Prosečan AdSense CPC po državama (2017)

Danas sam dobar deo dana potrošio uzaludno tražeći koliki je CPC za neke određene države, tačnije gde je najveći a gde najmanji. Onda sam se setio da imam sajt na kome sam prošlog meseca (Jun 2017.) imao preko 20000 klikova iz preko 150 država. :relieved:

CPC - Cena po kliku (za početnike).

Ovde ću napisati TOP 10 država sa najvećim prosečnim CPC-om iz mog primera (verovatno se vaš i moj prosečan CPC za neke države neće poklapati, ali te varijacije ne mogu biti mnogo velike).

TOP 10:

  1. US - 0.43 €
  2. Canada - 0.38€
  3. United Kingdom - 0.33€
  4. New Zealand - 0.33€
  5. Australia - 0.33€
  6. Finland - 0.32€
  7. Sweden - 0.29€
  8. Germany - 0.29€
  9. Norway - 0.27€
  10. Latvia - 0.27€

Napisao sam samo top 10 zato što je to ljudima najbitnije i nije mi oduzelo mnogo vremena. Ako vas zanima prosečan CPC za neku drugu državu koje nema u top 10, slobodno pitajte u ovom topicu i ja ću vam odgovoriti.

Pitali ste za:
Mexico - 0.06€

3 Likeova

Dosta igra ulogu i niche, mene zanima ako imas na raspolaganju Mexico :slight_smile:

I cestitam na sajtu :wink:

1 Like

Kad uhvatis vremena postavi sve zemlje :slight_smile:

1 Like

@limenka2018
Prosečan CPC za Mexico je 0.06€. I hvala! :heart:
@AMG
Trenutno nemam vremena za to, u narednih mesec dana ću možda izdvojiti vreme za to.

Prvi post cu ažurirati sa svakom zemljom za koju pitate, da ne morate da jurite ovde po temi već da imate sve u jednom postu.

1 Like

Mene interesuje Indija, Filipini.

@Jeronimo034
India - 0.03€
Philippines - 0.06€

EDIT

Koliko vidim vise ne mogu da editujem prvi post, tako da nista od ubacivanja svake drzave za koju pitate u prvi post. :confused:

Da li možeš dati CPC za Pakistan, South Africa i Fiji.
Unapred se zahvaljujem.

Iz Pakistana i Fiji-a sam imao posete ali ne i klikove :confused:
South Africa - 0.19€

1 Like

Ubedljivo najjaci CPC je Switzerland , to svi znaju :slight_smile:

@markoni82
Cista glupost.

Je li mozes naci podatke za:

Francuska
Italija
Belgija
Brazil
Argentina

@Edis_Alic
France - 0.13€
Italy - 0.08€
Belgium - 0.23€
Brazil - 0.07€
Argentina - 0.09€

1 Like

A ovaj naš Balkan :slight_smile:

Albania - 0.04€
BiH - 0.02€
Croatia - 0.05€
Serbia - 0.03€
Montenegro - 0.03€
FYROM - 0.03€
Romania - 0.05€
Bulgaria - 0.06€

1 Like

@Loxo Hvala ti :slight_smile:

@Loxo

Prvo nisi naveo koja ti je nisa sajta… Puno zavisi od nise, u mom slicaju je uvek Switzerland imao najveci CPC… Ako pogledas i druge statistike videces da je uvek pri vrhu. Tako da nije glupost.

Jel može CPC za Dominican Republic, Saint Lucia, Guadeloupe, Barbados i Belize?

Hvala unaprijed

1 Like

Zezam se naravno :slight_smile: Samo mi se čini da i ti nas pokušavaš zeznuti početnom ljubažnošću nakon friške registracije, pa zezam i ja malo tebe :wink:

Jel ćeš uskoro trebati novac na Skrillu, prodavati Bitcoin, tražiti pozajmicu sa ovjerom kod bilježnika, ili ćeš prodavati taj neki web sa navodno hiljadama posjetilaca dnevno, i to posjetilaca koji klikaju 15 puta u sekundi? :wink: Prijeđi odmah na stvar, čemu gubit vrijeme :slight_smile:

Ako griješim, ispričavam se, ali ovaj forum je postao leglo lopova pa više nitko nikom ne vjeruje (s razlogom).

2 Likeova

@markoni82
Nisa je entertainment.
Kao sto sam rekao, guglao sam i uvek su na vrhu USA, UK, CA, AU, NZ pa sve ostale.
Kod mene Switzerland sa CPC-om 0.23€ nije u top 10 drzava.

@mitok

Ako nista znali,a niste, UAE ima najjaci klik,jaci i od USA.

1 Like