja uvek idem na ads manager. Uvek bustujem post koji je vec objavljen na stranici, naravno koji prethodno prilagodim kampanji.
Javi da li du ti odobrili reklamu, bas me interesuje da li ce da prodje :slight_smile:

Meni su disapprovali product u shop sekciji na FB stranici jer sam stavila cat nip u obliku jointa za prodaju i disapprovali su mi tako da ovo isto nažalost sigurno neće proć.

Neka bude presretan dok mu na Forumu prolazi. :smile: :o:

Zasto bi weed nicha bila zabranjena?

Odobrili je i to brze nego ostale :slight_smile: A koliko vidim, fino mi ide za sada :smiley:

1 Like

Ocito ti je netko liberalan reviewao oglas :smile: Ne znam zasto su onda meni disapprovali cat nip u obliku jointa.